SW/HW Firewall

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

dino
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

SW/HW Firewall

Příspěvekod dino » 05 lis 2005 21:12

Mam zapnuty firewall pod WinXP SP2 a pouzivam ADSL router s vlastnim HW firewallem. Je to dostatecna ochrana nebo je lepsi dat SW firewall (Kerio, Outpost...) ??? Jaky je konkretni rozdil v urovni zabezpeceni HW a SW firewallu?

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 05 lis 2005 22:08

Jeden ze základních plusů HW firewallu vidím v tom, že je svým způsobem unikátní...nejedná se o aplikaci, kterou má na svém PC 90% populace (jako tomu může být u FW ve WinXP SP2). Další plus: potenc. útočník narazí na bránu před tvým PC...ne na bránu uvnitř tvého PC.

Na druhou stranu, HW FW se daleko méně aktualizuje, nemusí být tak pružný v nastavení atd. ........navíc, v zařízení za pár tisíc korun bych žádný světoborný FW nehledal :? Předpokládám, že se jedná o nějaký paketový filtr....uzamknutí horních portů (?).

Jestli je tvá ochrana dostatečná není snadné říci...podle mě to nemůže tvrdit ani člověk s firewallem za desítky tisíc korun. ALE coby "běžný" uživatel, pokud budeš pravidelně aktualizovat své WinXP (opět nelze specifikovat co přesně je myšleno tím "pravidelně" ;-) ) a nebudeš otevírat maily od cizích lidí, jsi relativně v bezpečí 8)
Rimms

dino
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

FW

Příspěvekod dino » 06 lis 2005 10:28

Ten modem je Well PTI-840 a FW ma tyto volby v Protection Policy:
IP Spoofing checking, Ping of Death checking, Lan Attack checking, Reassembly Attack checking, SYN Flooding checking, ICMP Redirection checking, Source Routing checking a WinNuke Attack checking.
Jinak protoze celkem stahuju pouzivam ProtoWall na blokovani "bad IPs". Zajimalo me jestli jit do lepsiho SW firewallu protoze ten v XP byl mizerne hodnoceny v testech (vyhral Outpost a pak Kerio - tomu ale letos konci podpora).

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 12:56

Čo sa týka SW firewallu, skús ZoneAlarm, prípadne, ak rozmýšľaš nad zmenou celého zabezpečenia, skús Norton, ktorý má kompletný balík služieb, vrátane antivíru.

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 06 lis 2005 13:56

Já mám Agnitum Outpost Firewall a jsem s ním na nejvyšší míru spokojený... proto ho doporučuju :wink:


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů