Vhodný programovací jazyk

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Sender » 09 čer 2016 17:01

Vzorce převedené do grafiky(obrázku) by bylo potřeba převést do podoby datových typů.To samo o sobě nebude úplně jednoduchá záležitost.Lze ale tyto obrázky jednoduše zobrazovat v vytvořené aplikaci a pokud se mají provádět nějaké výpočty,doprogramovat to ručně.Nevím přesně o co se jedná,proto takto nepřesná odpověď.

Reklama
Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Eldan » 09 čer 2016 17:27

VisualStudio + Xamarin je jen na C#, na Javu jsou jiné nástroje (NetBeans, IntelliJ nebo třeba Eclipse)

Gabriela1
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Gabriela1 » 09 čer 2016 18:02

Omlouvám se, oprava: Vzorce budou kresleny v ChemSketch, kde je lze exportovat jako gif. nebo bmp. Takže zde by asi problém být nemusel. V testech vzorce použity nebudou, pouze ve výkladu látky.

On-line předpřipravené testy využít nechci. Již jsem nad nimi přemýšlela, ale nezdá se mi, že by to mělo tu pravou "štábní kulturu", nebo jak jinak to říct, abych se nikoho nedotkla. Navíc potřebuji aplikaci, spustitelnou off-line.

Dodatečně přidáno po 5 minutách 23 vteřinách:
Eldan píše:VisualStudio + Xamarin je jen na C#, na Javu jsou jiné nástroje (NetBeans, IntelliJ nebo třeba Eclipse)


U Visual Studio 2015 jsem našla tento výčet: C#, Visual Basic, F#, C++, Python, Node.js a HTML/JavaScript

Z popisu jsem pochopila, že si mohu vybrat v jakém jazyce budu pracovat. Chápu to špatně nebo tomu mám rozumět, že práce v C# je nejlepší?


Ještě bych dodala, že mám zájem se něco naučit, proto se do programování pouštím sama. I přes to, že výsledek zcela určitě nebude tak brilantní jako od profíka, který by měl prográmek napsaný "při svačině". Rovněž nečekám, že se pustím okamžitě po instalaci do tvorby konečné aplikace, ale až po zvládnutí základní teorie i praxe. Jen potřebuji postrčit s výběrem.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 09 čer 2016 18:32

Pro základy doporučuju kouknout na http://www.itnetwork.cz/ je tam spousta materiálů zdarma, případně celkem levné kurzy.

Osobně doporučuju asi ten C#, je to takovej švýcarskej nožík, v kterým jde v podstatě cokoliv a píše se v něm celkem příjemně. Navíc na Windowsech není potřeba nic instalovat, aby jsi program spustila. Java je něco podobného, ale starší, takže má některé mouchy a není tak moc "user-friendly" jako C#.
C++ je celkem neohrabané na okenní aplikace a ty ostatní jazyky většinou nejsou tak univerzální, ale na tohle by stačily s prstem v nose taky.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Gabriela1
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Gabriela1 » 09 čer 2016 19:36

http://www.itnetwork.cz/ se mi moc líbí, už jsem se tam porozhlížela a dá se tam nalézt opravdu dost užitečného.

Moc se mi líbí přirovnání C# ke švýcarskému nožíku. Tohle přesně bych potřebovala, takový "všeuměl", který se může hodit i do budoucna. Snad tedy nebude chyba, když se pustím do kombinace Visual Studio 2015 (C#) + Xamarin.

Děkuji.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 09 čer 2016 20:20

Já bych s tím švýcarským nožíkem nebyl až tak optimistický, ono se o takovýchhle překombinovaných patentech říká že jsou dobré úplně na všechno, kromě pořádné práce :lol:

Jestli chceš zkusit něco opravdu jednoduchého, vhodného pro začátečníky, co zvládnou i děcka, podívej se na Scratch. Program si ve vývojovém prostředí nataháš myší, rovnou spustíš, bude fungovat na Windows, Apple, Linuxu, Androidu, každém trochu lepším tabletu nebo mobilu...

Na jednoduché obrázkové klikačky je Scratch naprosto dokonalá věc! Najdeš k němu na netu spoustu návodů a tutoriálů včetně knihy v češtiny. Pro představu si zkus tenhle test, v tom Scratchi se programuje hodně podobně.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 09 čer 2016 21:04

faraon píše:Já bych s tím švýcarským nožíkem nebyl až tak optimistický, ono se o takovýchhle překombinovaných patentech říká že jsou dobré úplně na všechno, kromě pořádné práce :lol:

To je právě na C# super - umí toho hodně a přitom je zároveň zápis kódu v něm rychlejší a přehlednější než třeba v Javě nebo C++ :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Eldan » 09 čer 2016 23:27

Pokud na to máš rok času a plánuješ se tomu věnovat 30h/měsíc tak se C# dá zvládnout dost dobře. Počítej s tím že prvních pár měsíců budeš procházet základy a dělat věci s tou aplikací vůbec nesouvisející a k samotnému programování toho co chceš se dostaneš až pozdějc.

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod Sender » 10 čer 2016 08:28

Doporučoval bych nejprve kouknout na jednotlivé jazyky (případně nainstalovat jednotlivá prostředí) a zjistit jaký jazyk se bude lépe učit.Další vecí je fórum (mít se kde zeptat v případě nejasností).
K tomu Lazarusu bych ještě dodal,že je u něj výborná převeditelnost do aplikací pro Linux.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod faraon » 12 čer 2016 08:14

satik píše:
faraon píše:Já bych s tím švýcarským nožíkem nebyl až tak optimistický, ono se o takovýchhle překombinovaných patentech říká že jsou dobré úplně na všechno, kromě pořádné práce :lol:

To je právě na C# super - umí toho hodně a přitom je zároveň zápis kódu v něm rychlejší a přehlednější než třeba v Javě nebo C++ :)

To je možné, ale nezáleží to na jazyku zdaleka tolik jako na programátorovi. I v řádkovém BASICu na osmibitech se dá program napsat přehledně, jenom člověk musí chtít :geek:

Odhlédnu-li od toho že C# je jenom zprněná záměrně nekompatibilní Java (původní název byl MS Java, než M$ prohrál soud), tak pro tazatelku bude určitě rychlejší a jednodušší naučit se Python, a napsat ten úkol v něm. I ten se dá spustit na každém lepším mobilu, bez ohledu na platformu.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod satik » 12 čer 2016 08:28

faraon píše:C# je jenom zprněná záměrně nekompatibilní Java


Zprzněná? Právě naopak, C# se z chyb Javy poučil + MS konečně uvolnil .NET pod opensource, takže C# už teď taky rozjedeš prakticky kdekoliv.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vhodný programovací jazyk

Příspěvekod CZechBoY » 12 čer 2016 10:58

Spíš java je zmrzněnej C#, vůbec ni v javě nedává smysl :D
V Basicu nejsou ani objekty, takže to moc přehledný asi nebude…
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host