OT: Paranormální zážitky

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod jarod72pm » 16 črc 2009 21:23

Jsou lidi co mají různé schopnosti - vize a umí použít svou energii.
(přiženil jsem se do rodiny "lidových léčitelů" - holotropní dýchání ,jóga a podobné věci jsem už viděl )
fungují i různé předtuchy a také wodoo (možná u šamanů)
jsou možnosti kdy se člověk dostane do extáze a má vidiny nebo schopnosti které jiní neumí probudit.
Nelze vyloučit ani jinou komunikaci než pozemskou .
Jenže podle názorů zde i jinde je to otázka víry a přesvědčení - to znamená kdo tomu neholduje a nemá k tomu vztah to nechápe a považuje to za přinejmenším blbost.
proto to tu prezentuji jen jako svůj názor že těmto zážitkům nezavírám zcela dveře .
Je možné že tohle je realita a možná se pletu.
To máte jako s Bohem = pro některé je to realita pro některé jen omyl.
Nezbývá než věřit ve svůj vlastní úsudek a svoje myšlenkové pochody které to buď pochopí nebo zavrhnou - nic víc nic míň.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod guest » 16 črc 2009 21:28

Jestli to dobře chápu a s tím se ztotožňuji, je to otázka osobního poznání. Kdo nepoznal, nemůže hodnotit a kdo poznal má před sebou otázky k zamyšlení.

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 16 črc 2009 22:01

Kdo dnes chce polemizovat o tom, zda MSV existuje či nikoliv,
ten zbytečně marní svůj čas.
MSV bylo plně prokázáno řadou regulerních experimentů.
My nyní můžeme pouze sbírat zkušenosti s MSV, o jeho vlastnostech a podmínkách zvyšujících jeho úspěšnost.
Někteří odvážlivci se mohou pokusit navrhnout hypotézy o jeho fyzikální podstatě.
Ale to je asi tak vše, co s tím dnes můžeme dělat !

Jak název napovídá, jedná se o vnímání vjemů jinou cestou, než smyslovou. Někdy také říkáme šestým smyslem. Do mimosmyslového vnímání, tedy patří vše, co člověk ví, aniž by to vědět měl, protože je to jeho smyslům nedostupné. Například, kdo stojí za rohem, co je v zalepené obálce atd. Nejpopulárnější ze všech druhů MSV je bezesporu telepatie. V běžné hovorové řeči se velmi často zaměňují jednotlivé druhy MSV, neboť rozdíly mezi nimi nám unikají, pokud se nad danou problematikou nezamyslíme. My nyní budeme definovat pět druhů MSV, abychom si v tomto textu rozuměli.

Viz : http://pyramida.kom.cz/clanky/msv1.htm

//ale to je jen kapka v moři..... (MSV - mimosmyslové vnímání)

2.Druhy mimosmyslového vnímání
Telepatie
Čtení myšlenek. Tímto pojmem nazýváme pouze přenos myšlenek mezi osobami.
Jasnozření
Též jasnovidnost. Nesmyslové určení současné skutečnosti. Právě nyní je v obálce padesátikoruna. Nikoliv zjišťování dějů budoucích.
Proskopie
Též prekognice. Předpovídání budoucnosti.
Retroskopie
Čtení minulosti.
Mentální sugesce.
Hypnotizování, nebo předávání sugescí na dálku.

Jak jste si jistě všimli, toto dělení vychází z toho odkud člověk potřebnou informaci získá. V případě telepatie byl zdrojem informace jiný člověk, v případě jasnozření nějaká současná událost a v případě prekognice událost budoucí atd. Dalším důležitým kritériem je způsob, jakým informace k člověku dojde. V zásadě jsou zde dvě možnosti:
MSV - spontánní
Zde přichází informace do našeho mozku sama od sebe. Například když jdete bezmyšlenkovitě po ulici, vzpomenete si na nějakého svého známého, kterého jste dlouhou dobu neviděli, zahnete za roh a ejhle: "Právě na tebe myslím."
MSV - vyvolané
Zpravidla experimentální druh MSV, kdy se snažíme nějakým způsobem dosáhnout úspěšného přenosu informace mimosmyslovou cestou.

Uživatelský avatar
george
Level 3
Level 3
Příspěvky: 429
Registrován: květen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod george » 16 črc 2009 22:13

Jedna z těch kartářek co v noci věští osud z karet na Primě je fakt dobrá (docela si vydělá na té lidské hlouposti) A dělá to dobře (je to tým, není sama)Kouzlo a znalosti, to je kombinace k úspěchu diagnostiky alterovaného podvědomí i poznání jednoduchého terénu na synapsích jednoduchosti. Také Strach a Nejistota to je brzda rozumu. P.S. uvolněte tu ruční brzdu!!
george
Myslím, že by to bylo dobré řešit...ne jen psaním s moderátory. Víme přece své a jak to chodí...

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2705
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod liborek » 16 črc 2009 22:21

Blue Spirit:Jen jsem se zasmál,že dnes dokáží předpovědět počasí :D :D :D :D Možná tak hodinu dopředu.Archivuj si nějaký předpovědi a pak při změně počasí porovnávej.To se zasměješ.Sami metereologové říkají,že delší předpověď jask na tři dny je hádání.
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod Radix » 16 črc 2009 22:40


guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod guest » 16 črc 2009 22:47

liborek píše:Blue Spirit:Jen jsem se zasmál,že dnes dokáží předpovědět počasí :D :D :D :D Možná tak hodinu dopředu.Archivuj si nějaký předpovědi a pak při změně počasí porovnávej.To se zasměješ.Sami metereologové říkají,že delší předpověď jask na tři dny je hádání.

Bylo to myšleno jako pouh ilustrace. I když se předpovědi počasí věřit nadá, přece jen ji věříme. Pokud budeš chtít následující týden kempovat, tak pokud budou hlásit déšť tak nejspíš nepojedeš.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2705
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod liborek » 16 črc 2009 23:18

Tak to já bych klidně jel :D :D Vyjde to nastejno a pokud je hezky je to plus.Horší je když hlásí úžasné počasí a pak někde mrzneš a mokneš.No už raděj mlčím.Není to k tématu....Ikdyž :shock: :shock: Slunce v DUŠI!!!
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod Radix » 16 črc 2009 23:30

To myslíš ten likér Slunce v duši?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod X » 16 črc 2009 23:53

Slunce v duši, hlavně ať prší :lol:

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod Fox8 » 17 črc 2009 00:10

Zdravím. Nečetl sem to celé na to nemam po několika pivech, ale něco mam k těm snům ;). třeba je to blbost a jenom mi to tak připadá no začnu :D
Vždy když se mi zdá sen, tak si rano nic nepamatuju (ani ty krásné děvčata ale to už je něco jiného :lol: ). Přes den, se mi třeba něco stane, nebo mi někdo něco řekne a mě se začne zjevovat ten sen, vlastně tak kdo mi něco řekne, to mi řekl ten samý člověk v tom snu. Když něco udělam citím, že to samé se mi zdálo. Jakoby se mi to prostě opakovalo. teď už mi běží mráz po zádech ... Ale pokud jste mě pochopili jste borci :bigups:
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
ReCall
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1004
Registrován: duben 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: OT: Paranormální zážitky

Příspěvekod ReCall » 17 črc 2009 00:24

Jasně taková forma dejavu, to se mi stává občas taky. :smile: A když už se mi zdá o krásných děvčatech tak si to kupodivu pamatuju, sice ne dokonale ale takove zablesky jo. :D


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů