Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu? Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Veronika 123
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Veronika 123 » 04 dub 2017 10:48

Dobrý den,
mám 4 roky stolní pc. Na podzim jsem měnila antivirový program. Pozvolna se zhoršují funkce pc (zpomaluje, nereaguje na kliknutí myši,www.stránky se zobrazují ve zjednodušené verzi). Nevím zda již dosluhuje počítač nebo je to instalací horšího (?) antivirového programu? Zda je tedy nutné pořídit nové pc nebo lze řešit ještě jinou cestou.
Děkuji moc.
Veronika

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod X » 04 dub 2017 11:07

Co máš za hardware a antivir máme hádat? Takhle mohu říct jediné ... máš asi problém!

Veronika 123
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Veronika 123 » 04 dub 2017 11:29

Antivir jsem měla Kašpersky a měnila v listopadu na Avast. Pc je stolní pc Lenovo Q190,pevný disk 1 GB.

Veronika 123
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Veronika 123 » 04 dub 2017 11:35

Odkaz:https://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-q190-cerna_14/138081/produkt

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Pic » 04 dub 2017 11:40

Děláš občas úklid v PC např. programem Ccleaner, případně defragmentaci disku, či větší kontrolu třeba zde v sekci HiJackThis?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Veronika 123
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Veronika 123 » 04 dub 2017 12:05

Moc se omlouvám, že jsem hned neuvedla parametry, Ccleaner a ostatní jak píšete jsem nezkoušela. Pc používám na zcela běžné věci: mail, hledání info a stránky youtube (na tomto pc jsem nestahovala ani žádný film, hry také nehraju, snad vyjímečně se dostanu na méně bezpečné stránky). Proto jsem neočekávala, že se může něco objevit.Děkuji Vám moc za radu, zkusím tedy program Ccleaner a defragmentaci disku. Ještě jednou moc děkuji.

Uživatelský avatar
Jarous
Level 2
Level 2
Příspěvky: 189
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Jarous » 04 dub 2017 14:44

PC rozhodně nekupuj. Máš zaprasenej systém. Rada reinstal(nebo alespoň do továrního nastavení) Windows.
Zdroj - EVOLVEO 550W, Skříň - Zalman Z3 Plus, ASUS H81M-K, Intel Core i5-4590, 12GB RAM DDR3, Geforce 1050 TI 4GB, 120ssd, 2tb hdd

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod X » 04 dub 2017 16:01

Uvedený stroj není žádný zázrak (Celeron, 2 GB DDR3 RAM), na jednodušší práci by měl stačit, kancelářskou, přehrávání (je otázka jaké bude mít limity), s Netem je problém ten, že www jsou čím dál náročnější, žravější (reklamy, flash atd.). Z čeho bych měl obavy ... je chlazení. Je třeba se podívat zda je mašina čistá (prach v chladičích = vzduchový sprej a vyfoukat). Jestli se přehřívá, zkracuje se životnost komponent. U uvedeného antiviru bude záležet i na tom, jak je nastavený.

Veronika 123
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: duben 17
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod Veronika 123 » 04 dub 2017 19:14

Opravdu moc vám všem děkuji. Přiznám se, že představa koupě nového pc mě dost vylekala. Po Ccleaner a defragmantaci se pc přece jen vzpamatoval (jen stále ještě načítá stránky pomaleji).Zítra jdu pro Kašperského.
Nerozumím úplně tomu, co to znamená "nastavení antiviru" ? Děkuji za radu ohledně přehřívání, pc opravdu hodně hřeje, když jde déle.
V článku o reinstalaci Windows píší, že se má dělat až po úplném odvirování.Je to docela složitý postup mnoha krocích. Proč je to, prosím, tak nutné?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod X » 04 dub 2017 21:19

Zatím bych se nové instalaci vyhnul, pokud Windows jedou. Sice nová instalace počítač zase znova zrychlí, ale postupně bude znova zpomalovat. Navíc když tomu moc nerozumíš, můžeš se dostat do problémů. Zkus koupit vzduchový sprej a pročistit. Každý program je nutné nastavit, jinak nevyužiješ jeho plný potenciál.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod petr22 » 04 dub 2017 21:28

Lenovo Q190. Pokud mam vynechat sprosta slova, tak k tomuhle doslova kramu nemohu rict vubec nic.

Ten pocitac je POMALY, a to pomaly primo neuveritelne. Vsechno trva nekolikanasobne dele, nez na 15 let starem normalnim pocitaci. Ma to Atom procesor, pouhe 2 GB RAM, velmi spatne chlazeni a pomaly notebookovy disk.

Jestli se ale zpomaluje cim dal tim, moznou pricinou muze byt vadny - nejspise upeceny, protoze se nijak nechladi - disk. Stalo by za to spustit Crystal Disk Info, co k tomu rekne.

U vsech pocitacu, ktere jeste pouzivame, jsou pridane 2 GB RAM (takze 4 GB RAM) a disk vymenen za SSD. To je jedine, co s tim jde delat, pomaly Atom vyresit nelze. Vykon toho proecesoru ani nestaci na prehrati HD filmu.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Je chyba ve starším pc nebo ve špatném antivirovém programu?

Příspěvekod jaro3 » 05 dub 2017 09:18

Veronika 123:
Vlož log z HJT:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=5119

do sekce HiJackThis.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti