Dopravní značení

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Tymikes
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dopravní značení

Příspěvekod Tymikes » 09 pro 2016 00:17

Zdravím, měl bych dotaz ohledně dopravního značení.
Jel jsem na klasické křižovatce na kole a jel jsem rovně (modrá šipka), někdo odbočoval vlevo (z jeho strany) a nedal mi přednost (asi záměrně), div mě málem nezajel, otevřel dveře a začal mi nadávat do debilů, čůráků atd. že jedu do jednosměrky. Přitom podle mě do jednosměrky v tomto případě na kole můžu. Aby se člověk nechal ještě zajet. :roll: Jak to teda je?
Přílohy
doprava.png

Reklama
Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopravní značení

Příspěvekod drobino » 09 pro 2016 03:17

No taky me obcas udivuji reakce nekterych polovodicu. I kdyby jsi porusoval pet predpisu nevidim duvod proc by te mel zajet a ano tato znacka znamena vjezd cyklistu v protismeru povolen tudiz jsi v pravu ty. Mel jsi pana vytahnout za ucho z auta a ukazat mu ppradne znacku :)

Odesláno z mého HM 1S pomocí Tapatalk

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Dopravní značení

Příspěvekod petr22 » 09 pro 2016 07:59

"Mel jsi pana vytahnout za ucho z auta a ukazat mu ppradne znacku :)"

Otazka za 100 bodu: jak poznat znacku, kdyz k ni prijedes z druhe strany?

Prednost mas samozrejmne i kdyz jedes do zakazu - za predpokladu, ze dotycny nebyl na hlavni silnici a ty na vedlejsi.

Znam par mist, kde zcela legalne jedes po vedlejsi silnici a najednou prijedes na krizovatku, odkud je na silnici po ktere jsi prijel zakaz vezdu (ktery z druhe strany nebyl).

Uživatelský avatar
Tymikes
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopravní značení

Příspěvekod Tymikes » 09 pro 2016 08:19

K otázce za sto bodů: z druhé strany je ta samá dodatková tabule hnedka pod značkou jednosměrky. Navíc je vyhrazený pruh pro cyklisty i vodorovná značka cyklisty se šipkou na zemi. Chápu, že si někdo nevšimne, ale bezohledně nedat přednost, asi i schválně. Když někde chybí značky to už je další věc.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopravní značení

Příspěvekod drobino » 09 pro 2016 21:26

Dodatkova tabulka musi byt z obou stran.

Odesláno z mého Redmi Pro pomocí Tapatalk


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti