Bezdrátová nabíječka z číny

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Scientific » 19 led 2018 16:40

Ahoj,

viděl jsem video, kde týpek dělal unboxing bezdrátového nabíjecího SAMSUNG stojánku. S tím rozdílem, že ho koupil v Číně za dvě stovky a je na pohled k nerozeznání od totožného stojánku, který mají na Alze za 1399Kč.

Chci to jenom na zkoušku, nejsem si jistý, jestli mě to bude bavit používat, proto to nechci koupit za hned za balík penez z Alzy, když by mi ta čínská verze třeba mohla prozatím stačit.

1) Myslíte, že se vyplatí zkusit koupit si ten čínský stojánek? Asi ta čínská verze může i shořet že? :-)
2) Mobilní telefon musí mít asi podporu nějaké té technologie Qi, což asi můj Sony Xperia M4 Aqua za pět tisíc mít nebude, máte zkušenost s nějakou takovou tou nálepkou na zadní stranu telefonu, která umí Qi? Jakoby neintgrované v telefonu, ale dedikované zvenčí přilepená samolepka.
3) A ta nálepka musí být zvenčí obalu předpokládám, nebo to umí nabíjet i přes gumový obal?

Nemám tušení jak to funguje. Ale tak pro jistotu se ptám. Já si myslím, že ten čínský asi nebude moc spolehlivý, zkoušel jste někdo, vyhořet bych nechtěl a nálepka asi přes obal fungovat nebude :-D ale tak zkusil sem to, vůbec nic o tomhle nevím :-)

Screenshot_3.png
Screenshot_3.png (64.63 KiB) Zobrazeno 1966 x

Screenshot_1.png


Děkuji za Vaše rady.

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod dom324 » 19 led 2018 18:03

Pokud je obal plastový (gumový) neměl by přenosu (nabíjení) vadit. Kov je ale opačný případ.
200Kč je až podezřele hodně málo.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Scientific » 19 led 2018 19:06

Děkuji za reakci.

Koupil bych například na zkoušku tuto kombinaci, pokud to dobře chápu nálepku nalepím a mělo by to s tím samsung stojánkem fungovat.
Screenshot_4.png


Samsung stojánek na ebay do 300Kč
Screenshot_2.png

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Scientific » 10 úno 2018 11:40

Prosím o info, zda to bude takhle fungovat jak potřebuji, děkuji. Obal mám z materiálu, který je podobný gumě, je ohebný, ale zároveň dost pevný. Děkuji.

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Skeleton » 11 úno 2018 00:10

ta podložka do krytu mobilu by měla podporovat všechny nabíječky bezdrátové s technologií QI, tzn minimálně ti bude mobil nabíječka nabíjet 5V 2A, jak to je případně s Quick charge to nevím, ta podložka co dáš do micro USB může být klidně pod pouzdře telefonu, nabíjet by se to mělo
► Zobrazit spoiler

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Scientific » 11 úno 2018 08:58

Paráda, jdu to tedy zkusit. :-) Ještě tak dám vědět, jestli to funguje.

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod SamerLP » 11 úno 2018 10:22

A to musis mat Samsung brzdratovu nabijacku? Ked nemas peniaze na original radsej si v cesku kup nejaku za taku cenu a ked nepojde reklamujes alebo vratis, takto s ciny ja osobne by som sa bal a ak nepojde tak nereklamujes to a zbytocne vyhodis peniaze.
A inak ak by si si predsa niekedy kupoval original od samsungu osobne mam skusenost ze to asi iba na samsungy funguje kedze moj iPhone 8 to nabijalo chvilu a potom nechcelo, mozno vadn kus alebo neviem.

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Skeleton » 11 úno 2018 15:30

Nákupy z Číny resp Aliexpress nejsou nijak rizikové, stačí prostě kupovat od prodejců kteří mají hodně kladných feedbacků a když to dorazí a tyd3n to funguje a pak už ne tak ti prostě vrátí peníze nebo ti pošle nové zboží. Já osobně mám Galaxy S7 a mám bezdrátovou nabíječku s fastcharge z Aliexpressu. Dělá co má a nehřeje se jako ji podobné originály které jsou také vyrobené v číně... navíc za více než polovinu ceny...
► Zobrazit spoiler

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Scientific » 12 úno 2018 11:19

Mě nešlo ani tak že bych se bál, že nebude fungovat, nebo že by nepřišla, to bych dostal full refund, ale šlo mi o to, že ta nabíječka bude asi v síti 24/7, tak jestli nedokáže třeba díky ni vyhořet byt. :-D

I když ona by asi nemusela být do sítě, ale USBčkem do notebooku? Že by se automaticky sama zapnula se zapnutím notebooku?

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod SamerLP » 12 úno 2018 12:29

Ťažko povedať, nikde sa nepíše že ti to nevyhorí :D

Áno, môžeš zapojiť aj do USB portu v notebooku, ale ak sa nemýlim bude to pomalšie nabíjanie, a čo tak riešenie predlžovák s vypínačom a zapneš a vypneš keď to budeš používať, osobne to riešim ja takto, proste načo to bude v sieti zapojené nonstop keď to nepoužívam.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod Scientific » 12 úno 2018 15:10

Prodlužovák bych zapomněl vypínat, ale budu to nabíjet USB portem, pomalejší rychlost mi nevadí, stejně na tom ten mobil bude jen tak položený každou chvíli, možná nonstop.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezdrátová nabíječka z číny

Příspěvekod flowem » 12 úno 2018 15:27

Cokoliv, co je připojené do zásuvky, může začít hořet. Pořád někde čtu, jak začal hořet barák a důvodem byl adaptér strčený do zásuvky (bez telefonu)...
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    634
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Bezdrátová sluchátka
    od Myerina » 24 říj 2023 19:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1406
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:50

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti