SPŠ vs Gympl

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Krantz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 626
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SPŠ vs Gympl

Příspěvekod Krantz » 10 úno 2016 23:31

Gymnázium je to isté čo základná škola. Preberáte tam všeobecné vzdelanie, ale do väčšej hĺbky a je toho viac. Stredná odborná škola, je škola na ktorej sa učíš už nejaký svoj vybraný odbor, ktorý by ťa mal baviť. Fakt na to gymnázium ísť treba mať hlavu a nebyť lenivý sa učiť, lebo neučíš sa dva týždne nič a potom to nestihneš dobrať, tam sa musíš učiť zo dňa na deň a hlavne biológiu z hodiny na hodinu, nebudeš sa učiť tri hodiny bude toho viac a viac a nakoniec dostaneš 5, lebo nevieš nič tak ako ja :DDD

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SPŠ vs Gympl

Příspěvekod karlos » 11 úno 2016 10:04

Já bych s dnešním viděním světa nešel ani na jedno, ani druhé. Gympl škrtám, protože maminka v tobě vidí pana doktora a je jedno, jestli MuDr, MvDr, JuDr,... prostě bych se odstřihl od půpeční šňůry a plnil SVÉ plány... ;-) Počítače bych také škrtl, protože je tam moc velký přetlak lidí a uplatnění v praxi jich nalezne jen pár. Takže bych si vybral nějaký technický obor, pokud možno na intru. Definitivně se odstřihneš od již zmiňované pupeční šňůry a postavíš se, narozdíl od řady svých vrstevníků na vlastní nohy podstatně dříve. Sám jsem si tím tak prošel. Maminka mě viděla na gymplu v Přípotoční, naštěstí mi bolševický řiditel ze základky nedal doporučení ke studiu na SŠ, tak jsem šel z nouze a částečně i protekce na střední učiliště do Stoda. Čtyři roky na intru, dva roky na vojně, pak jsem se hned postavil na vlastní nohy, oženil se a odstěhoval se z Prahy do pohraničí, kde žiji a jsem ženat stále s tou jedinou, celých třicet let... Vedle toho můj syn. Učňák třicet kilometrů od domova, každý den doma, maminka všechno zařídí, navaří, vypere, když dojdou prachy, založí,... klasický mamánek, který ještě v pětadvaceti smrdí doma a pochybuji, že se s komfortem mamahotelu jen tak rozloučí... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 5 hostů