Doporučení banky pro studentský účet Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Doporučení banky pro studentský účet

Příspěvekod Roidoc » 03 kvě 2016 18:46

Dobrý den,

může mi někdo doporučit banku na studentský účet?

POŽADAVKY:
kreditní karta
nějaký větší počet bankomatů, nejlépe v Písku nebo okolí, ale pokud bude jenom jeden nebo dva v Písku, není problém
malý minimální jednorázový výběr z bankomatů (nechci vybírat minimálně 500Kč)
snad nějaký paušál na měsíc, kdy by byly operace z bankomatu zdarma (tuším, že to má Raiffeisenbank)
nejlépe vedení účtu, posílání/odesílání plateb zdarma, prostě celkové to internetové bankovnictví

Rodiče využívají Era, ta myslím spadá pod ČSOB.

V tomhle jsem opravdu laik, proto poprosím trpělivost.

Díky,
Roidoc

Reklama
Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení banky pro studentský účet

Příspěvekod vlazy » 04 kvě 2016 00:11

Pokud by nevadilo, že to nebude přímo nějaký studentský účet a místo kreditní karty budeš mít kartu debetní tak bych doporučil Equa bank. Mají zdarma vedení běžného účtu, převody v rámci ČR, debetní kartu (kreditní nemají), výběry z bankomatů všech bank v ČR, IB atp.. Je tam možné mít i spořící účty které mají vedení také zdarma. Mám tam účty a jsem prozatím spokojený. Není to nějaká super banka, ale pro nenáročné lidi může vyhovovat.

Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení banky pro studentský účet

Příspěvekod Roidoc » 04 kvě 2016 14:29

Týjo, to nevypadá špatně.

Debetní karta je úplně stejná jako kreditní karta, akorát nebudu moct být nikdy v mínusu?

Takže poplatky za vedení, platby příchozí a odchozí, celkové internetové bankovnictví neplatím.
Výběr ze všech automatů v ČR zdarma.

Ještě mě zajímá, zda tam musí být měsíčně nebo ročně určitá hodnota peněz.
Třeba je to zdarma do té doby, pokud tam bude každý měsíc posláno 500Kč, nebo tak.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení banky pro studentský účet

Příspěvekod vlazy » 04 kvě 2016 16:53

Na stránkách Equa bank jsem nikde nenašel od kolika let je možné mít u nich účet. Našel jsem ale článek o běžných účtech pro děti a mladistvé a z toho vyplývá, že v Equa bank je to bohužel asi až od 18 let. Do mínusu na účtu nemůžeš jít v žádné bance pokud nemáš k tomu účtu zřízený kontokorent. Pokud nemáš dostatek peněz a myslíš si, že tě bude jen tak nějaká banka sponzorovat tak se velmi hodně mýlíš. V tomto případě by asi bylo lepší o nějakým bankovním účtu ani nepřemýšlet aby ses pak kvůli tomu nedostal do zbytečných problémů. Také pokud jsi student a nemáš dostatečný pravidelný příjem a k tomu ještě neplnoletý tak příliš nepočítej s tím, že ti nějaká banka poskytne kontokorent nebo dá kreditní kartu. Banky si klienty ověřují a kreditní kartu jen tak kdekomu nedají kdo si o ní požádá.

Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení banky pro studentský účet

Příspěvekod Roidoc » 04 kvě 2016 17:18

    S debetní kartou čerpáte vaše vlastní peníze, které máte uložené na běžném účtu. Jít do minusu vám umožní tato karta jen tehdy, když máte k běžnému účtu zřízen kontokorent (kolik stojí kontokorent a které banky ho umožňují, čtěte zde).
    S kreditní kartou utrácíte půjčené peníze. Jde tedy o půjčku, kterou vám poskytne banka, nebo nebankovní dům. Když si neohlídáte včasné splacení čerpané částky, tato „půjčka v plastu“ se vám pořádně prodraží. Úrokové sazby totiž nejsou malé, pohybují se zpravidla v rozpětí od 17 do 26 procent.

Debetní karta je tedy podle mě lepší.

S tím mínusem jsem to myslel jenom pro příklad, rozhodně neplánuji chodit do mínusu a jiné podobné věci.

Co tedy například tohle?
https://www.csob.cz/portal/lide/produkt ... o#poplatky

Připadá mi tam ale moc věcí zdarma, je tam nějaký skrytý háček?

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení banky pro studentský účet  Vyřešeno

Příspěvekod vlazy » 04 kvě 2016 20:48

S tím studentským kontem od ČSOB ti neporadím, protože ho neznám a nechce se mi to studovat. Poplatkově to vypadá dobře, ale jaké tam jsou podmínky nevím.
Ohledně toho studentského účtu by ti asi dokázali lépe poradit zde.

Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučení banky pro studentský účet

Příspěvekod Roidoc » 04 kvě 2016 20:50

Dobře, obrátím se na ně, díky moc.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Studentský-herní notebook
    od Boostedbananaaas » 24 kvě 2023 19:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    465
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:31
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2304
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    3128
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů