Neúnosný kurýr DPD

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod AngelikaB » 10 bře 2016 23:23

Ahoj. Chci se zeptat na jednu věc. Máme tady po třinecku takového šaška kurýra z DPD . Již co se tady děje.. Odesíláme bohužel tady spousta balíku atp. Ale po asi roce si mně kurýr tak znechutil jak se to dalo. Je takovej problém že když odesílám balík, Nebo mi přijíždí balík.... mi kurýr nezazvoní ani na zvonek !!! . nezavolá na telefon zda jsem doma nebo nejsem. Kdysi to tak dělal . 5 minut před příjezdem k mému domu vždy volal že se blíží. Ale teď nic ?? . Takže jsem to neřešila poprvé že telefonáty netelefonuje.. V pořádku ... Ale pak začlo to že kurýr přijel a hodil do schránky jen pouze ''je nám líto ale nezastihli jsme vás,, . takže jsem řekla a to jako myslí vážně ? . Zvonek v pořádku funguje od rána jsem doma a nezavolá ? . To snad není možné. Dobře tak jsem říkala necháme to tak možná fakt jsem ho nezastihla. O to nic . Po týdnu mi měl přijet balík. Opět to samé !!! . Přijel hodil do schránky a odjel. Tak já jsem říkala . To už není fakticky možné. Byla jsem doma zvonek funkční a opět papírek ???!!! . Tak jsem si řekla. Tak budu vyhlížet příště balík s DPD . Okej . Po asi 2 týdnech mi mělo doručit DPD balík s telefonem.. takže jsem si hezky sedla do kuchyně a čekala dokud nepřijede. Dobře počkala jsem si a pán kurýr vyšel. bez balíku s papírkem hezky si tramdal do schránky a hup papírek do schránky přímo před očima :-) to je co !! . Takže jsem tohle nevydržela a zavolala na DPD linku. Tam mi jen řekli že mám podat stížnost na kurýra a že to napraví. Takže jsem podala stížnost asi před CCA 1 měsícem po té byl klid. Asi týden nebo dva bez starostí. Ale opět.. dnes jsem čekala ještě jsem se na DPD poptala kdy mi má kurýr doručit balíček. A paní mi řekla i kurýr mezi 2-3 hodinou. Takže jsem si sedla do kuchyně a čekala opět na něho. A přijel opět ale !! Měl balík !! . Pozor na to měl balík v ruce !! . Ale nezazvonil a odešel a nechal vzkaz :-D jako je toto možné ?? . Vylezla jsem ven zkusila zvonek co by ne ? Funkční . Dobře . Ale to se podržte ! . Volám mu asi za cca 10 minut kurýrovi. A já dobrý den, Byli jste u nás s balíkem. A on ano byl jsem u vás a zvonek nezvonil a já jsem vám telefonoval ??? . Cože ???!!! a kde mám ten hovor ???!! . No vám asi nefunguje zvonek. A já funguje pane funguje . Ještě jak jste odjel jsem si ho vyzkoušela zda funguje i předem než jste přijeli abych věděla že mi nesete zásilku. a řekla jsem a já vás viděla jak jste jen hodili papírek a odešel jste !! . a on a to jste nemohla jít za mnou a říct něco ??!! . A já co prosím já se vám mám přizbůsobit když už čekám na vás aby jste mi dopravili můj balík doma ??!!!! . Takže se urazil a já řekla mu jen to že si nepřeju aby tohle dělal a že ho bohužel nahlásím opět. Ale pozor !! . asi po 10 minutách odjel do ostravy :-D . a za 10 minut cca byl v ostravě .. To mněl nějaké speedy ? Mi řek že je už v ostravě za 10 minut :-D .. Jak už tohle řekl . Tak já se začla už smát... Takže jsem do DPD volala . A ti mi řekli jen nebojte vše vyřešíme a bude to vše v pořádku do 1 hodiny cca se ozvem. čekám 1 hodinu nic. čekám 3 hodiny nic . a stále nic. Takže nevím co teď . a jak mám postupovat ? . Díky za rady

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod karlos » 11 bře 2016 07:05

Poslat stížnost na ČOI a nechat si posílat, pokud je možnost, jinou přepravní společností.

S oblibou, pokud chci vyřešit nějaký drobný nedostatek u firem, postupuji systémem "stupňující pakárny". První den, dostane email odpovědný pracovník, druhý den kopii tohoto emailu on a jeho vedoucí, další den oni a jejich vedoucí. Zatím jsem se takto dostal nejvýše k jednateli společnosti, než jsem byl s odpovědí spokojený. Mým snem je napsat někdy až majiteli... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod AngelikaB » 11 bře 2016 09:47

:-D . no uvidíme . :-D dnes ten kurýr přijede znova s balíkem tentokrát i z prahy ALZA .. Takže jsem velice zvědavá jak bude jednat dneska. :-D . A když jsem mu řekla slušně do telefonu že tohle se nesmí dělat jen hodit do schránky papírek . Tak začal po mně vyjíždět. Takže uvidíme dneska :-D . A nějaké postupy na to kdyby to bylo pořád stejný ? .

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod karlos » 11 bře 2016 13:00

Poslat stížnost na ČOI (Česká Obchodní Inspekce)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod AngelikaB » 11 bře 2016 15:41

Dobře. Takže dnes udělal ale velikou chybu. Protože kurýr přijel a když jsem mu otevřela mněl na mně otevřenou hubu dokořán ani nepozdravil a vyjel na mně. takže už to nevydržím a asi pošlu stížnost na ČOI .

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod warcraftan » 29 bře 2016 13:06

Ty jo, tak to vás lituji, že jste na takového blba narazila, řekl bych to přitelovi a ten by se o něho postaral
Úplně vám rozumím, jak vám to musí zkazit celý den + několikrát opakovaně.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod vlazy » 29 bře 2016 15:34

Já zásilky zasílané prostřednictvím kurýrních služeb příliš často nedostávám, ale pokud občas ano tak nikdy jsem se žádnou kurýrní službou včetně DPD a jejích kurýry neměl žádné problémy.
Pokud se ale něco takového stává opakovaně a nepomáhají ani opakované stížnosti přímo u DPD, tak asi opravdu nezbývá nic jiného než podat stížnost k ČOI. Mne občas pomáhá v řešení problémů s některými firmami pouhé upozornění na to, že zvažují podání stížnosti u ČOI a pak většinou to co s nimi nešlo vyřešit se najednou rychle vyřeší.
Napadá mne, že by možná bylo dobré toho kurýra DPD nafilmovat aby tak byl doložitelný důkaz, že kurýr postupoval skutečně tak jak je to zde popsané.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod karlos » 30 bře 2016 07:46

... a role se obrací. Problém má ten, kdo jej původně neměl. Stačí stížnost kurýra u Úřadu pro ochranu osobnosti... ;-)
Shromažďování jakýchkoliv důkazů je úkolem policie. Stížnost u ČOI je dostatečně silná páka a pokud ani ta nezapáčí správným směrem, jsou zde ještě další páky na ČOI.

Je otázkou, zda popisovaný příběh se odehrává opravdu tak, jak je nám předkládán... Ruku na srdce, všichni máme tendence, dělat se navenek lepšími, než ve skutečnosti jsme a ostatní dělat horšími, než ve skutečnosti jsou. Uvedený řidič tak možná není až takový hajzl... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod vlazy » 30 bře 2016 13:47

karlos píše:... a role se obrací. Problém má ten, kdo jej původně neměl. Stačí stížnost kurýra u Úřadu pro ochranu osobnosti... ;-)
Úřad pro ochranu osobnosti, co to je za úřad? Googlil jsem to ale nic takového mi to nenašlo. Nemáš náhodou na mysli úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ)? S tím obrácením problémů to také příliš nechápu. Problém má AngelikaB s kurýrem a pokud by se na ní ten kurýr kvůli něčemu někde stěžoval tak by ji tím mohl přidělat navíc problém další. Pokud ale AngelikaB se svými stížnostmi na kurýra uspěje, tak mu také může nadělat problémy.
karlos píše:Shromažďování jakýchkoliv důkazů je úkolem policie.
To určitě ano, ale je asi dobře známé jak ty důkazy často policie shromažďuje. Mnohé případy končí odložením kvůli nedostatku důkazů. To, že AngelikaB měla v určitý den určitě funkční zvonek nebo, že byla zastižitelná doma se už dá s odstupem času asi těžko zjistit pokud se na to nenajdou svědci a i jejích svědectví může být zpochybněné. Podle mne je dobré mít nějaké důkazy a nespoléhat se pouze na to, že je shromáždí policie.
Nejsem právník a v zákonech se příliš nevyznám a tak nedokážu dostatečně dobře posoudit jak to s tím shromažďováním důkazů z právního hlediska je.
Snad se ten problém který má AngelikaB s kurýrem nakonec povede vyřešit, nebo už možná vyřešil, bez účasti policie.
karlos píše:Je otázkou, zda popisovaný příběh se odehrává opravdu tak, jak je nám předkládán...
To otázkou sice je, ale podle mne nic nenasvědčuje, že by to tak být nemohlo. V různých internetových diskuzích se dá najít dost stížnosti na kurýrní služby a hlavně na českou poštu kdy někteří doručovatelé se ani neobtěžují vystoupit z auta a alespoň dát do schránky lístek s informací, že adresát má na poště k vyzvednutí zásilku.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod karlos » 31 bře 2016 07:25

Ano, úřad se jmenuje tak, jak píšeš.
Ano, má problém s kurýrem, ale nic ji neopravňuje obstarávat si důkazy protiprávním způsobem. A problémy, které může mít kurýr, jsou úplné nic, proti problémům, které by mohla mít ona. On dostane maximálně důtku a přijde o prémie, pokud nějaké má. Ona může stanout před soudem...
Stav, který na policii je a styl její práce na podobných banalitách, nic nemění na faktu, že jen policie je oprávněná ke sběru důkazů.
Ano, je to otázkou. Jsou totiž také kvanta prudičů, kteří si stěžují třeba i na to, že auto kurýra je po..ané od holuba... pak bych dokázal pochopit, že by mohlo jít o určitý (i když neetický) šprajc.

Hypotetická situace: Jsem kurýr. Ráno obvolám klienty, že jim v cca tolik hodin přivezu balík. V rajónu je také jedna nesnesitelná hysterka, která na mě již pětkrát ječela, jak siréna, že jsem přijel o hodinu později, než jsem jí ráno řekl do telefonu, že přijedu a ona na mě jak ta kráva musela čekat, když už měla být někde jinde... Už nikdy ji nezavolám a nikdy u ní nezazvoním! Stačí ten bordel na silnicích a ještě tohle! To ať si klidně stěžuje kde chce, radši půjdu do hor pást ovce... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod vlazy » 31 bře 2016 10:45

karlos:
Dovolím si nesouhlasit s tím, že jen policie je oprávněná ke sběru důkazů. Samozřejmě bude asi rozdíl v tom o jaké důkazy se jedná a jakým způsobem se jich získává. Např. přijít do cizího bytu nebo vstupovat na cizí pozemek za účelem získávání tam nějakých důkazů proti někomu to může asi pouze policie, ale např. požádat svědky nějaké události aby něco dosvědčili to snad může každý. Když dojde k dopravní nehodě a pachatel nehody z místa činu ujede, tak někdo koho někdo označí za pravděpodobného pachatele se nebude moct bránit, že to nebyl on tím, že doloží potvrzení, že v době nehody např. ležel v nemocnici a bude tak muset doufat, že si to policie zjistí sama? To mi připadá nějak hodně postavené na hlavu a nezdá se mi, že by české zákony byly až tak hodně naivně dělané.
Znovu opakují, že nejsem právník a v zákonech se až tolik nevyznám.

Podle tvoji hypotetické situace to sice kurýra může svádět k tomu aby jednal tak jak to popisuješ, ale rozhodně by takto jednat neměl. Je to něco podobného tak jako kdyby např. lékař v nemocnici pořádně neošetřil pacienta pouze proto, že mu předtím nadával kvůli tomu, že na to ošetření musel čekat trochu déle. Lidí vykonávající určité zaměstnání by měli počítat s tím, že někteří lidí pro které pracují budou na nich možná naštvaní a zlí a to i když často za nic nemůžou, protože mnohé věci nemohli ovlivnit.

Pokud nevíme jak to co popisuje AngelikaB skutečně bylo tak raději se to nesnažme zpochybňovat. Ono to mohlo být jinak, ale také i nemuselo, ale to my v této diskuzi asi nezjistíme.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Neúnosný kurýr DPD

Příspěvekod karlos » 31 bře 2016 11:47

Já nezpochybňuji tvrzení Ageliky, zároveň se za něho nestavím, jako za dogma. Předkládám jen možnou hypotézu a opět ji nekladu, jako správnou a i když neetickou, tak možná trochu morálně ospravedlnitelnou.

Nechápu, proč by kdokoliv křivě obviněný z čehokoliv, měl shánět důkazy. Ve tvém příkladu to bude probíhat tak, že když tebe někdo označí za pravděpodobného pachatele, policie si tě předvolá k "podání vysvětlení", zde ty k uvedenému označení vypovíš, že jsi byl tam a tam a viděl tě ten a ten, případně doložíš třeba účtenkou z obchodu 100km jinde. S těmi kdo tě viděli si policie promluví, založí případnou účtenku do spisu. To je ono obstarávání důkazů a na jejich základě vyšetřovatel rozhodne, zda budeš dále veden, jako obviněný, svědek, nebo tě zcela vypustí z hledáčku.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti