Virtual memory

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Virtual memory

Příspěvekod Morgana » 16 dub 2006 20:08

PC mi píše tuto hlášku:Your system is low on virtual memory. Windows is increasing the size of your virtual memory paging file. During this process, memory requests for some applications may be denied.
mohl byste mi prosím někdo poradit?
mňau :-)

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 dub 2006 20:19

Máš nastavenou nízkou hodnotu Virtuální paměti.
Musíš jít do Nastavení > Ovládací panely > Systém > Upřesnit > na řádku Výkon klikni na Nastavení > zase Upřesnit a dole Virtuální paměť klikni na Změnit. No a pak už si vybereš jak velkou virtuální paměť by tvůj systém měl mít. Obecně se nechá, aby Wokna nastavily tuto velikost automaticky - bývá to jeden a půl násobek RAMky. Jestli máš RAMku třeba 512MB, tak virtuálka bývá kolem 750MB. To je soubor na rootu Cčka a nazývá se pagefile.sys - neupravovala jsi jej nějak?

Uživatelský avatar
Morgana
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Morgana » 16 dub 2006 20:26

tak jsem na to koukala, a RAM mám 192MB (není to nějak málo?) a virtual memry je nastavená na 332 MB, tak myslíš, že to mám stejně změnit?
mňau :-)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 dub 2006 21:07

Pokud tě systém upozorňuje na malou paměť, tak bys měla nastavit alespoň 500 až 600 MB. Jenže tímhle to asi nastálo nevyřešíš. Náročnější aplikace budou stejně vyžadovat navýšení RAMky, už kvůli rychlejšímu přístupu na ně.
Pravděpodobně máš 256ku, ale při integrované grafice si ona zabaví část RAMky pro sebe, takže prozatimní řešení je navýšit Virtuálku a poté s prasátkem do obchodu.


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti