Test antivirů:

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Test antivirů:

Příspěvekod El Diablo » 22 bře 2010 21:01

Andreas Clementi zveřejnil na webu AV-Comparatives.org další test antivirů, ve kterém se opět zaměřil na ochranu před známými viry. Jedná se o tzv. „zoo“ test, ve kterém bylo jednotlivým antivirům předhozeno velké množství nejrůznějších infikovaných souborů.

V následující tabulce vidíte antiviry seřazené od největší úspěšnosti po nejnižší. Kromě procentuální úspěšnosti se u každého antiviru nachází poznámka o falešné detekci, přičemž je samozřejmě ideální nulová falešná detekce. Součástí je také uvedena rychlosti scanování, kde je pro změnu ideální nejvyšší rychlost.


http://www.zive.cz/bleskovky/test-antiv ... fault.aspx
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Test antivirů:

Příspěvekod ITCrowd » 22 bře 2010 21:19

Díky.
A docela by mě zajímalo, jestli je nějaký rozdíl - co se týče tohoto testu - mezi avastem home a profesional.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Test antivirů:

Příspěvekod guest » 23 bře 2010 13:32

Zajímavý, nicméně bych /špatně/ tipoval že NOD se umístí lépe. Uvažuji o to že zkusím opět Avast, nicméně před lety mne často děsil falešnými poplachy.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Test antivirů:

Příspěvekod memphisto » 23 bře 2010 13:34

Podle těchto testů je blbost se rozhodovat, co si nasadím do PC. Jsou uměle vytvořené a ruku na srdce né zrovna často objektivní. Uživatel si vybírá podle zkušeností a spolehlivosti a tu splňuje každý z uvedených :wink:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Test antivirů:

Příspěvekod samotarrk » 23 bře 2010 15:28

Mám zkušenosti s AVG, Norton, ESET a F-Secure.

AVG často přeskakoval soubory a oznamoval, že je nelze zkontrolovat - nevím proč. A neuměl...teď si nevzpomenu jak se to jmenuje :D
F-Secure dobrý, ale testy měl hotové podezřele rychle a štvalo mě, že jsem si často všiml, že mi zabírá 70% 3 jádra a nevím proč. Pomohlo vypnout firewall. Takže dost náročný.
ESET jsem měl krátce, ale byl rychlý a nezatěžoval PC. Líbil se mi.
Norton vypadá velice pěkně měl jsem ho měsíc free a teď s novou deskou 3 měsíce a asi jej koupím. Pěkně vypadá, má hodně funkcí, zátěž do 2%, rychlost nevím (při testu jsem spal), informuje o všem a má dobrou historii. Myslím, že z uvedených je nejlepší.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Test antivirů:

Příspěvekod El Diablo » 23 bře 2010 17:06

Já preferuju Aviru, za ty "love" no neber to... :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Test antivirů:

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 23 bře 2010 17:33

Místo zbytečných antivirů jsou tu vymakanější technologie...

Obrázek

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Test antivirů:

Příspěvekod Pic » 23 bře 2010 18:35

Lacinější ochrana je vůbec síť nepřipojovat! :P
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Test antivirů:

Příspěvekod samotarrk » 23 bře 2010 19:34

A jde to vůbec, myslím tím nepřipojovat se? Taky mě to napadlo. Mít jeden PC (křáp s jedním jádrem, nejlépe Sempron) pro internet a ten druhý PC (nadupanou i7) bez internetu. Ale zase programy se chtěj hlásit, aktualizovat. Jde vůbec normálně provozovat PC bez internetu?
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Test antivirů:

Příspěvekod Owner » 23 bře 2010 20:19

Kdysi to šlo, ale postupně se člověk stane na internetu závislý. A to až tak, že se bez něho na pc prostě neobejde.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
pc manik
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: srpen 09
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Test antivirů:

Příspěvekod pc manik » 14 dub 2010 19:14

Nedokážu uvěřit tomu jak může být v žebříčku Norton lepší než Nod32.
Dobrej Hardware! A co software? :-)

Uživatelský avatar
M4RTY
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1980
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Test antivirů:

Příspěvekod M4RTY » 14 dub 2010 19:29

Owner píše:Kdysi to šlo, ale postupně se člověk stane na internetu závislý. A to až tak, že se bez něho na pc prostě neobejde.



Asi tak nějak zvykl jsem si na fb, icq, hry po netu, bez netu bych pc možná ani nezapínal...Když mi vypadne net, tak se nudím :? :lol:
____________________________________
Pravidla fóra
Kdo se moc ptá, málo googlí


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Test pamětí Příloha(y)
    od Zakk » 14 čer 2023 20:12 » v Problémy s hardwarem
    6
    2424
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 21:35
  • AnTuTu test S23 ultra Příloha(y)
    od 28nitro28 » 02 led 2024 19:21 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1193
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 13:12

Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti