Šablona pro WordPress

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Šablona pro WordPress

Příspěvekod vlazy » 28 zář 2016 12:10

Hledám nějakou jednoduchou šablonu pro WordPress 4.6.1 zdarma. Chtěl bych aby nahoře byl pruh s nadpisem, pod tím vlevo svislý pruh s odkazy, ale ne rozbalovací a zbyla pravá část obsah stránek. Dole může být, ale také i nemusí patička s možnosti vložení vlastního obsahu. Dále bych byl rád aby šablona byla dobře a jednoduše upravitelná (barvy, text, rozměry atp.) a pokud možno aby byla v češtině nebo alespoň češtinu podporovala. Nepotřebují používat komentáře. S WordPressem teprve začínám a nevím jestli ty moje požadavky na šablonu nejsou trochu přehnané, ale snad se něco takového nebo alespoň co nejvíce podobného najde. Prohledal jsem už některé stránky se šablonami, ale většinou jsou ty šablony dělané v moderním stylu. Já ale nemám v úmyslu dělat stránku která by měla především návštěvníky zaujmout jejím vzhledem, ale měla by být především zaměřená v prvé řadě na obsah. Bude-li stránka vypadat hezky tak to samozřejmě není na škodu, ale není to prioritou. Snad mi někdo nějakou takovou šablonu dokážete poradit.

Reklama
Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod LuCaCZ » 28 zář 2016 12:28

Základní Twenty Fifteen nebo Twenty Fourteen by nestačila?

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod vlazy » 28 zář 2016 21:33

Hledám něco takového jak je vidět na přiloženém obrázku. Barvy pozadí atp. bych si nastavil jiné. Obrázky na pozadí nebo vložené na stránku nepotřebuji. To bych si tam případně vložil sám podle vlastního uvážení. Asi takové stránky se už v současné době nedělají a tak nikoho nenapadlo udělat nějakou takovou šablonu.
sablona.jpg

Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod LuCaCZ » 28 zář 2016 21:45

tak Tempera je docela fajn šablona.. dá se nastavit kde bude ten postranní panel a vůbec spoustu věcí ...

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod vlazy » 28 zář 2016 23:50

Zkouším tu Tempera ale asi to není ono co by mi vyhovovalo. Menu je tam ve vodorovném pruhu pod nadpisem stránky a nedá se přenastavit na levý svislý pruh vedle obsahu stránky, alespoň nevím jak. Nelíbí se mi tam také ty na několika místech současně zobrazené ikonky s odkazem na YouTube, Twitter, a RSS.

Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod LuCaCZ » 29 zář 2016 00:13

Pravda - vodorovné menu asi přes nastavení nepůjde skrýt, ale můžeš to udělat přes CSS

Vzhled > Tempera Settings > MISCELLANEOUS SETTINGS > CUSTOM CSS

Kód: Vybrat vše

header#header nav {display: none;}

Popřípadě vytvořit Child Theme a upravit header.php

Do postranního panelu dáš menu jako widget.

Sociální ikony jdou skrýt tady
Vzhled > Tempera Settings > SOCIAL MEDIA SETTINGS

K šabloně se musí doinstalovat i plugin Cryout Serious Theme Settings k zpřístupnění jejího nastavení.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod vlazy » 02 říj 2016 18:45

Ten plugin Cryout Serious Theme Settings jsem si doinstaloval a nyní už mám dostupné mnohé nastaveni. te šablony Tempera. Chybí mi tam ale některé nastaveni které bych chtěl změnit a nebo možná je nemohu nikde najít.
Rád bych změnil šířku stránky tak aby se zobrazovala na celou šířku monitoru a pokud možno určit i minimální šířku a nebo abych si tu šířku stránky mohl nastavit tak jak uznám za vhodné. Nikde ale nemohu najít toto nastaveni kde bych si to mohl přenastavit. Mělo by to jít takto nastavít, protože pokud se podívám na demo, tak tam ta Tempera takto nastavená je.
Také nikde nemohu najít možnost zarovnání nadpisu stránky na střed.
Dost značný problém mi dělá to, že ta Tempera je v angličtině kterou neznám a musím si většinu věcí překládat Googlem a nebo to dělat systémem pokus omyl. Na https://translate.wordpress.org/locale/cs/default/wp-themes/tempera jsem našel nějakou Češtinu pro tu Temperu, ale nevím odkud ji stáhnout a jak ji do te Tempery vložit nebo doinstalovat.

Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod LuCaCZ » 02 říj 2016 19:39

vlazy píše:Rád bych změnil šířku stránky tak aby se zobrazovala na celou šířku monitoru a pokud možno určit i minimální šířku a nebo abych si tu šířku stránky mohl nastavit tak jak uznám za vhodné. Nikde ale nemohu najít toto nastaveni kde bych si to mohl přenastavit.

To je samozřejmě v nastavení. Ale šířka stránky na 100% šířky obrazovky s "přilepeným" postranním panelem úplně vlevo je trochu hloupost. Když budu mít maximalizovaný prohlížeč na Full HD monitoru, bude menu např. 200px vlevo, zbytek bude na obsah/textu na 1720px, to bych si ukroutil hlavu to číst...
Zachyceno20161002190651.jpg


vlazy píše:Také nikde nemohu najít možnost zarovnání nadpisu stránky na střed.

opět přes Custom CSS, přidat

Kód: Vybrat vše

#site-title, #site-description {display: block; float: none; text-align: center;}


vlazy píše:Dost značný problém mi dělá to, že ta Tempera je v angličtině kterou neznám a musím si většinu věcí překládat Googlem a nebo to dělat systémem pokus omyl. Na https://translate.wordpress.org/locale/cs/default/wp-themes/tempera jsem našel nějakou Češtinu pro tu Temperu, ale nevím odkud ji stáhnout a jak ji do te Tempery vložit nebo doinstalovat.

Z této stránky úplně dole je Export a je potřeba vyexportovat soubory .po a .mo ... takže Portable Object Message Catalog (.po/.pot) a Machine Object Message Catalog (.mo). Soubory přejmenovat na tempera-cs_CZ.po a tempera-cs_CZ.mo. Pak nahrát na FTP webu do adresáře \wp-content\languages\themes\. Pokud složky neexistují, tak vytvořit.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šablona pro WordPress

Příspěvekod vlazy » 04 říj 2016 00:54

LuCaCZ:
Ten postranní panel s odkazy asi nebudu používat a postačí mi asi ta vodorovná lišta s odkazy která je v té šabloně Tempera. S těmi odkazy jsem to myslel tak, že když bych jich tam měl více na té vodorovné liště tak by se to mohlo roztáhnout natolik, že by to mohlo přesahovat šířku monitoru a pak nevím jak by se to zobrazovalo a jestli by to vypadalo dobře. U postranního panelu s odkazy by s jejích počtem asi neměl být problém. Uvědomil jsem si, že těch odkazů na stránce kterou připravují asi nebudu mít až tolik a proto s jejích počtem by snad neměl být problém.

U té vodorovné lišty s odkazy se po najetí myší na odkaz trochu zesvětli pozadí pod textem toho odkazu. Je to ale zesvětlení natolik slabé, že ani není příliš poznat rozdíl mezi tmavším a světlejším pozadím. Rád bych to proto pozměnil aby to zesvětlení pozadí bylo více výraznější a nebo aby tam šlo nastavit 2 různé konkrétní barvy. V nastavení jsem ale žádnou takovou možnost nenašel a nevím jestli to jde nějak jednoduše pozměnit.

To nastavení šířky stránky těmi posuvníky mi nepřipadá být příliš dobré řešení. Nějak jsem si to už nastavil tak, že se mi ta stránka zobrazuje přes celou šířku monitoru. Nyní bych ale ještě rád nastavil minimální šířku stránky při které se začne zobrazovat vodorovný posuvník pokud se okno prohlížeče zmenší pod tuto velikost. Snad něco takového je možné a dá se to nějak nastavit.

Nadpis stránky jsem se zarovnal na střed vložením kódu do CSS. Nyní bych ještě rád zarovnal na střed nadpisy všech jednotlivých podstránek. Předpokládám, že by to asi také mohlo jít vložením kódu do CSS, ale nevím jakého. Jednoduše nastavit zarovnání těch nadpisů na střed asi nejde. Alespoň nevím kde a jak.

Tu češtinu pro Temperu jsem si vložil do WordPressu podle tvého návodu a funguje to dobře. I když to není úplně vše přeložené tak je to dobrá věc. Ono se mnohém lépe pracuje s něčím co je v jazyce kterému člověk rozumí.

Jinak ti moc děkují za ochotu věnovat tomu trochu času a poradit mi s tím.


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host