Doogee X5 Max Pro White Váš názor? Vyřešeno

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

FireBind
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod FireBind » 17 úno 2017 22:37

Zdravím, po zhlédnutí několika recenzí jsem si objednal telefon Doogee X5 Max Pro White (https://www.f-mobil.cz/telefon/doogee/d ... -pro-white) za velmi přijatelnou cenu/výkon, no ale teď jsem zase našel pár názorů že Dooogee je strašná značka z číny, a že by to lidi neměli kupovat...ale podle přezdívek se nejspíš jednalo o vymaštěnce co měli potřebu honit si ego na internetu (psali tam že je to značka pro socky co chtějí být in atp.). Taky jsem někde četl že je tam problém s malwarem či co...ale těchto "názorů" je jen velmi málo, a pozitivní převažují. Je to sice Made in China ale co dneska už není že? Navíc, za necelý 3000kč....No, jinak pokud se kouknete na hardware a jak je ten systém svižnej tak si myslím že to za ty peníze stojí, potřebuji telefon nižší-střední třídy do 3 tisíc.


Co já od toho telefonu očekávám:
-Aby nezamrzal (pokud tam nebudu mít nainstalovanou kopu sra*ek).
- Aby rozjel aspoň nějaké ty základní aplikace a nějaké hry.
- A pak samozřejmě aby to mělo bezproblémové volání, psaní SMS, atd.

Jaký je váš názor? Máte zkušenosti?

Reklama
Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod Petison » 18 úno 2017 08:20

Pokud chytneš dobrý kus,co se týče poruchovosti,myslím že budeš spokojenej.Za ty peníze to není špatnej telefon.Mínus je baterie,která ač má kapacitu 4000mAh ,tak prý dlouho nevydrží.

FireBind
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod FireBind » 18 úno 2017 08:45

Díky za odpověď! :-), tak já pevně doufám že jo, jinak bude na řadě reklamace :D

Co se týče baterie ta prý vydrží hodně, ale dlouho se nabijí.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod Michael850 » 18 úno 2017 10:08

Myslím, že kolega ze školy měl nějaký Doogee či co. A bylo to velmi... :yawn: :yawn: :yawn:, velmi... :yawn: :yawn: :yawn:, poooomááááléééé... :yawn: :yawn: :yawn:. Nakonec ho rozsedl v autobuse a byl rád, že má konečně důvod si koupit něco nového :-D... Anebo to byl ten druhý, kterému tam odešla zas baterka. Ať to bylo cokoliv, po tomto už mám pro tyto čínské no name šmejdy vlastní obrázek, který ale nikomu neukazuji, protože by mě příznivci těchto šikmookých značek nejspíš rozcupovali na cimprcampr...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

FireBind
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod FireBind » 18 úno 2017 11:44

Tak záleží co měl za model :-), Doogee jako asijská značka od roku 2013 určitě vyrábí spoustu mobilosraček, ale zrovna tenhle vypadá slibně a je dražší než ostatní modely. Díval jsem se na nějáké videa, četl jsem recenze, a jak píšu, pozitivní převažují nad negativními. Je to ta lepší čína. Výkon to bude mít velmi dobrý, jen budu mít to riziko že mi možná budou trošku blbnout dotykové ovládání (ale co jsem se díval tak u té dražší MAX PRO verze to trošku víc vychytali). + Jediné mínusy které jsem v recenzích začetl bylo že to má slabší foťák/kameru a trošku méně kvalitní reproduktor, to mi ale nevadí :-).

TKlf
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod TKlf » 19 úno 2017 22:59

S foťákem a malwarem máš pravdu. Druhého se dá zbavit. Vím z vlastní zkušenosti.

Odesláno z mého T9

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod Adys301 » 19 úno 2017 23:07

Mám Doogee X5 (quadcore 1,3 GHz, 1GB RAM, Mali 400). Byl na něm původně Android 5.1, se kterým byl telefon děsně pomalý (nezvládal ani animace menu), ale vyšel update na Android 6.0 a je o dost rychlejší. Mám ho od květnu 2016 a od té doby se mu znatelně snížila výdrž baterie. Fotoaparát je katastrofa. Telefon nezvládne přehrávat 1080p videa ani 720p60 videa. Systém je občas dost pomalý, procesor má při přehrávání youtube videí a nabíjení až 70°C. I když s 2GB RAM by to mohlo být lepší, ale moc toho od něj nečekej.

Takhle fotí se špatným světlem

► Zobrazit spoiler


S bleskem

► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod Fiba » 19 úno 2017 23:36

Jak je v tom mediatek, tak bych to nebral. Chce to aspon nejaky snapdragon z rady 400 posledni generace, nebo nejlip nejakej 600. Dal bych koukal minimalne po 2GB ram, ale fakt minimalne.
Navic brat takhle levnej android vubec nema cenu. Vlastne si jen koupis utrpeni a zniceny nervy za 2700. :)

Koukni se treba po Xiaomi Redmi 3S (global verze). V pohode ho sezenes do 4000. Ten priplatek se urcite vyplati.
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Uživatelský avatar
filip.bazant98
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod filip.bazant98 » 19 úno 2017 23:41

hele řeknu to asi takhle Kámoš maká v CZC v Reklamační kanceláři a říká že za den mu projde rukama kolem 15 telefonu od doogee takže nebrat

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod Michael850 » 19 úno 2017 23:51

Tak ten, jak nadával, že mu asi odchází baterka (neuvěřitelně rychle se vybíjel), měl Doogee. Nespíš to nebude náhoda. Osobně jak tu značku vidím, stojí mi z toho vlasy a vyhýbám se velkým obloukem. A ten systém tam nebyl taky plynulý, jak klikl na prohlížeč, tak než se to načetlo, stihl bych upéct 2 štrůdly...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
KingGustavo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 826
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod KingGustavo » 20 úno 2017 02:01

Můj názor je takový že bych se tomuhle zařízení (dá li se to tak nazvat) obloukem vyhnul a sáhnul po jiné značce pro mě za mě ať je to třeba asijský výrobce ale ať je prověřený.

Jinak dobré zkušenosti mám s Xiaomi Redmi 4A.
CPU:AMD Vishera FX-8350@4,7Ghz
GK:GIGABYTE HD 7850 WINDFORCE 2GB
MB:GIGABYTE GA-990FXA-D3 - AMD 990FX
RAM:Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 1866 CL9
PSU:Fortron AURUM 600W
HDD:WD Caviar Blue EX - 1TB SSD:KINGSTON HYPER X FURY 120GB
CASE:CoolerMaster Storm Scout (SGC-2000-KKN1-GP)

FireBind
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doogee X5 Max Pro White Váš názor?

Příspěvekod FireBind » 20 úno 2017 18:09

Tak hoši mám to doma, a po pár hodinách zatím dobrý :-), systém je krásně plynulej, prohlížeč a aplikace se načítají velmi rychle, rozjede to i zatím i hry jako např: Vector, Clumsy Ninja apod. Messanger plynulej v pohodě, (jen se trošku víc zahřívá no a dotyk malinko blbne), takže to si asi pletete s jiným modelem nebo jsem chytil lepší kus.

Jo jinak, nevíte někdo jak v androidu 6.0 nastavit sluchátka z pc, a nastavit si hlasitější reproduktor? Jsem četl že to někde jde ale je to těžší to tam najít.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 4 vteřinách:
Adys301 Doogee X5, no jo tak ten je ale dost slabej, já mám Doogee X5 MAX PRO :-).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    936
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    605
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    308
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti