Nastavení Keria pro sdílení připojení k internetu

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

jm3
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nastavení Keria pro sdílení připojení k internetu

Příspěvekod jm3 » 27 lis 2005 15:31

Zprovoznil jsem si doma WLAN síť mezi PC a notebookem, funguje mi tam sdílení souborů, ale z notebooku se nedostanu na net. Jakmile vypnu Kerio na PC, na net se dostanu...(v notebooku běží Kerio stále a není problém). V PC je v Keriu povolen režim internetové brány a u bezdrátového připojení k síti je zaškrtnuto důvěryhodná oblast. V předdefinovaných pravidlech je pro Důvěryhodné vše povoleno. Co mám ještě nastavit??? Díky.

Reklama

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 lis 2005 17:35

Možná že zrovna pro tohle si nový téma zakládat nemusel, no ale už tu je tak odpovím sem...
V Keriu, vlevo Síťová bezpečnost, nahoře záložka Důvěryhodné. Tady je seznam síťovejch rozhraní. U připojení k místní síti (192.168...) je potřeba mít zatrženo že se jedná o rozhraní důvěryhodné. Ale připojení do netu důvěryhodný není! Takže u toho zatržení (pokud tam je) zruš.
Pak na záložce Pokročilé zatrhneš "Povolit režim internetové brány..."
Jestli to takhle je a nechodí to, zkus na záložce Důvěryhodné jednotlivý ty síťový rozhraní Odebrat. Ulož změny, restartuj comp. Kerio při startu zahlásí že našel nový síťový rozhraní a ptá se jestli je důvěryhodný. U připojení k místní síti mu to můžeš potvrdit, u připojení do netu dej že ne. Teď to zkus znovu. Můžeš zkusit na záložce Důvěryhodné ještě přidat patřičný síťový rozhraní ručně.

jm3
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jm3 » 27 lis 2005 22:12

Všechna tahle nastavení tam mam, ale stále to nefunguje. Zkoušel jsem tam ty spojení vyškrtnout a dát po restartu i přidat ručně všechny adresy, ale nic. Když zakážu Kerio, okamžitě to funguje, takže tam musí být ještě něco, ale nevím co...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 lis 2005 22:25

Jak si Kerio nainstaloval? Do Simple nebo Learning módu? Je možný že je zablokovanej nějakej protokol, nebo tak něco.
Vlevo vyber opět Síťová bezpečnost a mrkni ještě na první dvě záložky - Aplikace a Předdefinované. Na Aplikacích projdi sloupeček Důvěryhodné, zkontroluj že všechny aplikace mají komunikaci buď povolenou, nebo je nastaveno Ptát se.
Na záložce Předdefinované povol pro Důvěryhodnou zónu všechno. Sloupeček Internet nech tak jak je. Tohle je opravdu maximum, nikde žádný jiný nastavení už není.
V Simple módu se nedá skoro nic nastavit, zkoušel sem ho ale neměl sem ho rád. Jestli jedeš v Simple, nejlepší bude když Kerio odinstaluješ, smažeš komplet jeho složku a nainstaluješ ho znovu do Learning mode.

jm3
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jm3 » 27 lis 2005 22:49

Mam tam Learning mode, všechny co jsi napsal jsem už zkoušel, ale nic. projistotu jsem to teď ještě asi po sté zkontroloval..., ale nic :-(
Ale chyba je určitě v keriu, když to jinak funguje, ne?? Nemá třeba ještě nějaký další skrtý programy, nebo tak něco?
Možná by pomohlo to Kerio přeinstalovat..., když zkopíruju někam mimo soubor kpf.cfg a pak ho dám do toho přeinstalovanýho, tak si to bude pamatovat pravidla??

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 lis 2005 23:08

Právěže zachování pravidel je to, co nechceme :smile:
Vím moc dobře že je blbý učit ho všechno znova, ale je to nejjistější. Nastavení je OK, takže je tam kdesi zaseknutý bůhví co. Prostě odinstalovat, smazat složku a nainstalovat znovu.
Nikde už nic skrytýho není, opravdu :wink:. Z vlastní zkušenosti taky vím, že čím víc to člověk kontroluje, tím víc toho člověk přehlídne 8). Dneska už bych se na to vybod, zejtra bych to odinstaloval a začal znovu s čistým štítem, uvidíš že to pojede hned napoprvý (snad). :D

jm3
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jm3 » 27 lis 2005 23:11

Jo, dneska už na to bodám a zítra se uvidí..., akorát mě štve že na to budu mít čas zas až někdy večer. Tak snad.

jm3
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jm3 » 28 lis 2005 23:47

Jak jsem přeinstaloval Kerio, tak jsem si smazal klíč a teď mi to v bezplatné verzi nechce dovolit...
Budu ho muset někde najít.

jm3
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jm3 » 01 pro 2005 13:46

Tak už fakt nevim, dal jsem tam klíč, nastavil režim int. brány a nic. Už jsem zkošel i jiné firewally, ale nic. Ve kterém firawallu to bude bez problémů???

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 pro 2005 19:12

Dnešním dnem končí podpora pro Kerio Personal Firewall. Produkt byl zakoupen společností Sunbelt a nyní je nazván Sunbelt Kerio PF. Vypadá to, že update ze starého Keria na Sunbelt Kerio není možná (aspoň u mne to nefunguje - možná u placených verzí ano - dejte vědět). Na téhle stránce se dá stáhnout nejnovější verze (4.2.3.912). Taktéž v linku pod čarou.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti