Budúcnosť PHP?

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
junior333svk
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Budúcnosť PHP?

Příspěvekod junior333svk » 22 srp 2017 08:43

Dobré ránko,

rád by som sa spýtal ak tu teda už nebolo viackrát či má PHP budúcnosť a akú ak teda má. Dosť často som počul že má pomaly vymiznúť ak som to teda správne pochopil. V rámci leta som sa začal tak pozerať trošku na to a učiť sa ho. Akurát by som vedel čím sa dá PHP nahradiť a či to niečo má väčšiu budúcnosť a šancu na uplatnenie.

Veľmi pekne ďakujem :)
Ak ľudstvo neskoncuje s vojnou, vojna skoncuje s ľudstvom.

J.F.Kennedy

Reklama
Uživatelský avatar
TheSpeedding
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Budúcnosť PHP?

Příspěvekod TheSpeedding » 23 srp 2017 11:21

PHP mi přijde celkem jednoduché na naučení a určitě je dobré s ním začít, každopádně já, kdybych na to měl čas, bych se spíše mrknul na ASP .NET - ale to jen kvůli tomu, že se mi líbí C#. Jinak je to asi jedno... Každopádně když se naučíš programovat v jakémkoliv jazyce podobném C, tak ti přechod na nějaký jiný jazyk nebude dělat problém.
Intel Core i7 2600 + Corsair Hydro H60, MSI GTX 970 4 GB, Corsair 16GB DDR3 1600 MHz, SSD Intel 520 120 GB, HDD WD Green 1 TB, Seasonic X-760
Intel Core i5 2400 + SilentiumPC Spartan, Gainward GTX 570 1.28 GB, Kingston 8GB DDR3 1866 MHz, SSD Intel 535 240 GB, Seasonic SS-400ET

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Budúcnosť PHP?

Příspěvekod faraon » 23 srp 2017 19:47

PHP vymizí, a nahradí ho ... co vlastně? On i ten Linux měl během pár let zaniknout, je to přece jen takový nedotažený studentský experiment :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
TheSpeedding
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Budúcnosť PHP?

Příspěvekod TheSpeedding » 23 srp 2017 21:39

Tak nemůžeš srovnávat OS s programovacím jazykem, podívej se třeba na Pascal, ten je snad ještě mladší než UNIX a je téměř nepoužitelný, žádný větší projekt bych v tom dělat nechtěl :D Zkoušku z programování z UNIXu mám sice za jedna, ale taky by mě nikdo nedonutil, abych psal něco většího v shellu. Už třeba jen proto, že funkce nemají lokální proměnné nebo že dostat proměnné ven z whilu může být někdy docela problém, když nechci na všechno vytvářet pomocné soubory :D Ještě, že je v POSIXu i awkčko, což je prakticky lehce modifikovaný jazyk C... :D Ale koukal jsem, že nějaký frajer napsal hru Sokoban jen v sedu, klobouk dolů :D
Mimochodem, najde se na tomhle fóru nějaký frajer, který by programoval přímo v assembleru? :D
Intel Core i7 2600 + Corsair Hydro H60, MSI GTX 970 4 GB, Corsair 16GB DDR3 1600 MHz, SSD Intel 520 120 GB, HDD WD Green 1 TB, Seasonic X-760
Intel Core i5 2400 + SilentiumPC Spartan, Gainward GTX 570 1.28 GB, Kingston 8GB DDR3 1866 MHz, SSD Intel 535 240 GB, Seasonic SS-400ET

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Budúcnosť PHP?

Příspěvekod faraon » 24 srp 2017 05:51

Pascal je starší než UNIX, přesně o rok. Je to výborný výukový jazyk, ve kterém se dají elegantně a jednoduše řešit i složité úlohy. Ale protože je výukový, tak je příliš ukecaný. A má pár dalších vlastností, které jsou občas trochu protivné, ale jsou tam z dobrého důvodu.

Nevím jestli je Total Commander dost velký projekt, ale v mírně upraveném Pascalu se programují průmyslové řídící systémy včetně těch co ovládají jaderné elektrárny, a ty úplně malé asi nebudou :lol:

Pokud ti nevyhovuje Pascal, co třeba Ada? A místo bashe můžeš použít třeba csh nebo řadu jiných. Mimochodem, znáš příkaz PAR z Algolu 68?
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
TheSpeedding
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Budúcnosť PHP?

Příspěvekod TheSpeedding » 24 srp 2017 08:47

Tak s tím Total commanderem jsi měl překvapil, to bych fakt nečekal :D Mně Pascal nevadil, ale upřímně jsem se toho víc naučil v Cčku než v Pascalu, ačkoliv tedy musím uznat, že pointery, respektive nějaké dynamické struktury, mi začaly pořádně dávat smysl až v Pascalu. Ale to spíš bude tím, že k Pascalu jsem měl odborný výklad ve škole a Cčko jsem se učil jako samouk v dobách, kdy jsem se o to ještě tolik nezajímal. Příkaz PAR neznám, upřímně neznám ani ten jazyk. A mně se momentálně nejvíce líbí C#, tak u něj pár let zůstanu :D
Intel Core i7 2600 + Corsair Hydro H60, MSI GTX 970 4 GB, Corsair 16GB DDR3 1600 MHz, SSD Intel 520 120 GB, HDD WD Green 1 TB, Seasonic X-760
Intel Core i5 2400 + SilentiumPC Spartan, Gainward GTX 570 1.28 GB, Kingston 8GB DDR3 1866 MHz, SSD Intel 535 240 GB, Seasonic SS-400ET

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Budúcnosť PHP?

Příspěvekod CZechBoY » 24 srp 2017 19:39

PHP umre az kdyz ho nikdo nebude pouzivat. Aktualne to nevypada ze by jazyk umrel, je hojne vyuzivan a vyvijen.
Samozrejme korporaty vladnou a tam se jede Java nebo .NET.
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Buducnost chipov
    od ShadowWord:Pain » 15 srp 2023 16:30 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1064
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    15 srp 2023 23:03

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti