Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Karrex » 04 bře 2015 14:30

Takže něco jako pastebin? Akorát tuším, že obrázky tam k tomu nemůžeš vložit.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Reklama
IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 04 bře 2015 14:35

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 20 srp 2019 13:55, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Karrex » 04 bře 2015 14:38

Jo, líbí se mi to.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 04 bře 2015 14:40

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 20 srp 2019 13:55, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Karrex » 04 bře 2015 14:54

Jo, fakt se mi to líbí :-) . Škoda, že to nevyužiju, jelikož s kódy již nepracuju.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod ITCrowd » 04 bře 2015 16:39

Blue Spirit píše:Ptám se, protože DPS jsem kdysi vyráběl profesionálně - od nafocení, přes leptání a vrtání. Ale to už je dávno :-) Každopádně dobrá práce!

Edit: Nemyslím tedy moje dobrá práce, ale tvoje! :-)

hehe, dnes je ale úplně jiná doba. Já ještě kreslil tišťáky tuší na pauzák. Hnusná práce. Pak se na kuprex nanesl film, usušil, připlácl se pauzák, strčilo se to pod výbojku, pak do vývojky a pak do chloridu vyleptat. Takže když jsem potřeboval malej tišťák, tak jsem ho měl hotový dřív ručně :D
Dnes, když je to něco malého, tak to namaluju ručně a leptám v chloridu sám. Když je to něco většího (a nebo se mi nechce :lol: ) tak to zadám. A to jen pošlu obrázek s rozměry.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod faraon » 04 bře 2015 18:57

Když už teda to vytahování opět vypuklo, tak se také přidám :lol:

Nedávno na jednom retropočítačovém webu proběhla malá soutěž, spočívající v naprogramování nové hry pro MS-DOS. Po mírném váhání jsem usoudil že u takové ptákoviny prostě nemůžu chybět, oprášil jsem dávno nepoužívané finty pro QBasic, vzpomněl si na jeden nápad starý čtvrt století, na který tak nějak nikdy nedošlo, trochu ho přiohnul, a...

pacmaze1.png
pacmaze1.png (5.34 KiB) Zobrazeno 1615 x


No, myslím že tohle bylo opravdu naposledy, co jsem v té maloměkké hrůze něco programoval, příště to bude každopádně Borland :evil:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod ITCrowd » 03 čer 2015 17:38

Tak generátor ožil:
gensinus.jpg
Sinusový průběh

genobd.jpg
Obdélník

gensum.jpg
Růžový šum


Původní konstrukce podle: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18880&p=2
Zdroj: http://amarokcz.wz.cz/PSUHQ.htm
Místo mechanické stupnice jsem volil čítač popsán v PE 5/97, lze jej koupit i jako stavebnici.
A doplnil jsem o měření výstupního napětí - zde jsem z cenových důvodů použil VU metr za cca 50,- Kč. Zde ještě musím nakreslit jinou stupnici.
A pak tohle všechno dát do nějaké krabice. Tuhle konstrukci jsem volil proto, že prvotním signálem, který se generuje je sinus. Funkční generátor nabízí např. i Flajzar (stavebnici), ale tam se sinus vyrábí z pily a to vždy znamená větší zkreslení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Akrej » 03 čer 2015 18:56

Takže jestli to dobře chapu tak ten zdroj máš pouze na vykreslovaní v osciloskopu?
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod ITCrowd » 03 čer 2015 19:52

Ale ne. Je to na kontrolu a oživení nízkofrekvenčních zařízení (korekce, zesilovače, elektroniky do kytar atd.).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Speed_dead » 04 čer 2015 08:15

Můj web www.speedspage.cz provozuju už víc jak 10 let, ale poslední dobou je to spíš ve stavu klinické smrti.

Před pár lety, jsem začal s projektem silné svítilny. Je to megalomanský projet a tak po cca 3 letech bádání konečně pomalu začínám s fyzickou stavbou. Inspirace přišla na srazu fotonmagu, kam jsem přines svoji starou žárovkovou svítilnu, jenž jsem vyrobil někdy kolem let 1987. Byla napájená 12 plochými bateriemi a jde svítit jednou, třema či všemi šesti žárovkami. Hmotnost rovných 5kg.

Nová svítilna se dvěma modelářskými aku a síťovým zdrojem bude mít asi 15kg. Bude ji možné provozovat i na jeden aku a to pak hmotnost klesne na cca 10kg. Světelný výkon by měl dosáhnout jako 10kW halogen. Motoricky pohyblivá ramena s bloky s led umožní změnu kužele a z toho důvodu (aby ramena nebyla příliš těžká - na chlazení s ventilátorem mě vycházel 2kg/chladič) chci použít vodní chlazení. Díky natáčecím ramenům bude moct svítilna svítit v úhlu 9 až 280st. Primitivní animace pohybu ramen a natáčení nosné desky (svítilnu při takové váze nikdo naklopenou např. při svícení do korun stromů dlouho neudrží) najdete zde. Na zadní straně otočné desky, jenž se umí otočit o 180st bude další bonusové vybavení. Ovládání bude 7" dotykovým displejem a časem plánuju i dálkové ovládání. Bylo by jednodušší popsat, co neumí, což co by měla umět. :D Menu, co se se bude zobrazovat, ovládat a nastavovat na displeji je na 7 stran A4. Další podrobnosti jsem dal na svůj web, aby se tam vůbec něco dělo. Některé informace přes relativně nedávný update jsou už ale zastaralé.

Stara_svitilna_zepredu.JPG
Stará svítilna, jenž mě byla inspirací. Poznamenaná časem a naprostým nedostakem dílenského vybavení

Stara_svitilna_uvnitr.jpg
Pohled do svítilny po reirkanaci na sraz fotonmagu



s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

s5.jpg

¨
Před pár týdny vyšla nová led XHP70. Prakticky stejné rozměry jako XML2, co chci na projekt použít, ale cena je skoro 5x vyšší a tak si musím zajít chuť. Pokud cena výrazně spadne, tak o ní budu uvažovat. ;) Takhle svítí 3 ledky XML2, ty, co bych chtěl použít do 80m dlouhé chodby. A takhle momentálně dostupná nová jedna ledka XHP70. Tato svítí tak na 1/2 toho, co zvládne nejvýkonější verze XHP70.

=====================================================================================================================
V rámci zkoušení obvodů pro svítilnu ze mě vypadnul i semafor pro malé synovce řízený Atmelem. Natočil jsem i krátké video, kde jsem lamersky otočil foťák o 90st. :roll:

Celkový pohled.JPG
Celkový pohled

DPS.JPG
Řídící elektronika

Celkový pohled.JPG
Celkový pohled
Přílohy
Schema.jpg
Schema - nic extra složitýho :p
Naposledy upravil(a) Speed_dead dne 30 zář 2015 16:04, celkem upraveno 2 x.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 04 čer 2015 14:29

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 21 srp 2019 12:50, celkem upraveno 4 x.


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů