Basic ? Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Basic ?  Vyřešeno

Příspěvekod guest » 08 led 2006 09:08

Zdravím všechny,
prosim Vás nevíte někdo kde se dá stáhnout nějaký jednoduchý Basic který byl na starých "osmičkách" a šel by na PC ?

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 led 2006 11:09

Zkus si stáhnout Visual Basic ze stránek MSN. VB 5 ti na 98čkách pojede určitě, u VB 6 si tak jistej nejsem - to už jsem měl XPčka.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Basic

Příspěvekod guest » 08 led 2006 11:16

mijaja píše:Zkus si stáhnout Visual Basic ze stránek MSN. VB 5 ti na 98čkách pojede určitě, u VB 6 si tak jistej nejsem - to už jsem měl XPčka.

Díky, ale to jsme si nerozuměli. Já nehledám něco co by šlo na W98, mám XP, ale něco jako byl např. Basic MZ-1Z016, který byl na starých "8", konkretně Sharp MZ-821. :smile:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 led 2006 11:35

No měl jsi napsat, že se jedná o "osmibity" :D Taky jsem začínal na starém Sinclairu a myslím, že do něj ten Basic ještě někde mám. Ale ten byl dělaný pro Sinclair nebo Didaktik, ten by ti na Sharpu asi nejel. Zkus to ještě na Googlu.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

osmibity

Příspěvekod guest » 08 led 2006 11:40

mijaja píše:No měl jsi napsat, že se jedná o "osmibity" :D Taky jsem začínal na starém Sinclairu a myslím, že do něj ten Basic ještě někde mám. Ale ten byl dělaný pro Sinclair nebo Didaktik, ten by ti na Sharpu asi nejel. Zkus to ještě na Googlu.

Dobře, ale ještě si nerozumíme.Sharpa mám i s Basicem, ale hledám nějaký podobný Basic, který by šel na XP. Potřebuju udělat pár celkem jednoduchých programů a ten Basic jsem jakžtakž uměl, ale na ty složitější progr.jazyky jsem kopyto! :cry:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 led 2006 11:58

Tak na tohle mám ZXEmulátor, který mi přepne PC do prostředí 8bitu a mohu si na něm hrát ještě staré dobré 2D plošinovky adventurky, programovat , Basicu atd. Možná existuje i něco podobného pro Sharpy.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 08 led 2006 12:26

Koukni se na tuhle stránku. Jsou tam emulátory pro Windows. Třeba se ti některý z nich bude hodit. :D
Koukni i tady.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

MZ 821

Příspěvekod guest » 13 led 2006 19:25

mijaja píše:Koukni se na tuhle stránku. Jsou tam emulátory pro Windows. Třeba se ti některý z nich bude hodit. :D
Koukni i tady.


Dík za pomoc, bohužel nenašel jsem nic funkčního a projel jsem toho moc.Asi to už nikoho nezajímá. :cry:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 13 led 2006 20:07

To máš těžký. Na čem vyrůstala naše generace, je teď už historie, ne-li přímo archeologie. Takže pokud nenajdeš něco na Googlu, pak jen zbývají nějací PC-staříci (jako já), kteří sem příjdou, přečtou tvůj příspěvek a pak snad prohrabou kufry na půdě a ještě něco najdou. :shock:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

MZ-821

Příspěvekod guest » 13 led 2006 20:56

mijaja píše:To máš těžký. Na čem vyrůstala naše generace, je teď už historie, ne-li přímo archeologie. Takže pokud nenajdeš něco na Googlu, pak jen zbývají nějací PC-staříci (jako já), kteří sem příjdou, přečtou tvůj příspěvek a pak snad prohrabou kufry na půdě a ještě něco najdou. :shock:


No jo, ale je to škoda.Ta moje mašina běžela asi 4 roky skoro 24 hodin denně a jediný závady jsou chrastící potenciometr u zvuku a vytahaná gumička u magnetofonu. Ale je to historie.Dal jsem to klukovi dětem na hraní asi s 500sty hrami a oni ho s tím vyhnali.Je mi toho skoro líto.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 13 led 2006 22:52

A podíval ses na Emulators CZ?
A jestli umíš anglicky, tak tady najdeš jak emulátory tak i ten BASIC.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 13 led 2006 23:21

Pokud chces napsat aplikaci pro windows a nechces to poustet v nejakem emulatoru 8bitu tak zkus treba qbasic, ktery se kdysi dodaval s dosem, mozna ze to pojede, ale nepocitej s tim ze by ti jela i grafika jako dialogove okna atp. bude tam spise textovy rezim. Existuji jeste dalsi podobne jednoduche programovaci jazyky jako treba Baltazar ale na psani programu je to nic moc spise jen tak pro zabavu nebo pro vyuku. Lepsi by bylo naucit se pascal ktery by mel mit knihovny pro win (idealni by bylo Delphi, je to skoro podobne) ten pascal neni az tak tezky a docela casto se uci na strednich skolach, nastudovani by jsi mel zvladnout do tydne, neni toho moc kdyz uz mas zkusenosti s basicem bude to pro tebe jednodussi :wink:


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti