Spyware

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

mirda
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Spyware

Příspěvekod mirda » 22 lis 2005 13:46

AHOJ POTREBUJI RADU NAD ZLATO. V POCITACI MAM ASI SPYWERA, NEUMIM HO DOSTAT VEN. STAHL JSEM SI SPYBOT A SPY-EMERGENCY TRIAL VERZI, NECO TO NASLO ALE PORAD TAM NECO MAM. PORAD-TE ME NEKDO JAK SE STIM MAM VYPORADAT.
Rimmel

Reklama
pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 22 lis 2005 13:55

a našlo ti ho to? Jestli jo a neumí ho odstranit, tak si opiš jeho jméno a vyhledej si o něm něco na netu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 22 lis 2005 13:59

Takže v první řadě odinstaluj Spy Emergency - je na seznamu škodlivého software. Potom si stáhni Ad-aware, zaktualizuj a projeď počítač. Vše co ti najde Spybot a Ad-aware tak dej mazat! Můžeš použít i CWShredder a udělat to samé. Potom dej vymazat složky Temp a Temporary internet files a vysypat koš. Potom restartuj. Kdyby se tam ještě něco objevilo, dej sem log z Hijackthisu.

mirda
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mirda » 22 lis 2005 15:05

Udelal jsem vse jak jsi me napsal, odiszaloval jsem spy emergency a naistaloval jsem ad-ware.projel jsem to s nim nasel jeden spyware, svechno OK. dela me to ale jeste jeden problem, misto pripojeni na domvskou stranku me to pripojuje na stranku Security center co mam v ovladacich a dresa ja updateyourcomputer. Nevim co s tim nejde to v nastaveni prohlizece prepsat. porad to pripojuje na tu samou stranku.
Rimmel

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 22 lis 2005 16:05

Také používám SpyBot a také jsem měl problémy s přepisováním domovské stránky. Udělej to stejně jako já:

1. V IE si nastav požadovanou domovskou stránku
2. V SpyBot v horním menu zvol Mode a pak Switch to Advanced Mode. Na dotěrnou otázku odpověz YES.
3. V levé liště se ti pak zobrazí (kromě jiných možností) záložka Tools. Klikni na ni a pak zvol odkaz IE Tweaks. Tady zaškrtni v pravé části obrazovky volbu Lock IE start page ...
4. HOTOVO

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 22 lis 2005 16:16

(Doplněk k moji předchozí zprávě)
Pokud máš SpyBot v češtině, tak uvádím i čeké názvy příkazů:

Mode = Režim
Advanced Mode = Pro pokročilé
Tools = Nástroje
IE Tweaks = Ladění IE
Lock IE ... = Zamknout domovskou stránku IE ...


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti