Zmizení videí a fotek z SD karty (Nikon 5300)

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zmizení videí a fotek z SD karty (Nikon 5300)

Příspěvekod WolfGunsCZ » 05 kvě 2017 17:59

Zdravím, mám takový nepříjemný problém. Tak abych vás trochu zasvětil do situace a řekl, co se jak stalo. S kamarády jsme točili film, točili jsme ho celý den na zrcadlovku Nikon 5300, po celém dnu točení záběru jsme film dotočili. Když jsme film točili, tak jsme vždy po dotočení dané scény nahrávku zkontrolovali, zda je vše v pořádku a zda nám vyhovuje, vše v pořádku bylo. Dojel jsem domů, na záběry jsem se ještě díval, vše bylo v pořádku, poté jsem zrcadlovku vypnul a vyndal SD kartu, kamarádovi jsem SD kartu předal, ten to měl sestříhat a dodělat film. Jenže problém je ten, že když kamarád chtěl videa stáhnout do počítače a zpracovat je, tak videa a fotky, které na SD kartě byly, tak zmizely, zmizelo vše a na kartě nezbylo vůbec nic. Kamarád nosil SD kartu (pravděpodobně) 2 dny v peněžence. Mohlo to nějak zapřičinit zmizení dat? SD karta poškozená není, zkoušel jsem na ni fotit i točit, vše se na ni uložilo a zůstalo. Zkoušel jsem program Recuva, která by měla fotky a videa obnovit (aspoň některé), jenže když vyberu z možnosti výběru zrcadlovku, tak to napíše, že složku nelze použit a ať vyberu jinou. Opravdu už nevím co s tím a potřeboval bych rady.. napadlo mě ještě dát SD kartu do mobilu a zkusit vybrat poté složku mobil, ale mohlo by to fungovat?
A kdyby někdo věděl, co ztrátu dat zapříčinilo, byl bych rád, kdyby mi to vysvětlil, abych mohl příště situaci předejít.
Předem děkuji za odpovědi a rady. :-)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zmizení videí a fotek z SD karty

Příspěvekod petr22 » 05 kvě 2017 18:06

Obavam se ze ted uz je to jedno - nez jsi zacal delat hokuspokusy s kartou, tak tu byla jista sance, ze obnova bude mozna. Tim, ze jsi na kartu zapsal dalsi data jsi obnovu temer znemoznil.

Vzhledem k tomu, ze jsi porusil prakticka vsechna pravidla jak nakladat s daty a nasledne jsi jeste udelal to, co se nema kdyz chces data obnovit (zapisovat na kartu), tak na pravou pricinu zmizeni dat uz nejspis neprijdeme. Noseni karty v penezence svuj vliv mit muze, zvlast kdyz hned vedle je mobil.

Jak sam vidis, Murphy byl jeste optimista.

Pro priste:

1. OKAMZITE jak je to mozne zalohovat vsechna data do pocitace
2. NIKDY netahat jedinou existujici kopii vsech dat na SD karte volne v penezence, kartu dokaze smazat i obycejne projiti kolem transformatoru nebo pod tramvajovym/trolejbusovym vedenim. Karta zasunuta v pristroji je chranena, volne v penezence ne.

Kdyz chces obnovovat data z karty, nikdy na ni nesmis nic zapsat, na karte je pouzit souborovy system FAT32 ktery je bez dat ze zacatku disku neobnovitelny. Muzes na to jeste pustit R-Studio (verze R-Linux je komplet zdarma) a doufat, ze aspon nejaka data ktera nejsou fragmentovana (bez souboroveho systemu nelze prijit na to, jak patri fragmentovana data dohromady) se podari obnovit.

http://www.r-tt.com/free_linux_recovery/Download.shtml


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s výběrem objektivu k zrcadlovce Nikon Příloha(y)
    od Zakk » 28 lis 2023 20:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    21
    4882
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 22:25
  • Nastavení prohlížeče fotek
    od Alvakim04 » 23 srp 2023 10:40 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    2766
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 08:42
  • Pc sestava na úpravu fotek
    od Lukk_as93 » 23 dub 2024 20:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    367
    od Lukk_as93 Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2024 15:37
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1160
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • vyvolani fotek online - starsi fotky nelze presunout do PC
    od p3v4x » 04 črc 2023 21:47 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    1787
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 13:12

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů