ActionScript 2 - Jak ztlumit jeden zvuk nezávisle na ostatních?

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
simio.simsoft
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 13
Bydliště: Blovice, Plzeňský kraj, CZ, EU, Europa, Earth, Solar System, Milky Way, Space
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ActionScript 2 - Jak ztlumit jeden zvuk nezávisle na ostatních?

Příspěvekod simio.simsoft » 26 dub 2017 19:31

Zdravím,
Programuji ve Flashi 8 plošinovku a mám problém s hudbou na pozadí. Moc nevím, jak problém jasně popsat, ale pokusím se o to.

Hra se (zatím) skládá ze 3 částí. Hlavní menu (tlačítka start, ovládání, autoři,...), odpočítávání do hry (aby bylo možné připravit se na hru) a pak samotná hra. Po celou dobu běží na pozadí hudba a já bych chtěl, aby při hlavním menu byla hlasitost 100% a při odpočítávání a hře řekněme 20%. Zkoušel jsem to řešit následovně...

Do framu s hlavním menu jsem napsal:

Kód: Vybrat vše

var bgmusic = new Sound();
bgmusic.attachSound("jungle");
bgmusic.start();


Do framu s odpočítáváním a samotnou hrou jsem napsal jen:

Kód: Vybrat vše

bgmusic.setVolume(10);


Celé to funguje, ale jen do chvíle než se ozve 1. zvuk ze hry, pak se vše hudba zesílí na 100%. Pokud to samé vložím do onEnterFrame, zeslabí se úplně všechno.

Zkoušel jsem mnoho alternativních zápisů, ale vždy stejný výsledek. Nevěděl by někdo, jak na to? Pravděpodobně bude asi třeba použít úplně jinou metodu, ale já nic nevymyslel a ani ve článcích na internetu jsem řešení něčeho podobného pro ActionScript 2 nenalezl.

Předem díky za snahu :-)

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti