Vhodný programovací jazyk

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Gabriela1
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Gabriela1 » 09 čer 2016 10:37

Dobrý den,

prosím o konkrétní radu pro začátečníka. Potřebuji naprogramovat aplikaci, která bude funkční v PC s Windows a případně bude možné ji předělat (přeložit, pokud to označuji správně) tak, aby také fungovala pro mobilní zařízení (Android).

Jedná se o test, kde budou odpovědi a,b,c. Vždy jedna odpověď správná. Po spuštění by se měla objevit nabídka s tlačítky - úvod (kde bude stručný text o této aplikaci), testy 1 až x (ještě nevím přesně na kolik oddílů bude látka rozdělena) a studijní materiály k daným testů rovněž 1 až x, tak aby látka korespondovala s označením testů (zde potřebuji vkládat kromě textu také obrázky a chemické rovnice). Po spuštění konkrétního testu o určitém počtu otázek (vždy stejný počet a je mi v podstatě jedno, zda budou zobrazovány postupně či vždy po jedné a další se objeví až po zodpovězení předcházející) se bude dát odpovědět zaškrtnutím příslušného písmene. Po zodpovězení poslední otázky bude test vyhodnocen a zobrazí se uživateli výsledek - počet bodů, na kolik % byl test splněn a budou zde i vypsány otázky, které byly zodpovězeny chybně společně se správnými odpověďmi.

Pokud jste dočetli až sem, tak předem děkuji a prosím o konkrétní návrhy. S PC v běžném rozsahu problém nemám (jak říká můj muž, jsem solidní FBU - Franta běžný uživatel), ale nemám žádné znalosti programování. Kdysi jsem zvládla velmi velmi jednoduché www stránky a základy MATLABu. Vzhledem k použití prosím o rady, kde začít a především v jakém jazyce pracovat, co bude nutné k práci legálně stáhnout, nikoli jak okopírovat či přepsat práci někoho jiného.

Je vůbec tato má představa realizovatelná v rámci samostudia? Případně vidíte v něčem již předem problém?

Děkuji a přeji hezký den.

Reklama
Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Sender » 09 čer 2016 12:29

Bez znalosti programování to nepůjde.
Jinak - nejjednodušší cestou k vývoji PC aplikace pro Windows,bych viděl Lazarus (OOP v Pascalu).S tím Adroidem to bude horší.Lazarus snad má jakousi nástavbu pro Android (musí se doinstalovat),ale nebude to i tak nic pro začátečníka.
Naposledy upravil(a) Sender dne 09 čer 2016 13:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Eldan » 09 čer 2016 13:07

Každý ti tady řekne něco jiného. Nejjednodušší vývoj na PC je podle mě Visual Basic .NET od Microsoftu, drag&drop design aplikace, programování hodně intuitivní cestou. Bohužel dostat to na Android sice není nemožné, ale dost komplikované.
Tam se zase hodí Java (nebo python), které je komplikovanější, ale zase se dají použít i na PC, takže by se možná jejich znalost vyplatila.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod ITCrowd » 09 čer 2016 13:09

Tohle se tu objevuje pořád. Tazatel by se především měl naučit číst pravidla (dozvěděl by se, že než se zeptá, má hledat) a to se mu bude hodit i v programování.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Gabriela1
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Gabriela1 » 09 čer 2016 13:49

ITCrowd píše:Tohle se tu objevuje pořád. Tazatel by se především měl naučit číst pravidla (dozvěděl by se, že než se zeptá, má hledat) a to se mu bude hodit i v programování.


Děkuji za Vaší kritiku, bohužel nekonstruktivní.
Pravidla jsem si před přidáním příspěvku pročetla a obdobná témata prošla. Potřebuji naprosto konkrétní případ, který jsem popsala výše. Pokud bych našla tento dotaz v již zodpovězených diskuzích, ráda bych ušetřila čas se zakládáním nového téma.

Neptám se na to jak začít s programováním obecně ani jak se naučit programovat a dokonce ani obecně jak naprogramovat test. Táži se zkušených, který program je nejvhodnější použít k dané problematice tak, abych po několika týdnech nezjistila např. že zde nepůjde vložit složitější chemické rovnice (případně velmi komplikovaně), případně že nastane problém s překladem pro Android a mohla jsem tomu předejít použitím jiného jazyku či rozhraní.

K doplnění: Ano, bylo by možné vyhledat jednotlivé sekce (jako "jak začít", "programování a chemické rovnice", "propojení s Androidem"...apod.) a vše si po prostudování spojit. Vzhledem však k časové náročnosti této metody a možnosti přehlédnutí nějaké zdánlivé maličkosti, která pak bude ohrožovat funkčnost programu, volím raději dotaz na lidi, kteří jsou tak řečeno "od fochu".

Pokud jsou všechny dostupné metody schopny prokázat obdobnou službu, pak stačilo napsat, že v mých požadavcích není nic neobvyklého a mohu čerpat z již proběhlých diskuzí ohledně začátků s programováním. Jako laik bez zkušeností s programováním nejsem momentálně schopna náročnost požadavků posoudit.

Příjemný den.

izzy1995
Level 3
Level 3
Příspěvky: 569
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod izzy1995 » 09 čer 2016 13:54

Nauč sa Javu a s tým budeš môcť spraviť program na Windows. Potom to už len treba nejak implementovať do prostredia Android Studio.
Tu máš odkaz na dobrý kurz:
https://www.codecademy.com/learn/learn-java

V tomto prípade bude práve tento jazyk najvhodnejší. A ešte k tomu pozri sa na SQL databázy, aby si mohla vyhodnotiť výsledky.
Intel Core i7-4710HQ 3,5Ghz, Intel HM86 Chipset, 8GB DDR3 1600Mhz, SATA HDD 1TB(7200rpm) + 2TB samsung HDD,IPS LED 15,6" 1920x1080px,Intel Graphics 4600, Nvidia GeForce GTX860M 4GB GDDR5,Wi-fi 802.11 a/g/n, Bluetooth
ASUS N551JM-DM157H

Born to be FIIT (STU)

Uživatelský avatar
Michal.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Michal. » 09 čer 2016 14:15

C# -> Visual Studio 2015 + Xamarin

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod ITCrowd » 09 čer 2016 14:24

Pokud někdo hledal a četl pravidla, pak by měl vědět jak vytvořit dotaz. Vhodných programovacích jazyků je opravdu hodně. Co takhle "v čem naprogramovat aplikaci pod windows i pod android?"
Android - Java + XML
Wokna - Java.
Co z toho vychází?
Ovšem vhodný kompilátor si už budeš muset najít sama.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Sender » 09 čer 2016 16:09

Gabriela1>Nepočítej že se za týden naučíš programovat tak ,aby jsi zvládla obě platformy.
Matematické výpočty podporuje každý programovací jazyk.
rychlejší by bylo to několmu zadat,aby to při svačině napsal.

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Akrej » 09 čer 2016 16:21

Rozhodně jednoší by bylo najít si někoho kdo dělá aplikace např. pro android a domluvit se ušetříč čas který jinač vynaložíš do naučení javy a jiných proramovacích jazyku
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Gabriela1
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Gabriela1 » 09 čer 2016 16:22

Prozatím tedy z diskuze a zběžného prolétnutí řešení rozumím, že :
Lazarus (Pascal) i Visual basic.NET - vhodné pro začátečníka, vhodné pro daný projekt, nevhodné pro Android
Visual Studio 2015 + Xamarin (C# NEBO Java) - ne zcela vhodné na začátek, vhodný pro projekt i pro Android (případně i iOS)
Vyvodila jsem správné závěry?

K řešení mě ještě napadá, zda není vhodné aplikaci napsat pouze pro Windows a s přenesením se zabývat po získání zkušeností? - Váš názor?

Ještě jedna poznámka: Budu k textu potřebovat přidávat vzorce vytvořené v Chemtoolu (nebo obdobném programu) s výstupy v LaTeXu (lze ale exportovat i do png či svg). Je to nějak relevantní pro konečný výběr?

S čím se budu ve výsledku "trápit" nejméně? Respektive poraďte tedy, co by z vašeho pohledu udělalo největší službu. Děkuji.

Dodatečně přidáno po 10 minutách 5 vteřinách:
Na projekt mám vyhrazeno přibližně 12-18 měsíců (počítám že 30 hod./měsíčně maximum). Nepočítám s tím, že ze mne bude programátor, ale nepopírám, že se chci alespoň trochu orientovat v tvorbě obdobných aplikací (ne na profi úrovni). Proto bych nerada projekt někomu zadávala, to raději prozatím snížím nároky a aplikaci vytvořím pouze pro Windows.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 09 čer 2016 16:34

Umí ty vzorce Chemtool taky převést třeba na obrázek?
Pak by asi nejjednodušší bylo použít nějaký online generátor testů, tam bys nemusela nic programovat, jen bys zadala otázky a obrázky.

Jinak to můžeš dělat v Javě nebo C#, ale pokud jsi nikdy moc neprogramovala, tak to bude dost složité, protože programování se nedá moc rychle a jednoduše naučit :)

Zkušený programátor by tu aplikaci v C# měl napsanou za den, ale pokud se budeš při tom učit i základy, tak to bude na mnohem dýl :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů