Vhodný programovací jazyk

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 12 čer 2016 12:39

satik: Jako že můžu stáhnout kompletní zdrojáky .NET, a zkompilovat si je sám? Fakticky? :-o :evil:

CZechBoY: Jo, mě v Javě také nic nedává smysl, je to děsný paskvil. Ale bylo to tak jak píšu, i když to už nemůžeš pamatovat: https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft ... al_Machine
Prostě záměrně vytvořená nekompatibilita se zavedenou technologií okopírovanou/ukradenou jinému, sloužící k absolutnímu ovládnutí trhu a monopolizaci -> likvidaci jakékoliv existující konkurence, znáš přece M$ :lol:
Myslíš že objektové jazyky jsou přehlednější než neobjektové? Mě připadá že spíš naopak, spousta zbytečných věcí okolo které zaclánějí. Navíc programovat objektově se dá i v assembleru, opět to záleží jen na programátorovi...

Takže radši ten Python, sice je místy trochu zvláštní a dělá věci jinak než ostatní, ale ono to v celku dává smysl.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 12 čer 2016 13:19

faraon píše:satik: Jako že můžu stáhnout kompletní zdrojáky .NET, a zkompilovat si je sám? Fakticky? :-o :evil:

Přesně tak :)
https://github.com/Microsoft/dotnet

faraon píše:Myslíš že objektové jazyky jsou přehlednější než neobjektové? Mě připadá že spíš naopak, spousta zbytečných věcí okolo které zaclánějí. Navíc programovat objektově se dá i v assembleru, opět to záleží jen na programátorovi...

Jakmile se dostaneš s počtem řádků nad tisíce/miliony, tak už OOP oceníš mnohem víc, než když píšeš jen menší aplikace
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 12 čer 2016 13:27

Takže si to můžu stáhnout a rozběhnu .NET třeba na Raspberry Pi?

21000000 řádků bez objektů: http://snipp.news/3508463/linux-je-nejv ... -440-firem
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 12 čer 2016 13:38

faraon píše:Takže si to můžu stáhnout a rozběhnu .NET třeba na Raspberry Pi?

Proč bys nemoh? :)

faraon píše:21000000 řádků bez objektů: http://snipp.news/3508463/linux-je-nejv ... -440-firem

Však jsem nepsal, že to nejde :)

Výhoda OOP je rychlejší orientace v kódu, protože ten kód máš členěný na více úrovních, nevýhoda zase nějaká režie navíc, každý z těch přístupů má své pro a proti.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 12 čer 2016 13:51

satik píše:
faraon píše:Takže si to můžu stáhnout a rozběhnu .NET třeba na Raspberry Pi?

Proč bys nemoh? :)

Proč to v M$ nezkusili? https://blogs.msdn.microsoft.com/brunot ... ith-azure/
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 12 čer 2016 16:23

Proč by měli? BTW ten odkaz je z June 2014 a .net byl uvolněnej až někde v 2015 :P
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 12 čer 2016 16:32

Tak to zkus ty, dokaž že to jde ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 12 čer 2016 18:16

Nemám Raspberry :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

omilis
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod omilis » 12 čer 2016 20:32

faraon píše:Odhlédnu-li od toho že C# je jenom zprněná záměrně nekompatibilní Java (původní název byl MS Java, než M$ prohrál soud), tak pro tazatelku bude určitě rychlejší a jednodušší naučit se Python, a napsat ten úkol v něm. I ten se dá spustit na každém lepším mobilu, bez ohledu na platformu.

A v čem přesně je C# zprzněná Java? A prosím agrumenty opravdu o jazyku, ne o .NETu

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 12 čer 2016 20:55

omilis: Pamatuješ časy, kdy se ten jazyk ještě jmenoval MS Java? A co následovalo? http://www.lupa.cz/clanky/ms-likviduje- ... indows-xp/
Jenže zahodit to úplně nechtěli, tak ho přejmenovali na C# a začali prosazovat jinými svými běžnými metodami. Například podplácením politiků a uzavíráním smluv o "levných" dodávkách softwaru školám, viz ta fotka Ballmera s Langerem, kterou už jsem tu párkrát postoval...
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 13 čer 2016 08:39

faraon píše:Pamatuješ časy, kdy se ten jazyk ještě jmenoval MS Java? Jenže zahodit to úplně nechtěli, tak ho přejmenovali na C# a začali prosazovat jinými svými běžnými metodami. Například podplácením politiků a uzavíráním smluv o "levných" dodávkách softwaru školám, viz ta fotka Ballmera s Langerem, kterou už jsem tu párkrát postoval...

Bylo to trochu jinak ;)
MS naimplementoval vlastní JVM pro Windows, ale měli ohledně té implementace nějaké neshody se Sunem + MS měl strach ze ztráty monopolu.
C# je pak úplně nový jazyk, který následkem toho MS začal vyvíjet.
Navíc teď už MS došlo, že pokud chce .NET udržet, musí ho uvolnit jako opensource, takže někde tuším v roce 2015 ho uvolnil.
Právě i to je jednou z výhod C# oproti Javě - v době navrhování C# už měli zkušenosti s JVM, takže věděli, kde jsou bottlenecky, co by se dalo zlepšit, aniž by museli řešit zpětnou kompatibilitu apod.

Osobně považuju C# za asi nejpovedenější věc od MS, v ničem jiném se mi neprogramuje tak pohodlně (živil jsem se programováním v C#, Delphi, PHP, C++, Visual Basicu, ve škole jsem potkal Javu, Prolog, doma občas assembler, takže pár jazyků na porovnání mám).

BTW tahle zmínka
[code="faraon"]uzavíráním smluv o "levných" dodávkách softwaru školám[/code]
ve mě paradoxně evokuje vzpomínky na ČVUT a na Sun, kdy kolem roku 2008 v některých učebnách byly stanice od Sunu s 8MB RAM, kdy ty stanice sloužily v podstatě jen jako vykreslovadlo a všechno běželo na serveru, takže jakmile víc lidí začalo něco dělat, začalo to zamrzat... :D
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

omilis
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod omilis » 13 čer 2016 18:39

faraon píše:omilis: Pamatuješ časy, kdy se ten jazyk ještě jmenoval MS Java? A co následovalo? http://www.lupa.cz/clanky/ms-likviduje- ... indows-xp/
Jenže zahodit to úplně nechtěli, tak ho přejmenovali na C# a začali prosazovat jinými svými běžnými metodami. Například podplácením politiků a uzavíráním smluv o "levných" dodávkách softwaru školám, viz ta fotka Ballmera s Langerem, kterou už jsem tu párkrát postoval...

Zeptám se znova, v čem je to zprzněná Java? Je mi úplně jedno jak ten jazyk vznikl (ikdyž si nemyslím, že máš pravdu, ale hledat se mi to nechce), zajímá mě to, co je teď.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů