Dá se legálně stáhnout xp? Vyřešeno

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Dá se legálně stáhnout xp?  Vyřešeno

Příspěvekod Těsňa » 27 pro 2010 00:46

Dobrej.

Chtěl bych se zeptat jestli muzu stáhnout legálně windows XP.. Je jedno jakou verzi.. Chtěl jsem se zeptat jen pro to že už nejsou v prodeji a mě by se celkem hodili.. Jen nechci mít problémy se státem :D .. Tenkrát když windows 98 vyšel z prodeje tak už se dal legálně stahovat z netu ne? Tak proč né XP..

Mohou tedy?
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Reklama
Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod samotarrk » 27 pro 2010 00:53

Nemůžeš.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod Owner » 27 pro 2010 01:02

Nikdo tě za to stíhat pravděpodobně nebude, pokud to budeš mít jenom pro domácí, nekomerční účely.
Takový starý software se nazývá abandonware = software, který byl zahozen.
U něho už výrobci nevymáhají licenční podmínky vůbec, protože je zastaralý, neposkytují na něj podporu a také už se neprodává.
Xp ale jsou stále v prodeji a jejich podpora stále trvá, takže ne.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod Těsňa » 27 pro 2010 01:14

jÉ OWNER DĚKUJI ZA VYSVĚTLENÍ.. :)) Jinak nevíš kdy už XP bude úplně stažen z prodeje?
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod samotarrk » 27 pro 2010 01:18

Kdysi dávno jsem četl něco o roce 2015. U XP je problém, že se musí po internetu aktivovat a pokud Microsoft zruší tuto službu tak si to nebudeš moci aktivovat a tudíž to nebudeš moci používat. Jakékoliv překročení aktivace je trestné. Otázka je zda to někdo bude řešit :wink:

V roce 2015 budou XP téměř nepoužitelná, na hodně starých PC pro které už nebudou žádné programy a jejichž využití už nebude nikterak zajimavé. Nainstaluj si dne sWindows 95 a víš o čem mluvím.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod Owner » 27 pro 2010 01:21

Podle všeho by měl být podporován XP SP3 do dubna 2014.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod karlos » 27 pro 2010 07:51

Samotarrku, dovolím si trošku zapolemizovat. Každý nepotřebuje ten nejnovější SW. Na vystoupeních ovládám světla po sběrnici DMX512 přes převodník USB-DMX. O tom co jak bude svítit, rozhoduje program MusicVisualization, kterému stačí pro zdárný chod můj stařičký notebook se zcela legálními WIN2000. Jistě uznáš, že by bylo zbytečné kupovat si nový notes a WIN7, když ho potřebuji jen na tuto aplikaci. Navíc podpora mě vůbec nezajímá, nepotřebuji ji. Také k čemu, že? :wink: Na firemním notebooku mám také WIN2000 a vše co pro práci potřebuji mi funguje. Na svém domácím PC mám XP a nevidím nejmenší důvod to měnit. Programy se kterými pracuji, mě nenutí utrácet hromady peněz za vše nejnejnejnovější a myslím si, že takových nás bude, ke smůle MS, fůra :lol:

MIRA123456, jelikož nám to do budoucna zkomplikovali tou registrací a nechceme být tak nehodní kluci, abychom pracovali na cracklých systémech, co se takhle poohlédnout po něčem zadarmo, bez obav z postihů? Tím nejpohodlnějším je LINUX. Doma jsem si to už vyzkoušel, když jsem na manželčin počítač nainstaloval Ubuntu. Všechno chodilo, jak má, když to našlo něco nového (HW), stáhlo si to balíček se vším, co k tomu potřebovalo, bez keců, že nemůže najít nějakou knihovnu... A nebylo ani nutné, rozloučit se s oblíbenými windowsáckými programy. Existuje WINE, pomocí kterého lze spouštět win aplikace. Takže já mám volbu jasnou, až to jednoho krásného dne nepůjde na starých platformách OS. Ode mě již MS neuvidí ani korunu :lol:

PS. Moc se mi líbila distribuce SLAXu s názvem KillBill, jejíž součástí byl WINE :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod Sender » 27 pro 2010 10:25

JJ,běžně se setkávám ve firmách s počítači ve kterých ještě běhá překvapivě spolehlivě Win98.Software starší verze fungují spolehlivěji,než nové a to v mnoha případech.
Myslím že WinXP bude mít dost příznivců ještě několik let.V budoucnu budou donuceni přejít na nový OS až nebudou ovladače do XP pro nový hW.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dá se legálně stáhnout xp?

Příspěvekod X » 27 pro 2010 13:18

Už by taky mohl MS zakoupením nové verze (třeba Win 7) dát uživatelům jako bonus všechny staré předešlé OS, ale né, on radši vymýšlí ptákoviny a restrikce, key a aktivace, kontroly pravosti.

Existuje jedna verze Win, u které aktivace není vůbec aktivní a tedy vyžadována, je to sice určeno pro velké zákazníky, ale ... název takové verze je proto příhodný: Corporate ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti