Honor 9 nebo Huawei P10?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

suchanek007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod suchanek007 » 07 črc 2017 15:24

Zdravím,
už nějakou dobu se rozhoduji pro koupi Huawei P10, ale poté co vyšel Honor 9 (pár dnů zpět) si nejsem jistý který chci. Co se týče sw/hw myslím si že jsou poměrně totožné, jen vím že P10 má lepší přední foťák. Interní paměť mají oba 64 (vím že P10 má i 128, ale mě stačí 64). Designově se mi líbí oba, Honor 9 svým stylem #LeskléSklo a P10 která opět vsadila na ,,Luxus,, a vyšlo jí to... Nejsem si jistý, a proto píšu sem, třeba mi někdo poradí. Ano, vím že je tam rozdíl +- 3000kč, ale to mi nevadí. Navíc, oba jsou vlajkové lodě dané značky, takže se rozhoduje špatně :D
Předem děkuji všem za komentáře!
Softeness

Reklama
Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod Blitzkrieg » 07 črc 2017 16:46

Je to tak, jak píšeš - tyto telefony jsou HW výbavou prakticky totožné (a pokud vím, tak SW je zcela totožný). Huawei toto udělalo už minulý rok s Honor 8/Huawei P9 a pokračuje v tom i s letošními vlajkovými loděmi obou značek. Huawei P10 by z logiky věci měl být ten lepší a vybavenější model (je to mimo jiné vidět na ceně a dalších věcech jako kupříkladu na certifikovaném fotoaparát od firmy Leica v Huawei P10, atd.), v reálu to jsou ale maličkosti, takže se dá spekulovat o tom, jestli se těch pár tisíc vůbec vyplatí připlatit...

Takovou perličkou je to, že vybavenější varianta Honoru 9 nabízí v otázce kapacity úložiště a velikosti operační paměti RAM lepší parametry (128 GB úložiště & 6 GB RAM vs. 64 GB úložiště & 4 GB RAM u Huawei P10) 8) - u nás se ale (zatím) prodává pouze základní varianta, která nabídne stejnou velikost úložiště a RAM jako Huawei P10...

Ale teď už k věci, hlavními rozdíly mezi oběma telefony jsou:
fotoaparát (rozlišení a počet objektivů je totožný - Huawei P10 má ale punc značky Leica a pokud se podíváme do minulosti, tak Honor 8 fotil o něco hůře než Huawei P9, takže se dá předpokládat, že tomu tak bude i s novou generací Honor 9 vs. Huawei P10), dále velikost displeje (5,1" u P10 vs. 5,15" u Honoru 9) a konstrukce (ta je u Huawei P10 celokovová, zatímco u Honoru 9 jsou záda skleněná).
Oproti Huawei P10 by Honor 9 měl být také ochuzen o Wi-Fi 2×2 MIMO (má tedy integrovanou pouze 1 Wi-Fi anténu, a jeho maximální propustnost na stejné šířce pásma je proto poloviční), dále by neměl disponovat rychlým úložištěm UFS 2.1 a LPDDR4 RAM (pokud jsi ale trochu sledoval dění okolo Huawei P10/P10 Plus, tak jsi určitě slyšel o tom, že Huawei má problém s dodávkou těchto komponent, a montuje proto do těchto modelů i starší a mnohem pomalejší eMMC úložiště a LPDDR3 RAM - čili je to víceméně loterie, a možná tak skončíš s tím samým, co je namontované i v Honoru 9) No, a to je víceméně vše. :-)


Pokud by tě zajímal můj názor, tak kdybych si měl vybrat z těchto 2 telefonů, tak bych osobně šel do Huawei P10. A to zejména z toho důvodu, že dost často používám mobilní telefon k focení (preferuji proto co nejlepší fotoaparát), nemám rád sklo (kov jen tak nepraskne a navíc na mě působí i více prémiově) a také bych využil vyšší propustnost Wi-Fi (867 Mbps v 5 GHz pásmu) - s trochou štěstí bych měl také rychlejší úložiště a RAM, což se může pozitivně projevit na plynulosti prostředí... A když jsme u toho, tak mám také ke značce Huawei větší důvěru než k Honoru - alespoň co se SW podpory týče... (přeci jen musí "mateřský Huawei" tyto 2 značky nějak odlišit - a když je HW prakticky totožný, tak připadá v úvahu SW - konkrétně doba podpory a rychlost updatů) :thumbup:

suchanek007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod suchanek007 » 07 črc 2017 19:44

Děkuju moc,
Byl jsem už rozhodnuty pro H9, ale teď trošku spekuluji, zda je H9 o tolik ,,horší" než P10. A s tou délkou podpory to myslíš jak? Vlastně, o kolik let méně?
Diky

Dodatečně přidáno po 21 vteřinách:
Děkuju moc,
Byl jsem už rozhodnuty pro H9, ale teď trošku spekuluji, zda je H9 o tolik ,,horší" než P10. A s tou délkou podpory to myslíš jak? Vlastně, o kolik let méně?
Diky

Dodatečně přidáno po 4 minutách 54 vteřinách:
Já právě naopak 2 roky vlastním Honor 7 lite, takže já mám větší důvěru v Honor... Ale to je věc názoru :)
Softeness

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod Martab » 07 črc 2017 19:56

2 roky? Honor 7 Lite byl uveden někdy v 6. měsíci 2016 což je cca rok...

Jinak při vzniku Honoru (odtržení od mateřského Huaweie) bylo prohlašováno že Huawei se bude zaměřovat na design a další věci a Honor bude bojovat cenou a výkonem, ale vzhled je až na nižších pozicích. Osobně mám Huawei P8 Lite a i tento model střední třídy stále dostal na začátku měsíce bezpečnostní aktualizaci.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

suchanek007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod suchanek007 » 07 črc 2017 20:09

Uveden byl před rokem a něco, tak jsem to zaokrouhlil :D. Nicméně jak psal Blitzkreig, že H9 nemá certifikaci Laica, tak si myslím že se plete, protože v recenzích psali, že má, ale že to tam jen není napsané... Ale jinak jak jsem už zmínil, děkuji mu. Co se týče příspěvku od Martaba, tak asi máš pravdu, P10 sazí na ,,luxusní vzhled,, to byla taky jedna z pozitivů proč jít do něj, ale potom co jsem uviděl H9 Sapphire Blue, tak si myslím že vypadá o něco lépe, ovšem je to úplně jiný styl, takže objektivně se to srovnat nedá. A jak psal Blitzkreig, tak má pravdu po HW stránce jsou totožné, ale nevím přesně jak je to tedy s tou podporou... O kolik je horší než u P10?
Softeness

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod Michael850 » 07 črc 2017 20:33

Lidem tady asi moc nejde natematika, když si neumí spočítat ani kolik let už je zařízení na trhu... Už tu byl jeden expert, co roku a půl, nebo kolik to bylo, říkal "pár let"... no nevím, nevím, je to sice docela široký pojem, ale myslím si, že pár let je aspoň tak 3 roky a více, ale budiž...
Ale už k tématu - myslím si, že Honor teď možná zatne tipec Huawei i z pohledu designu, i když asi zas záleží, co komu vyhovuje, většina nebude chtít sklo na zádech už jen kvůli tomu, že bude furt upatlané a většinou 1. crash = pavučina, ale jinak vypadá aspoň za mne Honor 9 o dost lépe než Huawei P10.
A k té podpoře - máme tu P8 Lite 2015 a o generaci novější Honor 7 Lite, což je zase taková levnější verze P9 Lite 2016. Co se týče Androidu, tak ten má novější Honor, konkrétně Android 7, Honor garantuje podporu min. 2 roky (ale nejspíš to ani víc nebude, navíc u střední třídy...), na P8 Lite zůstal bohužel Android 6, protože Google si k Androidu 7 nárokoval API Vulkan, který ten Kirin 620 nebo kolikátka tam je ještě nepodporoval, jinak věřím, že by jsme se dočkali i toho Androidu 7. A co se týče bezpečnostní podpory, tak mě Huawei prostě nepřestává udivovat, doteď dostává každý konec měsíce aktuální záplatu, což se nedá říct o Honoru - ten dostane aktualizaci sem tam, ale ta stejně ani není aktuální, teď je třeba na Huawei ta z června a na Honoru ještě z března... Takže v tomhle bude Huawei asi prostě lepší, v něčem musí být, když Honor spadá pod Huawei a ještě stojí vždy o pár tisícovek míň.
//edit: A když Honor má podporu 2 roky, Huawei min. ty 2 roky určitě bude mít taky. Ale jde vidět, že není podpora jako podpora...
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 07 črc 2017 20:39, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod Martab » 07 črc 2017 20:37

Uplně stejné zkušenosti mám také, doma máme několik P8 Lite (2 doma, a pak asi dalších 5 v rodině), všechny mají Android 6 a jedny z posledních bezpečnostních aktualizací, Honor 7 Lite máme jen jeden, sice Android 7, ale to je tak asi jediné +...

Jediné co bych ještě upozornil, nekupuj telefony od operátorů, tam je to s aktualizacema ještě horší a můžeš být rád že něco vůbec dojde...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

suchanek007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 106
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod suchanek007 » 07 črc 2017 21:34

Od operátorů neplánují kupovat, mám vybráno na Alze :)
Softeness

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod Blitzkrieg » 08 črc 2017 00:48

suchanek007 píše:Děkuju moc,
A s tou délkou podpory to myslíš jak? Vlastně, o kolik let méně?


Je to jen má spekulace - nemám to nijak podložené. Pouze mi připadá logické, že Huawei (jakožto "mateřská" a do určité míry i prémiovější značka) by mohla/měla mít u svých vlajkových modelů rychlejší aktualizace a delší podporu než modely od "druhořadého" Honoru... 8)

suchanek007 píše:Nicméně jak psal Blitzkreig, že H9 nemá certifikaci Laica, tak si myslím že se plete, protože v recenzích psali, že má, ale že to tam jen není napsané...


Teď jsem si ještě pročítal několik recenzí a stojím si za svým tvrzením, měla by tu být hardwarová (a nejspíše i softwarová ) odlišnost. Jasně to vyplývá i z toho, že Honor 9 na rozdíl od Huawei P10 nedisponuje optickou stabilizací... A vůbec, proč by se Honor nepochlubil tím, že je fotoaparát u Honoru 9 certifikovaný od Leica, kdyby tomu tak bylo? :smile:

Co se pak týče samotných fotek, tak se v recenzích obecně udává, že kvalita fotografií je víceméně srovnatelná s Huawei P10 - rozdíl tak nejspíše bude menší než u Honoru 8 a Huawei P9 (ještě je ale třeba počkat na podrobnější recenze s přímým srovnáním)
Naposledy upravil(a) Blitzkrieg dne 08 črc 2017 01:15, celkem upraveno 2 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod petr22 » 08 črc 2017 00:54

Telefony od operatora se nam uz nekolikrat hrube nevyplatily. Mam tu jednoho Sonaka, u ktereho se po instalaci ofiko aktualizace ukazalo, ze byl zamceny na operatora, jenze nikdo nevi ktereho, takze nefunguje zadna stavajici SIM karta.
Je dokonce mozne, ze ten operator puvodne nebyl cesky a kdovi odkud ty telefony byly.

Na Alze by to mela byt 100% ceska distribuce, takze by po aktualizaci nemelo nastat prekvapeni.

DineS07
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod DineS07 » 08 črc 2017 08:39

Michael850 píše:Lidem tady asi moc nejde natematika, když si neumí spočítat ani kolik let už je zařízení na trhu... Už tu byl jeden expert, co roku a půl, nebo kolik to bylo, říkal "pár let"... no nevím, nevím, je to sice docela široký pojem, ale myslím si, že pár let je aspoň tak 3 roky a více, ale budiž...
Nevím, jak tu jde lidem matematika, ale ty nebudeš o nic lepší, když si myslíš, že pár jsou aspoň 3 roky. Pár jsou 2 roky a nic víc, nic míň, proč se tomu asi říká pár matematiku.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Honor 9 nebo Huawei P10?

Příspěvekod Michael850 » 08 črc 2017 10:02

Osvěž si, prosím, svůj slovník českého jazyka, než tu budeš někoho poučovat. Pár nemusí znamenat jen jako dvojici, ale taky jako několik věcí... Ale rozhodně nemám potřebu se tu s tebou hádat, komu jde líp matematika a komu ne ;-).

//
Taktak: http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/par ale je to slovíčkaření...
Doufám že nevadí když to sem přihodím ať nezakládám nový příspěvek
//Martab
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů