Zesilovač pro 8 ohm reproduktor

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zesilovač pro 8 ohm reproduktor

Příspěvekod DvR » 02 dub 2016 21:45

Jsem celkem nový v oblasti zvuku, tranzistorů a zesilovačů, mám reproduktor (8 ohm, 0.5 W) napojený naprosto nehumálně přímo na audio jack. Funguje perfektně (lepší zvuk než jsem očekával), ale zajímalo by mne, zda by mi mohl někdo doporučit zesilovač (IC nebo obvod), který by zesílil vstup z audio jacku u PC tak, aby nepoškodil samotný reproduktor. Nejlepší by bylo, aby byl na 9 voltů, ale to bych při nejhorším vyřešil regulátorem. Nějaké tipy?

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesilovač pro 8 ohm reproduktor

Příspěvekod ITCrowd » 03 dub 2016 07:35

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesilovač pro 8 ohm reproduktor

Příspěvekod DvR » 03 dub 2016 07:46

Moc děkuji, nevím jak jsem to mohl minout. Předpokládám, že 1W výstup nevadí 0.5W reproduktoru.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zesilovač pro 8 ohm reproduktor

Příspěvekod ITCrowd » 03 dub 2016 11:20

Nevadí, pokud to neosolíš naplno.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů