Mobil jako univerzální nástroj?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod pcmaker » 07 led 2023 10:20

Používal jsem tlačítkovou Nokii, ale banka se rozhodla zrušit SMS ověřování, tak jsem byl nucen si pořídit starší dotykový, resp. shodou okolností jsem k němu nějak přišel. Používám na něm aplikaci z banky, Zásilkovnu, budík, dešťový radar, abych nezmokl, když jdu do/z práce, MHD aplikaci a Mega cloud pro přenos fotek z mobilu do PC. Doma v MHD i v práci jsem na internetu připojen přes Wi-Fi. Žádné sociální sítě, Youtube, hry ani bulvár typu Seznam a pod. Data nepoužívám, nemám je vůbec zapnutá. Paušál u T-Mobile za 33,- Kč, kde je 15min. hovorné a 1GB dat v ceně. Mobilní telefon pro mne neznamená nic, bez čeho bych se neobešel. Rozhodl jsem se, že tuto další závislost do svého života nepustím. Stačí mi počítač.

Reklama
Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod renek11 » 07 led 2023 16:13

Daminekkkk píše:Pouzivate mobil jako univerzální nástroj na všechno, jako zařízení které máte vždy po ruce, vždy sebou, a máte zde všechno důležité, je dobré do mobilu investovat větší částku?........................

Chtěl bych nejlépe nějaký mobil který není ani android ani ios protože tento dvoum společnostem moc nevěřím. Pokud nějaký takový je nevadí mi dát ani 40k.

Kámo, nezastávám názor jako někteří, že mobil je tzv nutné zlo a že ho vlastně nepotřebují a je to závyslost co si do života nechtějí pustit, ale před tím vyjmenují kde všude a na co vše ho používají.
Samozřejmě, že je sorta lidí, co ho má jako pracovní nástroj a tak si pořídí takový co jim vyhovuje pro veškerou činnost co potřebují. Není nutnost pořizovat telefon za 30K pokud ti na to co potřebuješ stačí i ten za 5K. Prostě si urči na co ho potřebuješ a projdi si nabídky značek, ale musíš lovit ve vodách ios nebo android.
Každý člověk jsme jiný a k technologiím se proto stavíme rozdílně. Já mám tuhle technologii rád a tak i investuju větší částku. Někomu stačí kláda do který tluče klackem a tak se svolává na pivo, já raděj zavolám. :lol:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 07 led 2023 16:23

Ani Android, ani iOS nejsou spolecnosti, ale operacni systemy. iOS je od Apple, ktere je zaroven vyrobcem.
Android je od Google, ktery je jednim z mnoha desitek vyrobcu telefonu s operacnim systemem Android.

Pokud nepocitame mobilni Windows, jiz nekolik let nepodporovany OS od Microsoftu, tak jedina sance
je poridit telefon, na ktery existuje nektera z mnoha alternativ k Androidu.

Funguje to tak, ze si clovek koupi Android telefon a flashne tam jinou ROM nebo to primo s ni koupi.

https://beebom.com/android-alternative/

Z pochopitelnych duvodu jsou vsechny alternativy zalozene na Linuxu stejne jako Android.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod peta501 » 07 led 2023 16:37

K tem custom ROM si dovoluju pripojit varovani, ze je opravdu potreba vedet co clovek dela... s ohledem na to, ze to casto je prace par teamu / nadsencu tak klidne nemusi pulka veci fungovat tak jak ma a clovek se stava betatesterem, to mi sedelo kdyz mi bylo 16... ale ted po telefonu chci aby hlavne fungoval :lol:
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod renek11 » 07 led 2023 16:50

No vzhledem k tomu, že dotyčný tazatel nemá asi velkou znalost v týhle oblasti, tak jen blázen mu doporučí zkoušet něco takového jako je nahrání nějaké alternativní rom. Myslím, že tady jde hlavně o telefon než o systém, kde prostě výběr pro neznalého je buď systém android nebo ios.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 07 led 2023 16:56

Huawei P50 ma HarmonyOS a stoji 24 tisic Kc, Pro verze 34 tisic.

https://smartmania.cz/recenze-huawei-p5 ... o-narocne/

Mam pocit ze vse od Huawei nemuze mit Android kvuli embargu.

Nicmene opakuji, ze telefon za 34 tisic neznamena, ze se nikdy nerozbije a baterka vydrzi 10 roku provozu.

Daminekkkk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: duben 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod Daminekkkk » 07 led 2023 18:47

Například by mě zajímalo zda Google/Apple má přístup do mého mobilu, nebo je to jen operační systém, a pokud ano jak to dát pryč.

Jako že bych zálohoval na serverech americké společnosti?
Že budu svěřovat všechny svoje peníze, údaje k účtům, apod.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 07 led 2023 19:00

Budto to bude americka, nebo cinska spolecnost.

Synchronizaci na cloud samozrejmne muzes vypnout, pak se ale nediv, az prijdes o data.

Ze by Google, Apple nebo Microsoft nekomu ukradl penize z uctu se snad jeste nestalo.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3214
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod atari » 16 led 2023 12:09

pcmaker píše:... ale banka se rozhodla zrušit SMS ověřování, tak jsem byl nucen si pořídit starší dotykový,.

Která banka?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53721
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod petr22 » 16 led 2023 12:14

CSOB nebo Moneta.

Bude jen aplikace na overeni.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3214
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod atari » 16 led 2023 12:18

V ČSOB jsem řešil stejný problém. A místo ověření SMS, stačí zadat PIN. Takže není potřeba kvůli tomu používat "chytrý mobil" s aplikací.

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mobil jako univerzální nástroj?

Příspěvekod Zakk » 16 led 2023 23:27

Já osboně celkem drahej telefon (iphone 13 mini) mám protože je to z dnešní nabídky prakticky jediná možnost jak nenosit v kapse něco o velikosti menšího tabletu (to je myšleno samozřejmě s nadsázkou) a taky kvůli fotoaparátu.

Koukám, že se to tady celkem zvrhlo v disku mobil vs foťák, i když tazatel psal, že mu na fotkách moc nezáleží :lol:
Tak abych se k tomu vyjádřil jen krátce.. když chci udělat pěknou fotku, tak si vezmu zrcadlovku, ale je super mít pořád po ruce iphone z kterýho je ten výstup troufám si říct slušnej a dá se zachytit pěkná momentka..

Co se týče peněz na účtě tak asi odbočím trochu off topic, ale tam mi přijde hlavně dobrá praxe nepoužívat ten účet se kterým mám svázaný spořící na platby na internetu atd. na ten účel je lepší si pořídit druhý účet jinde a tam si přeposílat jen něco málo (co zrovna potřebuju)
A celkově není úplně nejlepší mít všechny úspory na jednom místě.. (radši bych nakoupil třeba i nějaký fyzický zlatý cihličky.. akcie.. zkrátka rozdělit to do víc různých míst.. spořící účet je imho jedno z nejhorších míst, kde spořit peníze (při dnešní inflaci) :lol: ) ale to už úplně někam odbíhám.

Jinak pořád věřím, že co se týče bezpečnosti a soukromí, tak je na tom iOS o trochu lépe než Android.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 8.1 - nejde spustit nástroj čištění disku
    od Kaisinel » 23 zář 2023 12:50 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1633
    od Kaisinel Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 14:41
  • Mobil blbne
    od darkmarek » 12 čer 2023 13:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1673
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:02
  • YouTube mobil
    od ShadowWord:Pain » 29 črc 2023 13:36 » v Vše ostatní (sw)
    4
    2102
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 16:14
  • Nový mobil do 30tis
    od bolek_98 » 26 bře 2024 13:02 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1721
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 16:46
  • Mobil pro 7-letého kluka
    od michal84 » 09 čer 2023 11:04 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    21
    3623
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    09 črc 2023 19:29

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti