Výběr střední školy, co si vybrat?

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

ad3san
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: březen 14
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr střední školy, co si vybrat?

Příspěvekod ad3san » 27 lis 2015 14:44

Za nedlouho mě čeká výběr střední školy, ale já stále nejsem rozhodnutý, tak se aspoň zeptám co bude mít do budoucna lepší využití a podobně :) Původně jsem chtěl jít na obor IT a až k maturitě programování (možnost volby v 2. ročníku) nyní mě ovšem začalo zajímat spíše IT a v 2 ročníku grafika, jaké bych měl poté uplatnění? Další možnost jít na obor s CNC stroji, což si nejsem jistý zda-li by mě bavilo. Jaké by bylo uplatnění ze školy, kde by byly pouze CNC (tzn. obor strojírenství)? Pořád jsem na vážkách, jelikož se mi z IT nechce na vysokou, jelikož vím, že na střední se nic moc nenaučím a chce tam kde kdo. Co by bylo v budoucnu více uplatnitelné a lepší? Díky :)
CPU: Ryzen 5 2600
Chladič: SilentiumPC Fera 3
MOBO: ASRock B450 Pro4
GPU: Gainward GTX 1070 8GB
RAM: HyperX Predator 2x8GB 3266MHz
Case: NZXT S340
HDD: Seagate Barracuda 1TB
SSD: Crucial MX500 - 250GB
PSU: Seasonic Focus Plus 550W

Reklama
Krantz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 626
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr střední školy, co si vybrat?

Příspěvekod Krantz » 10 úno 2016 23:27

Chodím na gymnázium od začiatku školského roku a poviem ti, že fakt to ľutujem. Matematika veľmi ťažká a to isté je aj s biológiu, stačí, že sa neučíš biológiu týždeň a si v r**i. Ako pokiaľ chceš ísť na vysokú->medicínu, právo apod. tak choď na to gymnázium, ale aj ja som chcel isť robiť lekára, ale jak som prišiel na školu...už nechcem, pretože tie veci čo sa učíme v biológii mi stačia. Osobne kebyže si mam vybrať znovu, tak si vyberiem niečo iné. Ak sa rozhodneš pre gymnázium, choď niekde kde maš kamarátov ja som na takom, kde nepoznám zo základnej školy nikoho a nemám sa tam s kým rozprávať...

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr střední školy, co si vybrat?

Příspěvekod karlos » 11 úno 2016 07:21

Odjakživa platilo, že gympl je příprava na vejšku, takže není divu, že nároky tam jsou, jaké jsou. Pokud se někdo proflákal základkou a stačilo mu, že pochytil, co se v hodinách říkalo, ten má na střední smolíka. Sám jsem patřil mezi takto "nadané" a ve čtvrťáku jsem měl sakra honičky, abych udělal maturu. Úroveň školství jde bohužel do kopru a tak je jen možné, že gympl, o kterém píše Krantz je jednou z posledních škol, kde mají na studenty vysoké nároky... ;-) Ale k tématu, pokud nemáš v patnácti letech představu, co by tě mohlo bavit po zbytek života, je to smutné a ať vystuduješ cokoliv, je to sázka do loterie, jestli u toho vydržíš. Celé vaší generaci se smrskly záliby jen do počítačů a telefonů a sám, docela moudře, přiznáváš svou nejistotu z možného uplatnění. Všichni se tím prostě uživit nemůžete. Z mého pohledu bych, jako nejperspektivnější volbu, i s ohledem na to, že jsi z Brna, viděl CNC stroje. Nejsou to jen soustruhy, zajebané od šmíru, ale i roboty v dílnách, kde je čistší vzduch, než na operačních sálech... A Brno? Máš představu kolik strojírenských podniků a obchodních zastoupení s přímou vazbou na Rakousko tam sídlí? MOC! :-) A všechny tyto firmy mají hlad po šikovných technicích všech oborů.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook pro studentku na střední školu.
    od Tazator » 28 lis 2023 14:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1128
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 09:58
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    749
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2258
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • jaký pc vybrat po x letech
    od nbnut » 20 srp 2023 00:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    782
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 08:43
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1012
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti