rezidentní spyware

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

rezidentní spyware

Příspěvekod Romik » 02 led 2006 11:06

chci se zeptat jestli není zbytečné mít několik rezidentních anty spywarů...běží mi dva a zpomaluje se mi comp...jinak si osobně myslím že by jeden mohl stačit ne?........jinak ještě používám kombinaci Firefox-kerio firewall 4-Avast!......preferoval bych Microsoft anti-spyware co vy na to...díky za případné dopořučení.....

Reklama
ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 02 led 2006 11:32

Používám to co ty, jenom míst Firefoxu Operu.
Současně mi běží Kerio, Avast a Microsoft anti-spyware a asi tak jednou týdně dělam testy Ad-awarem a Spybotem.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 02 led 2006 12:32

Microsoft anti-spyware není špatný ale stále je to jen beta verze, která se testuje přesně rok a zatím se dá používat do 31. července 2006 a pořád se neví jestli se bude pokračovat v testech, nebo se z toho udělá placený produkt a taky padl návrch, že by to mohl být antispyware v nových windows, tak uvidíme
Rezidentní antispyware bych doporučoval jen jeden ( nejlépe SpySweeper nebo CounterSpy - oba bohužel placené ) a dále pak pro kontrolu třeba Ad-aware, Spybot a Spyware Blaster

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 02 led 2006 12:42

Já používám:
antivirák: NOD32, firewall: Agnitum Outpost, dále mám zaplé monitorování od Aw-watch, párkrát si vyčistím registry od CC-cleaner, nebo Registry mechanic a také to občas projedu online antivirem od TrenMicro a nemám žádné problémy ani se spyware, či něco podobného

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Romik » 02 led 2006 12:44

4 Jidhash.....a co dva rezidentní spyware? vím, že jsi odborník tak se ptám.....a tolik peněz nemám abych mohl používat placené verze :D , něco o zabudovaném spywaru jsem zaslechl, ale jako celé okna tomu moc nevěřím.....už se těším až mi dáš ten comp do kupy.....a co se týče toho keria tak sám víš co dokážou ženské odklikat a nejsem si jist, že je ten nový v české verzi.....zkusím ho nainstalovat a uvidíme.... :bigups:

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 02 led 2006 12:59

2 Romik
Odborník říkáš :lol: :lol: jo z nutnosti
Dva rezidentní se ti budou nejspíš dost hádat, klidně je můžeš mít nainstalované a střídavě s nima kontrolovat systém, ale rezidentně jen jednoho
Však peněz nemá nikdo nazbyt a na netu se dá sehnat kdeco, tak proč to nepoužít :wink: jen ten SpySweeper mě pořád zlobí, ale to už mám v jiném tématu a stále nic :cry: ale naději neztrácím

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Romik » 02 led 2006 13:03

4 jidhash.....teďka mi běží microsoft antyspyware a spybot jako rezident....a docela se mi zpomalil comp...tak nevím co si nechat.....co doporučíš?

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 02 led 2006 13:10

Ta ochrana u Spybotu se jmenuje TeaTimer a jak už tady někdo napsal, je slabá jako čaj :lol: takže tu klidně vypni a uvidíš

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Romik » 02 led 2006 13:13

jo jo jsem to četl....chtěl jsem se jenom zeptat na tvůj názor....já jsem myslel, že ho celý odinstaluju a nechám si jenom ad-ware pro kontrolu a microsoft anty-spyware jako rezident.....

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 02 led 2006 13:17

není potřeba, co jsem se dočetl tak používá zcela jiný způsob na vyhledavání spywaru než Ad-aware, takže co nevidí jeden nejde druhý

Romik
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: prosinec 05
Bydliště: in a big town near Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Romik » 02 led 2006 13:37

děkuji všem za rady ....... myslím, že už trošku vím jak na to!!!!! :wink:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 led 2006 17:39

Mě by jen zajímalo, jak jsi došel k tomu, že ti ty 2 antispy zpomalují komp. Mrknul ses do správce úloh, kolik systémových prostředků ti ubírá Spybot (respektive TeaTimer), kolik MSAS atd. Mám to taky a věř, že je to zanedbatelné - myslím, že pokud máš procesor nad 1GHz a paměť alespoň 256MB tak není co řešit. Spíše bych se zaměřil na jiné procesy, které by tam třeba neměly co dělat. Mimoto rezidenty u Spybotu a MSAS se docela shodnou - přece jen to není stejné jak u antivirů.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti