Huawei Mate 9 - problém s wifi

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Huawei Mate 9 - problém s wifi

Příspěvekod Noob123 » 22 kvě 2017 14:05

Ahoj,
před týdnem jsem si udělal radost a koupil si nový telefon. Jde o Huawei Mate 9 a byl bych s ním spokojený kdyby tu nebyl jeden VELKÝ PROBLÉM.

Problém je s Wifi připojením. Telefon má docela slušný signál ALE problém je s rychlostí. Mám 40 Mbit/s download/upload rychlost a to zvládá telefon v pohodě. Problém je ale v trochu vzdálenějších místech. Tam kde má moje staré HTC One M9, Galaxy S7 (telefon přítelkyně) ale i low-end Sony Xperia E4G po většinu času stále plnou rychlost, tak tam se s Mate 9 dostanu jenom na 20 - 25 Mbit/s a někdy to klesá na zcela nepoužitelné 1 - 2 Mbit/s - to už nejdou ani přehrávat videa z Youtube a sekají se i videa na Facebooku.

Nejsem sice žádný technický guru, ale snažil jsem se zjistit co by mohlo být důvodem. A narazil jsem na celkem nepříjemnou a zarážející věc. V 2,4 GHz pásmu je totiž teoretická rychlost/propustnost (zobrazovaná v nastavení wifi a nebo v aplikaci jako Wifi analyzer) maximálně 72 Mbit/s, což je směšné. Tahle rychlost je v místnosti s routerem a ve vzdálenějších místnostech dramaticky klesne (třeba na 19 Mbit/s) => mizerná ,,reálná" rychlost internetu :evil:

Po trochu googlování jsem zjistil, že tento telefon má oproti naprosté většině hi-end telefonů jenom jednu Wifi anténu a na teoretických 300 Mbit/s v 2,4 GHz pásmu proto můžu zapomenout. (opravdu by mě zajímalo, kolik na tom Huawei na jednom kusu ušetřilo :-/). Stejně bych ale měl mít teoretickou rychlost 150 Mbit/s při použití 40 Mhz šířky pásma. Zkusil jsem proto v routeru natvrdo nastavit 40 MHz bandwidth ale nic se nezměnilo - přes teoretických 72 Mbit/s se v 2,4 GHz prostě nedostanu... :oops:

Samo o sobě by mi bylo omezení na maximální rychlost 72 Mbit/s ukradený, protože takovou rychlost internetu mít v dohledný době stejně určitě nebudu a na místech s veřejnou Wifi můžu o takové rychlosti jenom snít ALE je tu ten problém, že pokud tomu správně rozumím, tak vyšší maximální rychlost/propustnost oceníš v místech s horším signálem, kdy se dostaneš na dostatečné rychlosti ne-li stejné jako přímo u routeru.
Ještě dodám, že 5 GHz vypadá že funguje dobře (v nastavení se zobrazuje 390 Mbit/s) ale to je pro moje použití k ničemu, protože má tohle pásmo špatnou propustnost a ve výsledku je to tak ještě horší než u 2,4 GHz..
_______________________________________________________________________________________________

Zkusil jsem kontaktovat Huawei jestli se nejedná o nějakou SW chybu, ale udělali ze mě jenom pitomce, který má špatně nastavený router (přitom jsem jich vyzkoušel několik a výsledek byl vždycky stejný. Navíc se tenhle problém řešil i na XDA...) a na další podrobný email ještě neodpověděli. :bigups:

A teď otázka na vás - máte podobný problém na svých smartphonech od Huawei/Honor? Jde mi o to, jestli máte taky maximální propustnost WiFi v 2,4 GHz rovnou 72 Mbit/s? A pokud ano tak jak to, že vás to nelimituje a není toho plný internet? :shock:

Pak bych se ještě rád zeptal na to, jestli to chápu dobře - je opravdu rozdíl mít vyšší maximální propustnost (třeba těch 300 Mbit/s vs 72 Mbit/s), když máte připojení k internetu jen 40 Mbit/s? Tedy jestli mám tak malou rychlost ve vzdálenějších pokojích právě proto, že je maximum (u Mate 9) 72 Mbit/s a ne 150/300 Mbit/s jako u jiných zařízení?

Omlouvám se za dlouhý sloh, ale víc zkrátit to něšlo.

Díky

Reklama
Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Huawei Mate 9 - problém s wifi

Příspěvekod Noob123 » 22 kvě 2017 20:20

UP

Neříkejte mi, že tu nikdo nemá telefon od Huawei nebo Honor a nemůže se mi tak podívat na Wifi propustnost v 2,4 GHz pásmu v nastavení... :-D (čím víc lidí tím líp) Kór když jsou tu smartphony od Honoru a Huawei neustále doporučovány.

A určitě taky někdo zná odpovědi na moje pro vás asi dost stupidní otázky... ;-)

Díky :-)

Noob123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Huawei Mate 9 - problém s wifi

Příspěvekod Noob123 » 23 kvě 2017 15:01

Opravdu nikdo nic? :-/

Scarecrowed
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 122
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Huawei Mate 9 - problém s wifi

Příspěvekod Scarecrowed » 23 kvě 2017 15:26

koukni ještě, kde je umístěna anténa, jestli neni stejný problém jako v případě IP4, že si anténu na WiFi kryješ rukou.

a20a
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Huawei Mate 9 - problém s wifi

Příspěvekod a20a » 04 čer 2017 08:55

Mám ten stejný problém, router TP-link a na 2,4 GHz se detekuje max rychlost 72 Mbit/s, ale i dva metry od routru je reál 30-40 Mbit

chyba je v telefonu, mám taky problém s dotyky, někdy nereaguje na dotyk, musím dvakrát kliknout

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Huawei Mate 9 - problém s wifi

Příspěvekod Peťa » 04 čer 2017 09:42

Ahoj,

pokud jsi telefon kupoval přes net, do 14 dní ho můžeš vrátit. Jinak bych zkusil obnovu do továrního nastavení (pokud už neproběhlo). Dále pokud má router externí anténu, vyměnil bych ji za silnější. A pak také můžeš počkat na aktualizace od výrobce telefonu, jestli se to pak nezlepší.
Sám mám doma router poměrně vzádlený od svého pokoje a také pozoruji, že různé telefony se s Wi-Fi poperou různě a třeba Sony Xperia SP byla parakticky nepoužitelná.
Mám taky Huawei a telefon je to dobrý, ale vidím na něm spoustu nedoladěných věcí a to zejména po straně SW. Snaží se, ale prostě to nemají úplně vychytané, tak doufám, že budoucí aktualizace pomůžou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    913
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Problém s Wifi-nový NTB Příloha(y)
    od frenkie » 27 říj 2023 16:19 » v Problémy s hardwarem
    29
    3138
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 21:36
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    1027
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3086
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2452
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti