Vykreslení grafu teplot v PHP

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Hyko
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vykreslení grafu teplot v PHP

Příspěvekod Hyko » 26 lis 2016 21:01

Dobrý den,
potřebuji poradit, jestli lze vykreslit z teplotního čidla graf vývoje teploty? Čidlo ukládá každých 5 minut teplotu do *.txt souboru. Tento se soubor se pak opět přepíše novou hodnotou.
Byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil. Nejsem prográmátor takže si moc neporadím, když mi někdo napíše část kódu, případně kde hledat.
Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
LuCaCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 929
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vykreslení grafu teplot v PHP

Příspěvekod LuCaCZ » 26 lis 2016 21:19

Kde je ten txt, někde na webu nebo u tebe na PC? Samotné PHP ti moc nepomůže, i když graf jako obrázek by šel vygenerovat. Spíš bych graf vykreslil pomocí Javascriptu - hotových řešení je hodně např. Highcharts (ukázka) nebo Google charts. Taky bys musel PHP kazdých 5 min spouštět = CRON na webhostingu/localhostu, přinejhorším nějaký automatický obnovování stránky v prohlížeči...

A vlastně ještě zásadní věc, potřebuješ někam ukládat dříve naměřené hodnoty aby z nich vůbec ten graf čel vygenerovat. Takže nějaká MySQL databáze nebo uložení do jiného txt, kde budou hodnoty s datumem uloženy.

Jak jsem výše dal příklad na highcharts resp. na tmep.cz - je to takové komplexní řešení pro ukládání teplot z čidel (a třeba i vlhkoměru). Pak by ti stačilo nějakým způsobem zajistit odesílání teploty na server tmep.cz

Hyko
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vykreslení grafu teplot v PHP

Příspěvekod Hyko » 26 lis 2016 22:23

děkuji podívám se na to!


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů