zavirovaný notebook

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

radek25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

zavirovaný notebook

Příspěvekod radek25 » 26 úno 2017 13:49

Zdravím, mám takový problém, asi půl roku zpátky se mi začaly do notebooku samy instalovat různé programy (amuleC,Winsnare atd) které mi neustále měnily nastavení prohlížečů, přidalo se vyskakování oken, různých reklam a podobně. Když jsem zapnul windows defender tak pokaždé našel nějaký trojan nebo něco, tak jsem to odebral, aktualizoval ochranu před antiviry a dál mi to psalo že je počítač chráněný. Takhle to šlo asi tak 4 měsíce a následně mi úplně zkolaboval počítač s tím že jsem musel nechat vyměnit nový harddisk (nevím jestli to s tím mělo něco společného) a v servisu mi na nový hdd nainstalovali znovu windows 8.1 a začal jsem na novo. Spustil jsem explorer, stáhl si firefox, a chtěl jsem si na počítač nainstalovat programy které jsem zde měl předtím, tak jsem si našel jeden renderovací program který jsem měl předtím a stáhnul jsem ho. A od té doby to začalo znovu, nainstalovaly se amuleC, Winsnare a podobné programy, změnila se domovská stránka na firefoxu na searching, a počítač se jakoby sekl a přitom mi nainstaloval dalších asi 5 aplikací (Booking, aliexpress, chrome .....) které navíc ani nejdou odinstalovat protože nemůžu ani dohledat odinstalační program ani v ovládacích panelech nejsou. V program files se mi neustále instalují různé nesmyslné soubory, které nejdou ani odstranit, páč to píše že na to nemám opravnéní. Do toho se mi navíc celkově úplně zpomalil notebook, když otevřu explorer tak se po chvíli úplně sekne a neodpovídá, do toho pří každém kliknutí nejprve dvě až tři vyskakovací okna. Windows defender stále vesele píše že je vše v pořádku. Už opravdu nevím, potřeboval bych poradit co bych si mohl stáhnout za antivir nebo co mám udělat abych se tychto problému zbavil, Děkuji za případné rady.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zavirovaný notebook

Příspěvekod jaro3 » 26 úno 2017 14:19

Nejspíš stahuješ zavirované programy!

Vlož log z HJT:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=5119

do sekce HiJackThis.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti