Zemětřesení v Rakousku dnes (po 25.4.2016) a otřesy v jižních Čechách a na jižní Moravě

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Zemětřesení v Rakousku dnes (po 25.4.2016) a otřesy v jižních Čechách a na jižní Moravě

Příspěvekod X » 25 dub 2016 15:14

Rakousko postihlo zemětřesení o síle 4,4 stupně:

Zemětřesení o síle 4,4 stupně Richterovy škály v pondělí zasáhlo východ Rakouska. Otřesy byly citelné v oblasti města Alland, které se nachází nedaleko Vídně. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na Rakouský meteorologický institut (ZAMG) ...

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... tupne.html

Obrázek



Dnes asi v 11:30 SEČ (Středo Evropského Času), tedy ve 12:30 Ukrajinsko-Tureckého času co nyní používají ovčané ČR nadiktovaného z Germánské EU, jsem asi půl minuty byl překvapen otřesy, kdy se třásla knihovna, gauč a snad i podlaha v 1. patře rodinného domku v jižní části Havlíčkova Brodu. Říkal jsem si, co to sakra, ono snad zemětřesení :lol: V TV nejprve hlásili, že otřesy cítili i v Brně, před chvílí mluvili i o Humpolci, který je 20 km jihozápadně, tedy skoro za rohem ... tedy, (asi) moje první zemětřesení :shock: Co vy, také jste něco v jižní části ČR něco pocítili?

Jen je divné, že si v druhé polovině rodinného domku ničeho nevšimli, jen ve stejné polovině ale v přízemí, ve svém pelíšku na starší skříni (kočky a jejich místečka, občas ji musíme tahat ze skříně, kam se zašije) naše kočka, když jsem se šel na ni podívat měla oči celé vykulené :lol: Bydlím v jižní části HB na kopci, v podloží asi skála, aspoň ve stráni místy kouká. Hlavní silnice poměrně daleko, asi 20-30 m šikmo dole ...

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zemětřesení v Rakousku dnes (po 25.4.2016) a otřesy v jižních Čechách a na jižní Moravě

Příspěvekod X » 25 dub 2016 19:19

V rádiu lidi hlásili otřesy z České Bělé, to je asi 8-9 km vzdušnou čarou severovýchodně od Havlíčkova Brodu ... nepamatuji, že by tady na Vysočině byli někdy otřesy, jako třeba na západě ČR jsou každou chvíli. Zjistil jsem také, že mám posunuté horní kusy krabiček médií ve sloupcích a jednu krabičku v poličce, co jsem měl povysunutou (poslední zkopírovanou s mp3 do NASu) asi o 1 cm, tak najednou byla vysunuta asi o 5 cm :lol:

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zemětřesení v Rakousku dnes (po 25.4.2016) a otřesy v jižních Čechách a na jižní Moravě

Příspěvekod faraon » 28 dub 2016 18:25

Dnes ve Francii, sice v seismické oblasti, ale docela silné, 5.2 na Richterově stupnici. Epicentrum bylo v hloubce 15 km: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... tupne.html
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zemětřesení v Rakousku dnes (po 25.4.2016) a otřesy v jižních Čechách a na jižní Moravě

Příspěvekod X » 29 dub 2016 23:27

Spíš jsem myslel, že se ozvou lidi, co to také pocítili ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 hosti