Doporučení prog. jazyku Vyřešeno

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod N!cholai » 24 pro 2008 13:51

Zdravím, chtěl jsem být dobrý v 3ds maxu, ale jelikož náročnější operace doslova roztavily CPU, došlo k sekání a někdy se sekl úplně a nové PC je v nedohlednu, chtěl bych přejit na programování. Četl jsem, že hodně přívětivý jazyk je C#. Taky by mě bavilo programovat JAVA hry na vyšší úrovni. A nebo je nějaký jiný jazyk vhodnější? Chtěl bych samozřejmě zakoupit nějakou knižní publikaci od cpressu. Díval jsem se a je tam hodně knížek.. (mistrovství v C++ atd..) Nevím, jestli ze začátku je dobré si koupit takovou obsáhlou knížku. Díky za každou radu.
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE

Reklama
Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod Koja » 24 pro 2008 14:03

Já si prošel Pascalem, Cčkem, C# a Assemblerem .. a trochu C++ .. C# byl pro mě asi nejlepší, nejlíp se mi s ním pracovalo a docela rychle se učil.
Jinak knížky.. Naučte se C++ za 21 dní, Učebnice jazyka C (Pavel Herout), Assembler pro PC :)
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod N!cholai » 24 pro 2008 14:47

Asi půjdu do toho C#. A jaký je rozdíl mezi C++ a tím C#? A vidím hodně knížek třeba Microsoft Visual C# 2008 pak jenom C# 2005, pak VISUAL C#. Jaký je mezi těmito knihami rozdíl?
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod Koja » 24 pro 2008 15:02

C++ (Cé plus plus) a C# (Sí šárp) jsou 2 rozdíle jazyky :)
Microsoft Visual C# 2008 a C# 2005 budou knížky pro různé verze programu MS Visual Studio (2005/2008..), tzn návody jsou upraveny pro tu danou verzi vývojového prostředí .. s jazykem to nemá co společného, resp. verze jazyka se nemění :D
Ono krásně je to na programujte.com .. zkus to nejdřív tam a uvidíš, jestli tě to vůbec bude bavit :wink:
http://programujte.com/index.php?rubrik ... -serial-c#
http://programujte.com/index.php?rubrik ... 78-kurz-c#
http://programujte.com/index.php?rubrik ... lakna-v-c#
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
-frost-
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: leden 08
Bydliště: Teplice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod -frost- » 24 pro 2008 16:37

zdravim,
snad vám nebude vadit, když se zeptám tady, abych nemusel zakládat nové tema(určitě už tu bylo).
ani nevim jak, ale dostal jsem chuť programovat. čas od času mívám chutě se něčemu novému naučit, a teď mě vzalo programování. na netu jsem si o tom přečetl docela dost článků, ze kterejch sem vytušil, že to není snadná záležitost. chce to se tomu pravidelně věnovat, neustále psát a psát. chtěl bych se vás zeptat, jak ste zvládali svoje první krůčky programátorství, a vlastně jestli vás to nějakým způsobem naplňuje. nerad bych tomu obětoval rok života a nakonec zjistil, že to není nic pro mě...
nechci se vás tu ptát, kterej jazyk je nejvhodnější pro začátečníky, a kterej naopak ne. jen chci říct, že programování vyžaduje i určitej styl života. přece jen to sežere i dost času a já si nějak pořád nejsem jistej, jestli jsem ten můj ochotnej vyměnit za prosezený dny u počítače. vim, že když to člověka baví, tak to asi neřeší, ale i naprostej "šílenec" v oboru programování si přece někdy musí říct, že existujou i jiný věci, a ne jen civění do monitoru...
no, je to spíš takový zamyšlení se... :huh:
ASUS M2NPV-VM (GeForce 6150) - AMD Sempron 3000+, Kingston 2x1GB DDR2
Samsung SyncMaster B2240W

Lenovo ThinkPad Edge 14

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod N!cholai » 24 pro 2008 19:00

Moc díky za linky, moc mi to pomůže. A samozřejmě se připojuji k -frost-... Taky jsem se nad tím zamyslel. Vytvořili jste někdo nějakou dobrou aplikaci? Ať mám nějakou motivaci... :smile:
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod Koja » 24 pro 2008 19:26

Zadání praktické maturity - naprogramovat DHCP server pomocí .NET remouting (sem měl já, další dva úkoly byly - kalkulačka aaaa ještě cosi .. ted si nevzpomenu:/ .. jooo, výpočet penále z úroku (všechno v grafice)) :wink: Přes LAN "server-aplikace" vyhledávala "klient-aplikace" a přidělovala jim "IP adresy" - pronájem, prodlužování pronájmu, ukončení .. max. 3 klienti na 1 server .. když jich bylo víc, tak ti další museli čekat ve frontě.. to byl C#. Jinak v něm ještě - program z praxe - databáze zaměstnanců. Jinak kámoši dělali programy na účetnictví, evidence aut, sklad, .. dost toho bylo :D
Na vejšce teď .. v Cčku .. v prváku, předtím sem v něm nedělal .. zadání 4 projektů, co sme museli udělat - šifrování, dešifrování textu podle zadaného klíče; výpočet matematických funkcí (sin, cos, tan, ln) a fyzikálních vzorečků, pomocí algoritmů všechno; práce s maticemi, průchod maticí, přehazování, blablabla; řazení dat podle české abecedy.
Asi takhle .. když tě to bude fakt bavit, tak se s tím dá dělat spousta dobrejch věcí:) Neříkám sedět u toho 20 hodin denně, ale prostě se tomu fakt věnovat, nebýt spokojenej s tím, že už umíš to a to, ale hledat pořád další a další věci, co by se daly udělat .. prostě se sám zajímat a snažit se. Vždycky je to jenom o tom, jak moc chceš ty :wink:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod N!cholai » 25 pro 2008 05:33

Díky moc za info :wink: Tak vidím, že jsem ve skluzu, jelikož jsem na spš stavební (ta mě moc nebaví :-( )A chtěl bych jít na vysokou školu (nějaký obor PC), jestli to samozřejmě vyjde. :smile: Tak to nevím, jestli tu výšku dodělám, jelikož vy už jste uměli na střední programovat a ja vůbec neumím. To tam příjdu a hned vyletím :-( No jsem zvědav.. :idea:
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod Koja » 25 pro 2008 10:13

No jsou tam i děcka, co nikdy neprogramovali .. a je jich dost :wink: Asi takhle, když na to nebudeš srát, budeš chodit na přednášky, dávat pozor, chodit na cvika .. tak se to dá zvládnout úplně v pohodě :)
Já v Cčku předtím nikdy nedělal, takže některý ty srandy sem se musel učit, resp. si je vyhledat jak se to tam dělá a co to umí .. ale pravda je, že díky tomu C# 3 roky předtím sem to měl asi trochu jednodušší no .. ale jelikož sem nechodil na přednášky, tak to občas byl boj a 4. projekt sem ani neodevzdal :lol:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod N!cholai » 27 pro 2008 11:33

Chtěl jsem se ještě zeptat, kterou knihu by jste mi doporučili? Vybírám mezi těmito:
1, http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... za-krokem/
2, http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... algoritmy/
3, http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... ne-vydani/ (raději bych chtěl programovat v C#, ale možná bych o tom uvažoval...
4, http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... ne-vydani/

Nejvíce uvažuji o té první, ale nevím jestli je přímo pro začátečníky. Díky
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku

Příspěvekod Koja » 27 pro 2008 19:29

IMHO nekupuj "Mistrovství v..." ..
2. si kup, až budeš trochu umět .. kup si tu 1., ta by ti měla pomoct :)
Jinak jak už sem řekl .. začni na programujte.com .. až tě to vážně bude bavit, tak si kup knížku, ať pak nelituješ peněz :wink:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
N!cholai
Level 3
Level 3
Příspěvky: 553
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Doporučení prog. jazyku  Vyřešeno

Příspěvekod N!cholai » 28 pro 2008 12:55

Super, díky moc :wink: Začnu nejprve teda na tom programujte.com
Pravý smysl úspěchu je v pomoci druhým.
NICOLAS CAGE


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    3153
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2335
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů