iPhone výhody-nevýhody

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53762
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod petr22 » 21 říj 2016 14:01

"Tak furt si můžeš nainstalovat nějakou romku a dostat do telefonu i nejnovější android"

U soukromeho telefonu kde na nicem nezalezi ano.

U telefonu kde jsou pouzity korporatni bezpecnostni aplikace to udelat nesmis. Protoze prvni co uvidis po restartu je hlaska "device compromised" a jen sledujes, jak security software resetuje telefon do tovarniho nastaveni a maze vsechny data. Takze telefon je na vyhozeni, protoze rootnute zarizeni je uz compromised navzdy. A bez aktualizace primo od vyrobce zase neni splnena minimalni verze OS pro instalaci aplikaci, takze situace je stejna, telefon je k nicemu. 2 roky podpora vyrobce je u korporatnich telefonu proste nepouzitelne malo.

Reklama
Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod iDkcz » 21 říj 2016 14:14

To bych nebral ani trochu jako plus, ze si člověk vybere. Pokud chci telefon co vydrží, zaplatím a dostanu Apple, který mi to splní. Pokud chci šetřit, dostanu Android aka trabanta v róbě Mercedecu. Upřímně nevěřím lidem využívající Android zařízení, ze nikdy neměly problém, byt sebemenší - ne zrovna rychlá reakce, padající aplikace, problemy po aktualizaci aplikace a tak dále a tak dále. Osobně jsem Android nikdy nemel a nikdy bych ho ani nechtěl. Ani zadarmo ( dobre první zastavarna a ahoj plečko zasekana ). Hodně známých prave užívá vlajkové lodě od výrobců telefonu s Androidem a nadávají kdykoliv je potkám jak špačkové.

Samsung je špína, okopiruje co muže, hlavně ze udělá kulaté hrany displeje - využití ? Nula.

Rict, ze Android je friendly user prostředí ? Chtělo by to na měsíc iOS, at víte, ze plácáte játra.

Což potom srovnávací testy těch ultra hustých Android zařízení s 8jadrovyma CPU s xxx GB RAM a výsledek ? Několikanásobně pomalejší než iOS s 2jadrem a 1GB RAM.

Závěr ? Ruce radši do prdele po loket, než v něčem táhnout za jeden provaz s Googlem.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod TheSalon112 » 21 říj 2016 16:03

TAk môj názor na to je:,

Čo sa týka kritiky na android- píšu len a len ľudia , ktorí majú zbytočné predsudky.. Mal som možnosť mať aj Android aj Apple a môj verdikt je taký, že iOS nieje pre mňa to pravé.. Čo sa týka prezývky "lagdroid" tak to je len nejaká blbosť a chyba určitých UI , pretože ja už mám verne Android od série 2.X a problémy som NIKDY nemal.. žiadne lagovacie app, žiadne padanie, proste nič.. Rád mám značku ASUS a telefony mám výhradne od nich, a pred nimi som mal gigabyte-y


Keby som mal trochu skritizovať Iphone: Čo mne príde nevýhoda je OS.. Aby si človek nemohol volne (viem je to nelegálne, ale čo už je to tu roky) nemohol presúvať hudbu/nejaké pirátske dokumenty? Alebo aby si nemohol presúvať muziku z viacero zariadení? Aby apple nemal bluetooth podporu so žiadnym zariadením? Taktiež HW totálne mizerné.. Vzhlad je už ako tehla.. Pekné to bolo tak pred 5 rokmi teraz to je len obyčajná tehlička Vlastne jediné čo môžem skutočne povedať, že je 100%Ok je ten foťák.. Apple oproti iným a omnoho lacnejším Android zariadeniam nič extra neponúka, pretože je to len zariadenie na internet/Telefonovanie.. A od mobilu by som za tie prachy žiadal niečo "viac".. Osobne odporúčam si vybrať nejaký ASUS , pretože to môžem 100% odporučiť.. Pretože ako je už verejne známe , značka Apple vyrába produkty, ktoré sa "majú páčiť" a nie ktoré by mali po technickej stránke vynikať.. TAkže pokiaľ chceš vyzerať "módne" choď do toho.. Pokiaľ chceš používať techniku na to, na čo má byť , tak odporúčam ísť kludne aj do lacnejších androidov.. A Čo sa tých updatov týka, Peter22 niekde zle čítal, pretože ASUS má aj po 2 rokoch stále updaty a aj napriek tomu si môžete kedykolvek stiahnuť nový systém bez akýchkolvek výčitok.. Toť môj názor , výber je už na Vás
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod divine » 21 říj 2016 16:06

Ano, teď je Android rozhodně více user friendly než to bývávalo dříve. Měl jsem zařízení s Androidem 4... něco a to bylo hrozné. Teď ta 6tka mi připadá fakt povedená. U korporatnich telefonu to je určitě málo, pro běžného uživatele (jsem běžný uživatel) vím, že aplikace dostávají aktualizaci i když není nejnovější OS. Každý systém je o zvyku. Měl jsem WP, iOS a teď Android a každý systém má něco. Jsou peníze na Apple? Vem Apple a když ti nebude vyhovovat systém, tak ho do 14 dnů vrátíš a koupíš něco od Androidu. Znám plno lidí, kterým ten systém prostě nevyhovuje. Hlavně od WP ruce pryč
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53762
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod petr22 » 21 říj 2016 16:35

Predsudky? Kdyz ti lidi mesicne lidi nosi desitky telefonu ktere jsou pomale tak, ze zmacknes ikonu, dve vteriny nic a pak teprve se neco stane a ty nedelas nic jineho, nez ze resetujes telefony do tovarniho nastaveni a obnovujes zalohovana data, tak to zcela urcite nejsou predsudky.

Potom co ti sami lide dostali Iphone nebo Lumii a vsechny Android telefony sly do elektrodpadu tak nikdo (!!) neprisel s problemem, ze telefon je pomaly.

Ono staci jak tady na foru porad nekdo resi zavirovany telefon s Androidem.

"Čo sa tých updatov týka, Peter22 niekde zle čítal"

Ne, to je Samsung. Samsung S4 je stary kolik - tri roky? Posledni verze Androidu je 5.0.1, tudiz telefon na vyhozeni, protoze sirovaci software vyzaduje minimalne 5.1. Takze par desitek telefonu na likvidaci.

"aj napriek tomu si môžete kedykolvek stiahnuť nový systém bez akýchkolvek výčitok."

Ne jakykoliv system, ale ten co vydal vyrobce a jde standardne aktualizovat. Nutnost rootu = zablokovany telefon.

Uživatelský avatar
AdamProGaming
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 988
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod AdamProGaming » 21 říj 2016 16:40

Osobně mám droida.. vyhovuje mi jeho otevřenost... a hlavně velikost displeje 5,5" .. bratr má Iphone 5 .. je to nenáročný uživatel (facebook volání internet..) žádné hry atp.. max fotky.. trochu hudby a s telefonem má problémy.. telefon se laguje taktéž jak dříve droid.. mám touchwiz na Samsung S5 ... nedávno aktualizovaný.. a nemůžu si stěžovat.. občas se lehce začne sekat kvůli teplotě.. ale seká se jen lehce.. za to Iphone zamrzne na tvrdo nemluvě o teplotním čidlu kdy při moc malé / moc velké teplotě telefon je nepoužitelný... takže pokud jsi uživatel co čeká od telefonu výdrž(nárazy atp..) tak bych volil nějaký lepší droid u droidu můžeš stáhnout custom room a lagu se určitě zbavíš..
My Steam Profile (from SteamDB)


  • Worth: $1069 ($308 with sales)
  • Games owned: 86
  • Games played: 57 (66%)
  • Hours on record: 5,245.0h

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53762
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod petr22 » 21 říj 2016 16:42

Pokud se Iphone 5 seka a vytuhava, tak ho reklamuj a dostanes obratem novy. Je to asi nejrozsirenejsi zavada kusu co jsme meli.

Normalni funkcni Iphone ani netuhne, ani nelaguje.

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Těsňa » 21 říj 2016 16:50

Ono to s iPhonem také neni tak slavné, občas proste přijde chvíle, kdy se aplikace sama od sebe vypne, při rychlé změně teploty baterka klidne ze 30% a bum iPhone se vypne. Co je další problém Applu a to mi kolikrát dost vadilo- kolikrát ti napíše kontakt sms a jednou projde sms z telefonního čísla a podruhé se ukazuje pouze jeho e-mail- tudíž se zprávy rozdělí. Na Macbooku už to vyřešili, tak nechápu proč na iPhonu stále ne.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod WinDroid » 21 říj 2016 17:04

Mám iPhone 6S skoro rok a v životě se mi neseknul ani se mi nevypla sama od sebe aplikace. Vypnul se vždy až po 1%.

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Petr Škorec » 21 říj 2016 20:24

Já bych ještě uvedl jednu velkou výhodu iPhone a to je odolnost proti poškrábání. Nevím jak ty dnešní, ale ty starší modely 4, 4S, 5S mají hliníkové tělo, na zadní straně sklo. Pokud to nespadne na zem tak je telefon i po několika letech používání stále pěkný. To u plastových telefonů nehrozí.
Nemám ani Android ani Apple.
PC1: Intel i5 4460 Haswell, 16 GB RAM, 240GB SSD, 2TB HDD, GTX 960 4GB GDDR5.
PC2: Intel i5 11400F Rocket Lake-S, 16GB RAM, 256GB SSD M2, 1TB SSD M2, GTX 1660 6GB GDDR6
Notebook: Lenovo B590, i3, 4GB ram, 500 GB HDD
Notebook: Dell C610, Pentium III 1,1ghz, 256MB ram, 20GB HDD

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Michael850 » 21 říj 2016 20:54

Osobně mám P8 Lite a už mi párkrát spadl na stavbě na beton a drží. Škrábance nejsou. Tak co s tím? Asi mám nějaký začarovaný model. iOS je rychlý o tom žádná, ale je taky hodně uzavřený a kdo říká že ne, lže. Jablíčkáři samozřejmě nedají dopustit a je jim to jedno. Ale někomu to může vadit.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Petr Škorec » 21 říj 2016 21:12

Michael850: Neměl jsem na mysli výdrž proti rozbití po pádu. Měl jsem na mysli výdrž proti poškrábání, od šudlání rukama, vytahování z kapsy atd.
PC1: Intel i5 4460 Haswell, 16 GB RAM, 240GB SSD, 2TB HDD, GTX 960 4GB GDDR5.
PC2: Intel i5 11400F Rocket Lake-S, 16GB RAM, 256GB SSD M2, 1TB SSD M2, GTX 1660 6GB GDDR6
Notebook: Lenovo B590, i3, 4GB ram, 500 GB HDD
Notebook: Dell C610, Pentium III 1,1ghz, 256MB ram, 20GB HDD


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    3516
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2639
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1914
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23
  • Optimalizované nabíjení 80% - Apple iPhone 15 Pro
    od Zabral68 » 03 dub 2024 17:36 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2957
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2024 10:52
  • iPhone SE 2022 - dobrá volba?
    od HelFix » 06 úno 2024 06:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1966
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:48

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti