Android do cca 25K

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Který je/bude pro vás TOP?

Pixel 7
0
Žádná hlasování
Pixel 7 PRO
4
40%
Galaxy s23
1
10%
Galaxy s23 ultra
3
30%
Nebo nějaký jiný, prosím napište do komentu.
2
20%
 
Celkem hlasů: 10

redas
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Android do cca 25K

Příspěvekod redas » 29 srp 2022 22:56

Zdravím, zvažuji nový mobil....
Zároveň preferuji spíš plochý, neboli rovný displej a jde mi o kvalitu fotek, potažmo videa, ale spíš to foto. Cena do cca 20-30K.
Telefon nepotřebuji hned. Byl jsem teď pár let na Apple (iPhone 7,XS,12PRO,13mini, a Mac OS) abych si zkusil "druhou" stranu a jací jsou uživatelé a tak.
Spíš zvažuji, kam se do budoucna hnout. Mám rád spíš "čistý" Android. V podstatě váhám mezi nadcházejícím Pixelem (který u nás nepodporuje 5G), nebo Samsungem.
Ale nebráním se i jiné značce, klidně prosím doporučte.
POZOR TOTO, POKUD JSI iOVCE/APPLISTA NEČTI!!!!! (je to jen můj názor, jak jinak :D a mohlo by tě to těžce ranit :D)
iOS těžce pořád vykrádá Android a stále to nic moc neumí, ale posouvá se hezky a stává se z toho další Android, co mě ale štve, je HW iPhonů, který se moc neposouvá (byť iP14 se zase malinko posune, ale zase tam, kde je již konkurence Androidu minimálně 5-8 let!!!), co se týká Mac OS - omalovánky pro 11leté infantilní adolescenty, to není systém na práci! Jako dlouholetý uživatel (Windows) a zejména Linuxu jsem se moc rád vrátil zpět na Linux, po cca 2 letech na těch příšerných omalovánkách, do kterých si musíte nakoupit "XXX" dalších aplikací, aby to umělo to, co již umí Linux v základu! Upozorňuji, že nejde o peníze, ale o to, že jinde to je již v systému. Používat Mac OS, je jak drbat se levou nohou za pravým uchem. Ten systém je fakt špatnej a neergonomickej, to už zlaté Windowsy....
Samotní uživatelé Apple a kolem něho, naprostá žumpa (čest výjimkám), ale po chvíli jsem pochopil, co jsou uživatelé Apple zač, tak jsem úplně přestal číst jak komentáře, tak samotné články, jak od nějakých sektářů (taky čest výjimkám, pár Apple redaktorů bylo opravdu výborných a nezaujatých, bez fanatizmu).
Přehlížel jsem to a bylo mi to fuk, protože všude se najdou určití uživatelé, ale Apple je snad magnet na totální namyšlené blby... ještě slušně napsáno sorryjako
Proto se již nechci řadit do téhle sektářské povýšené skupiny "nadlidí", ani podporovat "fašistické" manýry Apple.....
KONEC VÝSTRAHY iOVCÍM :D sorry, ale musel jsem to ze sebe vyblinkat :)
Zároveň mám stále k dispozici i Android a je příjemné, že se změnila jedna věc, kvůli které jsem vlastně přecházel na iOS a to Aktualizace, které nyní nabízí Android kolem 5ti let! Pro mě je v pohodě i 2-3roky hlavních "velkých" aktualizací, pak stejně přístroj měním. Ne, že bych byl takový konzum (nebo nevěděl co s penězi), prostě pak chci zase něco nového, udělat si radost... jsem spíš technický fanda.
Díky

Reklama
Uživatelský avatar
jayden
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: květen 11
Bydliště: Netolice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod jayden » 31 srp 2022 18:37

Přidám se do diskuze, vlastnil jsem 6 let iphone (od 5S po SE a SE 2020), nyní mám galaxy S20 a nemám jediný problém. Od iphonu jsem utekl protože blbnul dual sim a já nechtěl nosit 2 telefony, S20 jede v pohodě, neseká se, je to hlavně o tom co si tam kdo natahá za balast (oproti tomu je iphone blbuvzdornější)
Takže já bych ti klidně za mě poradil S22 ultra, sám bych si ho koupil hned, ale je mi líto dát takový prachy za telefon :)
A ještě + vyšel teď update který zlepšuje kvalitu fotek, potažmo focení ;)

Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk
NTB: Lenovo Legion Y520 80WK00X6CK MP: S22 5G

Uživatelský avatar
Alferi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 688
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod Alferi » 31 srp 2022 18:52

Samsungem se asi chyba neudělá. Mám od nich S10e a jsem s ním doposud naprosto spokojený (příští rok mu bude končit podpora, takže asi vyberu nějakého jeho nástupce).
... k iPhonu. Uznávám jejich kvality, ale zatím jsem neměl možnost se s nimi blíže seznámit. Nedávno jsem nafasoval pracovní SE 2020 a po dvou dnech jsem měl chuť na něj šlápnout. Jak můžou tuhle kombinaci skvělého výkonu a přestárlého a dnes přímo zaostalého designu pořád prodávat, a ještě za takovou pálku ...

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod gogo1963 » 31 srp 2022 19:54

pixel 6 pro (best foto)
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

redas
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod redas » 01 zář 2022 21:32

jayden píše:Přidám se do diskuze, vlastnil jsem 6 let iphone (od 5S po SE a SE 2020), nyní mám galaxy S20 a nemám jediný problém. Od iphonu jsem utekl protože blbnul dual sim a já nechtěl nosit 2 telefony, S20 jede v pohodě, neseká se, je to hlavně o tom co si tam kdo natahá za balast (oproti tomu je iphone blbuvzdornější)
Takže já bych ti klidně za mě poradil S22 ultra, sám bych si ho koupil hned, ale je mi líto dát takový prachy za telefon :)
A ještě + vyšel teď update který zlepšuje kvalitu fotek, potažmo focení ;)

Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk


Díky za tip, na S22 Ultra jsem se díval a docela se mi zamlouval a trochu o něm uvažuji, zvlášť, když se dá sehnat zánovní 256GB verze kolem 23K.
Možná ale raději počkám, až na S23 (Ultra) a uvidím. Teď jsem se 2 roky po sobě z většího 6,1 modelu iP, vždy přesunul na Miniho... Galaxy Ultra je parádní kus, akorát se bojím, aby mi ta velikost zas nevadila....

btw: Popravdě řeším i dost hodinky, GW 5 docela zklamání, když pominu kulatý design (který asi jen tak nezkousnu), tak jsou dost tlusté a mají příšerný rám kolem displeje, navíc HW jsou na tom stejně jako 4ky + mají jen o trošku větší baterku + odolnost/safír... ale třeba bych si zvykl. Docela se divím, že není skoro nikdo, kdo by prodával hranaté hodinky, prostě klasika, starý dobrý vzhled digitálek :) s Wear OS. Jedině Oppo Watch 3/pro, které u nás v Evropě není. No a Fitbit zas nemá wear os, ale nemají ani dobré reference (měl jsem kdysi nějakou první verzi, ale ta za nic nestála, pomalé, nic to neumělo, atd...).
Když pominu nic moc výdrž (skoro 2 dny) u AW7, tak jsou to naprosto dokonalé hodinky, kdybych si měl od Apple vybrat jednu věc, budou to právě ony. Škoda, že nejedou s Androidem.

Dodatečně přidáno po 18 minutách 53 vteřinách:
gogo1963 píše:pixel 6 pro (best foto)

A co 5G, bez ROOTU mám asi smůlu? Jsem u Vodafone. Nechápu tuhle "taktiku" od Google, proč tam sakra nedá 5G pro celý svět, ale jen pro regiony, kde se prodává???
Třeba se to u 7mičky změní, ale moc tomu nevěřím.
Root sice pro mě není problém, ale nechci hned nový tel rootovat a přicházet o záruku...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod Ltb » 02 zář 2022 11:34

Lehce OT, jen jedna myslenka ke sdileni..
To vyhraneni se vuci applistum bylo trochu zbytecne, myslim. Nekdy lide pouzivaji iphone, aniz by za to sami mohli. Napr. ja sam ho pouzivam jako svuj hlavni mobil jiz 5 let a to jenom z toho duvodu, ze ho ma muj zamestnavatel jako standard. Nemam jinou moznost, drzim ho v ruce neustale, presto nejsem priznivcem iphonu ;-)

Jinak samozr. hodne stesti s vyberem tel, nebude to jiste jednoduche rozhodovani, na trhu je spousta zajimavych modelu.

Uživatelský avatar
Cleric
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2424
Registrován: červen 12
Bydliště: Kolín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod Cleric » 02 zář 2022 11:53

Za mě pokud mohl doporučovat a hlavně co bych bral Já, je rozhodně řada Ultra (Note) Ta byla u Samáče vždy na dost dobré úrovni a práce se zařízením také. Jen bych si dal pozor jakou verzi zvolit ( kapacitu uložiště ) s nižší kapacitou jdou ruku v ruce i nějaké to ořezaní na HW...bohužel.

Mým letošním velkým favoritem byl S 22 Ultra s 256GB, ale cena rozhodla a šel jsem do Applu. Jinak jsem před tím používal několik řad Note a i jiných Androidů.

Jejich nástavba se za ty roky hodně změnila a za mě i hodně zlehčila. Mobil jsem takřka používal nonstop bez nějakých záškubů a nutných restartů. Jediný co mě iritovalo, tak to byla čtečka otisků v displeji :D funkčnost cca 80% a to jsem tam měl nastaveno několik prstů.... Cca půl roku už používám iP 13 Pro 256GB a zjišťuji že mi to stačí. U Androidu jsem mimochodem byl od verze 2.0 Eclair :D až do verze A12


Ukončil bych to asi pořekadlem "Milion lidí, milion chutí"
Fractal D. Meshify C TG MB MSI MAG B550 TOMAHAWK CPU AMD Ryzen 5 5600X GPU Radeon Sapphire RX6600 XT RAM G.SKill Aegis 16GB HDD SSD M.2 ADATA XPG Gammix S11 1TB HDD 2 TB PSU Be quiet! 11 550W AOC C24G1 144Hz Mobil Apple iPhone 13Pro 256GB Tablet Samsung Galaxy Tab S7

redas
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod redas » 04 zář 2022 18:36

Ltb píše:Lehce OT, jen jedna myslenka ke sdileni..


Pravda, to mě nenapadlo, že někdo vlastně "musí" používat mobil od zaměstnavatele...

Asi počkám a uvidím. Láká mě Galaxy Ultra, ale asi až příští rok S23. Možná taky ten Pixel 7 Pro.
Pořád zvažuji a popravdě ty Apple Watche mě zas trochu s rozhodováním brzdí, Galaxy Watch 4 jsou kulaté a tlusté, jako tu tloušťku bych ještě zkousnul, ale kulatý design mě moc nebere, jsem spíš na ten hranatý, jako u digitálek....

btw: Android jsem používal od začátku do verze cca 7, pak mi došla trpělivost s aktualizacemi. Nyní je na tom Android dobře, protože si konečně výrobci uvědomili, že je dobré nabízet několikaletou podporu pro verze Androidu.

Díky všem tady!

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod Michael850 » 04 zář 2022 18:53

No řekl bych, že pokud chceš Android, kupovat Apple Watch asi nebude úplně nejlepší nápad (nebudou s Androidem fungovat).
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

redas
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android do cca 25K

Příspěvekod redas » 06 zář 2022 23:17

Michael850 píše:No řekl bych, že pokud chceš Android, kupovat Apple Watch asi nebude úplně nejlepší nápad (nebudou s Androidem fungovat).

Asi jsem to blbě napsal. Nyní mám Apple Watch 7, 45mm stainless cellular. a jsou perfektní a docela jsem si na ně zvyknul a mám je docela rád, jsou prostě parádní. Proto pro mě bude trochu těžké se vracet na Android, právě kvůli tomu, že mě u Apple drží ty hodinky, kdybych měl jen iPhone, tak neřeším nic a jdu zpět hned.
Jediná naděje jsou Oppo Watch 3 Pro, ale kdo ví, zda vůbec do Evropy dorazí.
Takže v podstatě zbývají jen Galaxy Watch 4 (5), nebo TicWatch Pro 3 Ultra, s kulatým designem! Nechápu, proč chytré hodinky "digitálky" někoho napadlo dělat kulaté :( Kulatý displej je prostě totální bizár!!!! Třeba si zvyknu... nebo prostě hodinky žádné nosit nebudu, než někdo konečně udělá pořádné obdélníkové hodinky....
Každopádně ale počkám, těším se jak na Pixely 7, tak na řadu Galaxy S23 (obzvlášť zvědavý jsem na Ultra).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů