spysherif

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Atomik
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: leden 06
Bydliště: Jevany
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

spysherif

Příspěvekod Atomik » 09 led 2006 21:51

Usídlil se mi v exploreru spysherif. Má s ním někdo zkušenost? Antivir ani spyboth nic nepoznají a sherif vyskakuje a vyskakuje. Ví někdo jak ho odstranit?

Reklama

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 10 led 2006 11:50

Jo, jo, SpySherif je prevít. I já jsem ho měl. Mě ho identifikovali programy Ad-Aware i SpyBoot a pomocí toho prvního jsem ho i odstranil. Musíš však jít i do registru a odstranit všechny klíče a hodnoty s tímto názvem.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 11 led 2006 06:34

Luboš má sice jedno řešení, ale takovýhle šmejdi jednak nechodí sami, ale ve více kombinacích a za druhé, není to jenom pod tímhle názvem, takže řešení by nebylo dostačující.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 11 led 2006 07:31

Máš úplnou pravdu, do našich PC se valí jeden šmejd za druhým. Právě z tohoto důvodu jsem musel i po úspěšném odstranění Sherifa nakonec přistoupit k celkové obnově systému z záložní kopie (Nero Ghost nebo PowerQuest Image Center), aktualizovat datové soubory pro antivirový i spywarový program. Je důležité hlídat si a aktualizovat systém i aktuálními záplatami.

Lidi, vymyslete bezpečný operační systém, který nebude vyžadovat žádné záplaty !!! Budete zařazeni do síně slávy českého národa!

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 11 led 2006 10:54

Luboš píše:Lidi, vymyslete bezpečný operační systém, který nebude vyžadovat žádné záplaty !!! Budete zařazeni do síně slávy českého národa!


a víš ty kolik lidí bude potom bez práce :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 11 led 2006 15:14

A vis jak blbje bude vypadat Gates? :o)
Nejhorsi na tom je ze kdyz nekdo vyvyne system kterej je o dost bezpecnejsi tak se nikdy neuchyti i kdyby byl jakejkoli... proc? malokdo udela soft pro OS ktery ma malokdo.. chjo :(
2) System kterej je bezpecnej je stejne bezpecnej jen do doby, nez ho uziva 20% vsech uzivatelu a zacnou se na nej zamerovat hackeri a ti dalsi...
Obrázek


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host