Cerber Ransomware (Červený)

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Achilles
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Cerber Ransomware (Červený)

Příspěvekod Achilles » 12 úno 2017 14:16

Zdravím Vás!

a vopred aj žiadam o pomoc ak by ktokoľvek vedel o čo ide alebo sa stretol s podobným problémom. Dnes ráno som si stiahol jednu E-knihu. No súčasťou bol bohužial aj vírus, tzv. Ransomware. Ide o "červený" typ. Zmení pozadie obrazovky na červený text s upozornením na stratu súborov a zakódovanie. Moje súbory skutočne zakódoval. Od fotiek, cez súbory wordu, excelu, pdfka, a pod. ... koncovky súborov zmenilo na súbory (.ab37), a v každej zložke sa nachádza súbor (_HELP_HELP_HELP_O6BZYRMR_) ide o html súbor.

Bez názvu.jpg


Avast mi skontroloval podrobne počítač no našiel len klasické hrozby, ktoré uložil do karantény.

Preto sa aj chcem spýtať, či by niekto vedel, ako sa tohoto problému zbaviť a ako odšifrovať súbory?

P.S.: skúšal som aj obnovenie systému, no ponúka mi iba jedno miesto obnovenia a to je dnešné až po tom čo sa tento problém stal.

Vďaka.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Cerber Ransomware (Červený)

Příspěvekod jaro3 » 13 úno 2017 09:46

Bohužel to asi nepůjde , tedy dešifrovat soubory. Můžeš zkusit některé programy , ale úspěch asi nebude.
Co se týká odstranění viru -- zadej si téma v sekci HJT.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti