Blikající plamen Zippo zapalovače

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod tux » 07 črc 2017 23:12

Čau, protože tohle je poslední forum kam si ještě pamatuju heslo tak se ptám tady, i když se to sem vůbec nehodí.
Od přítelkyně jsem dostal zippák, a hoří dost zvláštně, zkrátka bliká, což si úplně nemyslím že by tak být mělo, nikdy jsem to u žádnýho zipáku neviděl, možná minimálně, ne takhle. Při tom blikání je slyšet i takový blafání, pokusil jsem se to natočit, zvuk asi slyšet není, ale ten optickej projev je doufám dostačující.
Benzínu je dost, když ho doplním tak je ten plamen akorát větší ale bliká furt stejně, žádný povětrnostní vlivy na to nepůsoběj, knot je rovně, přesto jde plamen dost ke straně.
Tak nevim, vadnej kus?

https://youtu.be/XhBevyAjEE4
Just Fucking Google It!

Reklama
Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod Zakknot » 07 črc 2017 23:53

Zippo už nepoužívám asi pět let, ale podle videa mám spíš pocit, že je tam benzínu moc, určitě si ho nalil jen trochu dolu do vaty?

Plamen určitě nemá připalovat škrtání zipáku, a to blikání bude pravděpodobně kvůli odvětrávání přebytečného benzínu.
Většinou by to mělo do - maximálně dvou dnů přestat, ale ten knot hoří divně našikmo.

Obecne zippo se pouziva spis jako frajeřina, ale pokud chces neco novyho tak muzu doporucit
treba tento elektro zapalovac, viz video https://www.youtube.com/watch?v=YEsWdrQ-qQ0
mam ho v matny cerny barve, ale uz jen jako dekoraci...

EDIT: dokoukal jsem video do konce a problém bude zaručeně i v knotu, protože
by rozhodněneměl zhasnout tak brzo, tudíž špatně nasává benzín
- Můžeš ho zkusit povytáhnout a ten horní kus ustřihnout a zkusit
jak dlouho bude hořet. Popřípadě koupit nový kvalitnější.
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod tux » 08 črc 2017 16:03

Na konci to vypadá že zhasnul, ale ve skutečnosti hořel dole u konce knotu, původně jsem si taky myslel že zhasnul tak jsem to video stopnul, pak jsem si všimnul že dole hoří.
Přelitej není.
Taky další věc která by s tím mohla mít souvislost, je normální že se někdy benzín odpaří do víčka? Celkem často se mi stává že škrtnu a celej zapalovač blafne a ve víčku pár sekund ještě hoří benzín. Opravdu to není přelitím, nalil jsem tam jen něco málo aby to hořelo, takže tím to nebude.
Taky mi přijde že plamen zhasne moc snadno, stačí zapalovač lehce naklonit, nebo na něj minimálně fouknout a zhasne. Venku když trochu fouká si skoro ani nezapálim.
Just Fucking Google It!

Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod Zakknot » 08 črc 2017 18:47

To, že na tebe bafne plamen když škrtneš je běžné. Ale to, že ten plamen brzo zhasíná není dobré.
Snad ta výměna knotu pomůže. Jinak, máš ten knot uvnitř zipáku zahnutý do písmene S ?

Měl by uvnitř vypadat takto: http://www.zapalovacex.cz/files/Posledn ... /index.jpg
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod tux » 08 črc 2017 19:35

Hele nevim, jak jsem ho dostal tak jsem akorát naplnil benzínem a to je všechno. Takže logicky by ten knot měl být originál a danej by tam měl být správně. Jak budu mít chvilku času tak na to kouknu.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 15 minutách 56 vteřinách:
Tak knot zkrácenej, bliká míň, ale stále. Všechnu vatu jsem z toho vytahal a knot namotal tak jak má být, to by teda mělo být ok.
Řekl bych že větru teď odolává mnohem líp, před větrákem v pohodě chytne a nezhasne, a i když ho otočím vzhůru nohama tak hoří v pohodě dál, předtím ihned zhasnul.
Just Fucking Google It!

rognaros
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: květen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod rognaros » 09 črc 2017 16:56

tohle mi taky dělalo, člověk musí trochu vychytat no ... škoda že i po výměně knotu to nefunguje na 100 pro dobře... možná ještě se snažit trochu upravit vyšku knotu. To že to občas chytne všude kolem se mi stávalo akorát když jsem to naplnil až moc... taky může být problém v tom co tam liješ :)
wwww.banan.cz webové stránky zdarma

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod tux » 09 črc 2017 21:07

Origo zippo fluid.
Teď mám zas problém že se mě blbě nacucává knot, někdy chytne třeba až na pátý škrtnutí, a plamen se postupně zvětšuje, dřív to hořelo hned velkým plamenem. Je to prostě krám :D

Dodatečně přidáno po 1 hodině 12 minutách 50 vteřinách:
Tak knotem to nebylo, dal jsem novej šutr a chytá napoprvý.
Just Fucking Google It!

Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod Zakknot » 10 črc 2017 09:11

Tak alespon uz je to vyreseny :)

Kdyby si ale zezacatku vymenil škrtací kamínek za novy, tak by to nevyresilo problem se slabym plamenem, takze byl problem i tam i tam :D
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod Fox_25 » 15 črc 2017 23:08

Mám doma Zippo i kopii Star a musím říci že zippo není co bývalo. V zippu nedrží benzín, víko se hodně viklá a musel jsem hned u nového vyměnit knot i škrt. kamínek aby fungoval jak měl. Star má původní knot, benzín vydrží kolem 14 dnů, mechanicky ok s minimální vůlí víka. Zippo má 5 let a bylo používáno sporadicky, star má 8 let a užívá se denně, plus zažil xy pádů na zem.

Benzín zippo nedoporučuji, smrdí a hoření není čisté. Asi tři roky zpět se muselo změnit složení protože od té doby to smrdí jak kerosin, benzín Ronsonol je mnohem lepší. Ani kamínky zippo taky nejsou ok, mnohem lepší jsou dlouhé kamínky ronson 6mm.

Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod Zakknot » 16 črc 2017 00:20

Ono se není čemu divit, nejlevnější zippo se dnes dá sehnat za 92 korun, viz: http://www.buckletown.com/belt-buckles/lighters/22

Nikomu to moc nevadí, protože zippo se vždy často používal né pro jeho funkci zapalovače, ale pro to, aby se s ním mohl uživatel pochlubit a cítit se cool. Proto jsou na trhu ''jednorázové'' nekvalitní a levné zippo...

Kdo má ale zájem o opravdový zippo, ten si musí připlatit, cena za kvalitní zippo je přes 1500 korun, tam si ale můžeś být jistý, že ti vydrží řadu let. (Hlavní je někomu nenaletět a nekoupit levný nekvalitní zippo za desetinásobek.)

EDIT: Podíval jsem se na příslušenství k zippo a máš asi pravdu v tom, že i benzín jde kvalitou dolů, starý který mám doma jsem objednával z SNS a byl vyrobený v USA. Nový který se nabízí má všude španělský nápisy, takže se očividně vyrábí v Mexiku. foto
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající plamen Zippo zapalovače

Příspěvekod Fox_25 » 16 črc 2017 02:17

Můj Zippák stál tuším necelé 2000 korun a měl by to být originál, ale stejné potíže hlásili i přátelé, ti je kupovaly v trafice geco. Mám i pár dalších starších kusů z antikvariátu, ale všechny mají v háji pant a díky tomu nedrží ani benzín. Nejspíš to pošlu všechno na servis a uvidím, dřív jsem to neřešil protože se to posílalo do USA, teď je servis i v ČR jak jsem si dnes všiml.

Ten nekvalitní benzín byl ze začátku made in USA, ještě někde mám plechovku. Známý co prodává kuř. potřeby si taky stěžoval, říkal že někdy po roce 2009 to šlo s kvalitou produktů zippo dolů. Jejich benzín už přestal prodávat a říkal že nejspíš skončí i s kamínky.

A ten benzín Ronsonol taky stál dříve za prd, byl v tom kerosin s českými popisy na plechovce, teď je to original made in england a český popis vyřešili nálepkou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1290
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • HP ENVY X360 - Blikající displej
    od vaz » 01 bře 2024 19:04 » v Problémy s hardwarem
    4
    1029
    od vaz Zobrazit poslední příspěvek
    14 bře 2024 19:45

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti