Foťák se nabíjí jen z vlastní nabíječky

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Darth Vader
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 887
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Foťák se nabíjí jen z vlastní nabíječky

Příspěvekod Darth Vader » 04 kvě 2013 22:49

Čau,

jenom se chci zeptat, jak je to s tim USB. Myslel jsem, že je to všechno standardizovaný, že když mám USB 2.0 že je to prostě všechno na chlup stejný.

Ale přošel zlom..

Od vánoc mám foťák, takovej lepší kompakt, Nikona. Už když jsem tu nabíječku vyndaval, projel mi mráz po zádech. Byla tam nabíječka, klasicky do zásuvky pro připojení USB kabelu. Nabíjí se to normálně přes foťák, s baterkou uvnitř. Jako nabíječka to byla pěkná, praktická, hezky složitelná. Ale s US zástrčkou. Proto tam byl ještě nástavec, redukce na naše zásuvky. Redukce se tam nacvakla tak, že vzniklo něco, co už nikdo nikdy nerozcvakne. A v batohu to zabere snad víc místa než foťák.

Ale to je jedno, říkal jsem si. Mám přece pidi nabíječku od mobilu. Stejně bych s sebou všude nevozil dvě nabíječky. Tak to jsem si jenom myslel.

Potřeboval jsem jednou takhle nabít foťák, v zásuvce byla nabíječka od mobilu. Tak jsem to tam píchnul. Po několika hodinách jsem odjel. Když jsem chtěl začít fotit, zjistil jsem, že je baterka vybitá. Na nabíječce od mobilu se totiž vůbec nenabíjela.

Teď mi řekněte, proč.

- Foťák se nabíjí jenom přes svojí nabíječku nebo PC
- Přes nabíječku od foťáku lze nabít cokoliv
- na nabíječce od foťáku je OUTPUT: (něco čínsky) 5V (plná čárka a pod ní tečkovaná) 0.55A
- na nabíječce od iPhonu je OUTPUT: 5V (plná čárka a pod ní tečkovaná) 1A

Jelikož jsem bystrý jinoch, začil jsem rozdíl v A (asi ampérech). Ale jaktože na jedný nabíječce jde všechno a na jiný jenom něco? Já myslel že se to v tom USB kabelu nějak srovná.

A teď mě tak napadá - přes kterou mam nabíjet mobil? Přes kterou je to rychlejší?

Díky za odpovědi a budu se na Vás těšit u své další otázky :)
„Vždycky než něco udělám, ptám se sám sebe: Udělal by tohle idiot? A když ano, nedělám to.” -Dwight Schrute
__It's time to #switch!__ |

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Foťák se nabíjí jen z vlastní nabíječky

Příspěvekod ITCrowd » 05 kvě 2013 09:29

Chová se to přesně jak má. Snad si nemyslíš, že budou výrobci spolupracovat a na všechna zařízení bude jen jedna nabíječka? To by chudáci moc nevydělali.
Můj kolega to kdysi zkoumal a výsledek je ten, že kdysi se uvažovalo, že bude nabíječka inteligentní a zařízení rozpozná. To by však bylo drahé, takže připojené zařízení je identifikováno nějakou rezistorovou sítí. Z toho plyne, že připojení jiné nabíječky může, ale nemusí fungovat.
Totéž platí i pro druhou otázku. Logicky lze říci, že větším proudem lze baterii nabít rychleji. Ve skutečnosti to neplatí. Jednak proto, že lithiové baterie mají svou vlastní elektroniku jistící baterii před úplným vybitím, přetížením, a nadměrným nabíjecím proude. také kontroluje teplotu.
Tedy jednoduše - zapojíš-li nabíječku s vyšším proudem na zařízení je několik možností:
1. zařízení nabíječku nepřijme a tudíž se nenabije
2. zařízení nabíječku přijme, ale zafunguje elektronika a nabíjení bude trvat stejnou dobu
3. zařízení nabíječku přijme, ale elektronika selže, baterie se přehřeje a dojde k explozi
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo LOQ 15IRH8 Záseky po hraní po vypojení z nabíječky. Příloha(y)
    od Dejva1999 » 19 úno 2024 17:45 » v Problémy s hardwarem
    4
    733
    od Dejva1999 Zobrazit poslední příspěvek
    19 úno 2024 20:55

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů