E-cigarety

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

petrkral
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

E-cigarety

Příspěvekod petrkral » 19 dub 2018 14:52

Zdravím, přemejšlím, že seknu s kouřením klasickejch cigaret. Je mi jasné, že to nebude jen tak, proto mě napadlo, že bych přešel na e-cigarety a pomocí nich snižoval frekvenci až nakonec přestal úplně. Dočetl jsem se, že tam nejsou ty škodlivé látky, co v normálním tabáku, proto mě zajímá, jestli to je pravda a případně na vaše zkušenosti s přechodem od klasickejch do e-cigaret.

Mám vyhlídlej tenhel model https://www.oazacen.cz/smoktech-stick-v ... lor-green/ a co jsem tak četl recenze, není to špatná volba. Doporučili byste něco jinčího?

Děkuji moc, Petr

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: E-cigarety

Příspěvekod karlos » 19 dub 2018 15:04

Zcela určitě tam není dehet z papíru, ale je tam zase mrak jiných jedů, o kterých zatím nikdo neví, co udělají v dlouhodobějším horizontu. Doporučuji se na E-cigáro vykašlat a přestat z jedný vody načisto. Jde to, sám jsem toho důkazem. Již osmnáct let a dva měsíce (po téměř dvaceti letech čazení) :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: E-cigarety

Příspěvekod faraon » 19 dub 2018 16:48

petrkral píše:a pomocí nich snižoval frekvenci až nakonec přestal úplně.

Častá představa, Ale neznám osobně nikoho, komu by se to povedlo. Buď se zanedlouho vrátíš k cigaretám, nebo získáš silnější návyk na snadněji získávaném nikotinu a ten elektrický krám už z huby nevyndáš. Jenom tě bude stále žíznivěji vysávat jiný dealer.

Stejný naivní postup kdysi zkoušeli kuřáci s obyčejnými cigaretami, prostě kouřit méně a méně, až nakonec přestanou. Hovno. Je to banda slabošských smradlavých feťáků a bez svojí drogy nedokážou existovat. Jeden vedle druhého, bez výjimky.

Pokud teď, okamžitě po tom co dočteš tenhle příspěvek, půjdeš a všechny cigarety vyházíš do záchoda, všechno co s kouřením souvisí do koše, a každého ve tvém okolí, kdo s tím začne smrdět, pošleš rovnou do prdele, máš šanci. Ale jestli je ti jich líto a řekneš si že prostě dokouříš krabičku a pak si další nekoupíš, jsi jenom závislácká sračka a nikdy to nedokážeš.

Sorry za silná slova, ale vzhledem k závažnosti tématu jsem to nedokázal jinak. Nekouřím od roku 1983.



(Jen pro zajímavost, některé e-cigarety obsahují mikrořadič, který při nabíjení z USB v počítači zaviruje operační systém.)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: E-cigarety

Příspěvekod dvorakj » 19 dub 2018 19:16

funguje pouze skoncit hned, jak pise faraon, ted to vse vyhod a konec. tez jsem tak poprve skoncil na par let. akorat bych neurazel okoli:-)

podruhe jsem koncil jinak. Koupil si IQOS, ze to udelam jak ty. vubec, navic to byl humus jak svina. Pak jsem kouril oboji:-). Takze jsem zase vse vyhodil.

Z elektronicke cigarety hlavne nemas ten ritualni prozitek. Coz je to jedine, co mi ted chybi, ten ritual a pokecani u cigara:-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: E-cigarety

Příspěvekod mmmartin » 19 dub 2018 22:24

A nemá cenu si říkat "tuhle krabičku ještě dokouřím a pak už si nekoupím další". Na mně nejvíc zabralo, když mi doktor řekl, abych mu dal tu načatou krabičku a zapalovač, krabičku zmuchlal i s obsahem a hodil do koše a zapalovač vyhodil z okna. Absťák samozřejmě byl jako u předchozích pokusů, ale dalo se to vydýchat. Jen jsem během půl roku přibral skoro 10 kilo.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: E-cigarety

Příspěvekod karlos » 20 dub 2018 08:05

... taky jsem přibral, ale já to mám po dětech :-D

Faraon: Svatá slova a ta jadrná horalská mluva, ta by se měla tesat :-D Jejich pravdivost si uvědomíme, až když to máme za sebou. Pohoršovat mohou snad jen toho, kdo si tím neprošel a neví vlastně o čem je řeč.

Já jsem po několika neúspěšných pokusech na TO šel vědecky. Postupoval jsem podle tohoto návodu a světe div se, fungovalo to. Všechno, co tam je psané, sedělo do puntíku. Bohužel mám ve svém okolí jen zapřísáhlé nekuřáky, nebo závislácké srágory, takže nemám potvrzené, jestli to funguje obecně, nebo jen na mě ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

MCRdive
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: E-cigarety

Příspěvekod MCRdive » 25 dub 2018 12:34

Nebudu říkat že je to podle mě neškodné oproti klasickým cigaretám ale myslím si že je to o něco zdravější a jak sám píšete že to chcete vyzkoušet aby jste přestal mě to třeba pomohlo. Seknul jsem normální cigaretama už před novým rokem a od té doby jsem si nezapálil. Jakou si vybere je na vás, co hledáte, jaký parametry té cigarety chcete já za sebe můžu dát typ na Vapour 2 seriers3X, byla pro mě uplně O.K. Chce to hlavně trochu vůle a odhodlání. Držím palce!


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů