Smartwatch vs sporttester

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Kimkong » 21 bře 2018 23:03

Ahoj,

potřebuji poradit s výběrem hodinek. Zatím žádné nenosím, ale primárně by byly na běh, plavání + nějaké ty smart funkce.

Zatím se mě líbí nejvíce https://www.czc.cz/garmin-fenix5s-silve ... 47/produkt

Otázkou je jestli je jejich cena opodstatněná. Jestli nevyjde nastejno jako https://www.czc.cz/samsung-gear-sport-c ... 82/produkt

Dále bych potřeboval doplnit do kombinace sluchátka na poslech hudby při běhu. Klasická sluchátka špuntová mě vypadávají i při sezení, natož při pohybu.

Mobil mám LG G3. Nějaká vhodná kombinace hodinek, mobilu, sluchátek, abych nemusel nosit všechny tři věci současně, a přesto vše fungovalo?

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Karrex » 21 bře 2018 23:13

Jaké funkce bys nějak speciálně očekával od těch hodinek, mají přecijenom většinou víc aplikací, ale právě, zda bys je využil.

Mám Gearfit 2 Pro od samsungu, jsou na plavání, i slaná voda. Všechny typy sportů, možná přes 20 jich tam je (přímo volba na hodinkách), ovládání hudby, čtení SMS, emailů, rychlé odpovědi na hovory, kalendář, stopky, časovač, najít telefon, počasí atp...
Ale jsou právě levnější, protože v nich nenajdeš věci typu kalkulačka (i když možná by se dala stáhnout, nevím, aplikací do toho samotného náramku je tam dost).

Většina špuntových sluchátek má dnes v balení klidně 4 velikosti špuntů, s tím, že nejmenší jsou pro děti, pochybuji, že by ti vypadávaly i tyto?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Voky0077
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Voky0077 » 22 bře 2018 00:07

Popřemýšlel bych i nad tím jestli vyžaduješ GPS.
K těm sluchátkem bych si dokázal představit něco jako:
https://m.alza.cz/sony-walkman-nww-s413 ... gJjrvD_BwE
Nebo potom nějaký iPod v kombinaci se sportovními sluchátky..

Scarecrowed
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Scarecrowed » 22 bře 2018 13:50

Takže sluchátka chceš asi přes bluetooth? Ještě by se hodilo trochu upřesnit cenu, kterou si ochotný za to dát.

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Kimkong » 22 bře 2018 17:13

Takže.
GPS asi no. Běhám po lesích. S mobilem se musím dívat kde jsem a kde mám zahnout. Proto i nějaká funkce mapy je výhodou.
V bazénu nastavit třeba 33m a počítat bazény, nebo metry.
U sportů měřit nějakou aktivity abych poznal jestli se moc šetřím, nebo jedu naplno.

Vidět kdo mě volá, kdo mě a co píše. Asi i kalendář?

Sluchátka netuším, moc jsem je nezkoumal. Spíš jde o to jestli mít obyč sluchátka bluetooth bez paměti a hudbu mít v mobilu/ hodinkách. Nebo mít sluchátka s pamětí a hodinky bez. Od toho se asi odvíjí cena.
Klasické pecky mě padají i malé náušníky. Potí se mě uši.

Co se dalších aplikací týče tak nějakou funkci hudby přes spotify?

Scarecrowed
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Scarecrowed » 23 bře 2018 11:58

Takže sluchátka chceš náhlavní? Ty si osobně myslím, že budou padat ještě víc.

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Kimkong » 23 bře 2018 22:04

Sluchátka vůbec netuším. Mám ty základní k mobilu a musím si je dotlačovat do uší.

norbik
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod norbik » 23 bře 2018 22:32

Garmin mezi smartwatch je něco jako mercedes mezi autama. Mám Fénix 5 sapphire a jsem naprosto spokojen. Samsung sem si nevybral, protože sem nechtěl nabíjet obden. Nabíjím zhruba 2x měsíčně, běhám 3x týdně. Styl trailových běhů, takže si nedovedu představit běhat s mobilem a se špuntama, vypadávají pořád. Sluchátka mám Koss Porta Pro s doživotní zárukou. Několikrát opraveny/vyměněny kvůli potrhaným molitanům, přetržené šnůře či rozkousání od domácích mazlíčků. Nikdo se na nic neptá, prostě to za nepatrný poplatek vymění. Hrají suprově. Ačkoliv sem odpůrce Apple, na hudbu používám Apple iPod shuffle. Má 12g, cca 2,5x2,5cm a jednolité celokovové tělo s klipsem, takže to připneš na tričko, pásek, bundu, cokoliv. Když ti to sletí na zem, nerozfláká se to jako jiné levné plastové krámy. Nabíjím také cca 2x měsíčně. Mám poměrně malou ruku, ale hodinky jsou tak akorát, přijde mi, že 5S je spíš pro dámy. Máš-li možnost, běž si je osahat o obchodu, zodpoví ti případně plno věcí okolo. Spárování s mobilem nepoužívám, když sportuju, tak sportuju a nechci být rozptylován, ale přes BT to samozřejmě umí. A mnoho dalších věcí, ale určitě sis recenzí pročetl už hodně. Jestli se povedlo, přikládám obrázek s přiloženou desetikorunou na porovnání velikosti.

Scarecrowed
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smartwatch vs sporttester

Příspěvekod Scarecrowed » 26 bře 2018 13:39

Sluchátka by to chtělo normálně špunty s rámečkama nebo jak se to jmenuje za uši. Ty ti vypadávat nebudou. Taky jsme je používal a bez problému.


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti