Notebook kolem 20tis.

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 28 lis 2023 13:01

Dobrý den přeji, moc jsem nepřemýšlel po noční bez spánku, ale jsem už víc obraze,za to diky a abych tam měl g.k. aspon 6GB 4050 , 3060 nechci to plest, 4060 je myslím dobrá, tak to navysim o 5-6tisic na 25-26000. Viděl jsem nějaké videa a ty lenovo nejsou špatné,naopak, zvlášť legion, ale v recenzich stal 35tis a moc se nevyznám jak to že jiné verze můžou stát 25tis o 10tis miň, asi osekaný nebo nevim?
kdyby někdo poradil nb,co má g.k. 6gb nejlíp 8gb, ale to bych chtěl moc a bez OS stačí, do 26tisic Děkuji.
Asi to nevytrhnu, ale nebude tam g.k. 2050 4gb, jak bývá. A lenovo gaming3 píšou problém s displayem, celkově jsem koukal na recenze, vše dobrý, ale display, kde ušetřili a ze chci hrát závodní hry, střílečky, tam ta odezva je hodně znát. Pokud by slo poradit Ikdyz v tomto rozpoctu. Ale diky kazdemu za názor a nebo odkaz , kde bych si je mohl porovnavat. Možná i to lenovo gaming3 s lepší g.k. než 2050 je super říkají s teplotami, problém display, kde šetří a na display kouka člověk nejvíc.Nebo pokud to nepoznám až tolik, tak ho vezmu.
Ikdyz libil by se mi větší noťas, preci jen jsem zvyklý hrat na PC a monitoru.
To delaj ty asusy tuf levny 17,3palce, ale nejsou moc dobrý na YouTube. A chlazeni zrovna lenovo super údajně, podle youtubera. buď lenovo gaming3 nebo by bylo super lenovo loq, kdyby legion, tak to bych se asi nevešel,, ale nechápu, že jsou verze o 10tis levnější, než v recenzich. Nebo Asus rog.

Reklama
Airen
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod Airen » 28 lis 2023 13:23

Kdyby někdo tak jako já nerozuměl, tak ChatGPT verze:

Dobrý den,

dnes jsem po bezspánkové noci udělal rozhodnutí. Přemýšlel jsem o tom a chtěl bych se pohybovat kolem 25-26 tisíc korun. Hledám notebook s grafickou kartou minimálně 6 GB, raději 8 GB, a bez operačního systému. Zvažuji model s GeForce 4050, případně 4060, což by znamenalo navýšení rozpočtu o 5-6 tisíc.

Viděl jsem několik videí a zjistil, že Lenovo není špatná volba, zejména řada Legion. Nicméně, jeden model v recenzích stojí 35 tisíc, zatímco jiné verze stejného modelu jsou o 10 tisíc levnější. Nevím, jestli jsou osekané nebo jak je to možné. Chtěl bych se vyhnout modelu s GeForce 2050 4 GB, protože jsem narazil na problémy s displejem u Lenovo Gaming 3.

Pokud máte nějaký tip na notebook do 26 tisíc s grafickou kartou 6 nebo ideálně 8 GB, bez operačního systému, budu vděčný. Přitom si cením většího displeje, i když bych raději něco od ASUS TUF ve velikosti 17,3 palce, i když na YouTube nejsou moc dobré recenze. Co se týče chlazení, říkají, že Lenovo má super chlazení, ale mám obavy ohledně displeje.

Rozhoduji se mezi Lenovo Gaming 3 a Lenovo Legion, ale nechápu, proč jsou některé verze levnější než ty v recenzích. Možná bych zvážil i ASUS ROG.

Děkuji za každý názor nebo odkaz na srovnání notebooků. Možná je Lenovo Gaming 3 s lepší grafickou kartou než 2050 skvělý, pokud se dá přehlédnout problém s displejem. Ačkoli preferuji větší notebook, uvažuji i o ASUS TUF, i když se na YouTube moc nechválí.

Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 02 pro 2023 11:06

proč to kopirujes a hanis, že jsi líný to precist pomalu a trochu jsem se po nocni rozepsal, ale slo o to, že 20 je fakt málo, takze 26-7tis pls o radu. Koukam na legion 5 pro, ale tam uz jsem až na 30ti , spíš chci 26tis max. Dekuji neurypanym lidem za ochotu, myslim g.k. uz pujde za tu cenu a OS at to nemá když uz šetří někde, diky

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod petr22 » 02 pro 2023 12:15

Umela Ynteligence to "prelozila" tak, ze zmenila smysl nekterych vet, coz se ale dalo ocekavat.
Kazdy to musel pochopit hned napoprve, nemelo smysl to "prekladat".

Ten Legion 5 je jeden z nejprodavanejsich notebooku, jen si ohlidej ty podminky co jsem daval
predtim - hlavne tu zaruku 3 roky.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 13 pro 2023 21:48

https://m.alza.cz/lenovo-legion-5-pro-1 ... NT379u81c4

Dodatečně přidáno po 5 minutách 2 vteřinách:
Už mě to nebaví, můžete mě ho schválit, chtěl jsem původně 4060 8gb g.k. ale to by zas stalo pres 30myslim, co tento, legion 5 mi je divný že některý je za 40 a druhy za 27tis. chapu že záleží na to co v něm je, ale člověk si myslí, že tam je něco špatně.
Chapu jako legion5, že je dobrý a ta g.k. asi 4060 neseženu a tento má 3roky záruku+ alza dny, jesi je chápu dobře o 3tis. méně na 26990,-

Uživatelský avatar
Alferi
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 681
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod Alferi » 13 pro 2023 22:12

Podle mě ideální volba za ty peníze. Grafika je při rozumném nastavení detailů solidně výkonná. Doporučuji zkusit ji ještě podvoltovat, nižší teploty notebooku můžou jedině prospět na životnosti i menší hlučností.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 14 pro 2023 16:47

A co tento , podle mě lepší, novější komponenty, výkonnější, otazkou je, jestli to uchladi?
https://m.alza.cz/asus-tuf-gaming-f15-f ... ab=reviews
Ten lenovo legion 5 pro to asi uchladi, ale preci jen starší model: 2022 a to uz za par dni budou 2roky.
Našel jsem asi 20 modelů s lepšími g.k. je mezi nimi lenovo log 5irh8, tam jsem našel horší display.
Pak acer aspire obsidente asi 6-7ks, něco gygabyte.
Potřebuji to koupit do 22.12. 23 myslim, kdy jsou Alza dny a cca 3tis. u některých modelů dolů. Takze bych mel i tento asus z 29 900 na 27tis.
Ale asi hodně dobrá rada, mít tam 3roky záruku by tam nebyla.
Zkusim sem nahodit celou stránku podle lepsich g.k. notasi od 23-30 tam jsem si rekl strop tech 28 tis. max.
https://m.alza.cz/notebooky/18842920.ht ... ceTo=30000

Dodatečně přidáno po 21 minutách 17 vteřinách:
jo menší problém, asus je bez OS a navíc nenajdu prý ani ssdečko při instalaci, že musim nainstalovat ovladač od asus na ssd. Jde to udělat nějak lehce na zaváděcí usb win10 pro (prý lepší na hry jak win11), tak nevim. Nechci davat další 1000kc za nahození win. navic o vanocich.
Jako má smysl honit se za 4060 8GB kvůli hlavně 8gb, ale ta 3060 a ten legion je preci jen starší typ, jinak na šasí a chlazení dobré recenze navic 3 roky zaruka.
Ale Asus jako lepší komponenty, jen mám zkusenost s notebookem kde byly na svou dobu také lepší komponenty, ale pak to teplotně skoro shořelo a s teplotami problémy furt.
Takže jsem přeci jen opatrnější, jinak bych bral lenovo loq s 4060, ale tam je horší display ve verzi bez OS až přes 20ms , u legionu 5 pro píšou 3ms odezvu + gsynch , muxswitch, to jsem jen vybral pár věcí, jako hlavni je neberu, ale mám strach že ten legion je rozvalený, protože asi v 10ti eshopech starší model a všude píšou až na 2-3 rozbalené zboží a všude 1ks na skladě.
Mam strach, že se jedná o 1 a ten samý model a že různé eshopy nabízejí zboží, které fyzicky nemají na skladě. Protože je k tomu sleva až 2800kc za Alza dny a jinde sleva za stejný model starší, ale rozbalené zánovní se zárukou však 3roky u Lenova po registraci, tak nevím jaké jsou tahy eshopů?
Kdyby někdo poradil, ty první příspěvky necist, 20tis nereálný a diky vám tady za radu.
omluva za romány:-) Můj nešvar. A je toho tolik, že mám hlavu jak papiňák. No nemam vyplaty 40-50tis o tom to je. A diky za názor.

Uživatelský avatar
pikaso.andreas
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1156
Registrován: říjen 07
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod pikaso.andreas » 14 pro 2023 19:26

Já mám osobně IdeaPad Gaming 3 15ACH6 akorát jsem dokoupil další 8 GB modul a další SSD. Ale to postupně. Hraji WoT, CSko, Roblox, Minecraft, Frostpunk, GTA5 a podobně, ale nemám ho primárně na hry.. Jsem spokojený. Mám ho od 11/2021.
Rád se přiučím od zkušenějších... A učený z nebe nespadl :-D

Když mám čas, dělám geoboardy pro děti.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 14 pro 2023 20:54

aha diky za názor, g.k. je myslíš na tohle ještě dostačující 3060 6gb?
Radši bych to Lenovo legion 5 pro(pokud je nové), sice starší, ale myslim kvalitnější, podle recenzí hlavně display je dobrý.

U Asusu s horsi g.k. v onem videu, jinak oznaceni tuf 15 tak display nestojí za nic a hřeje taky jak blázen. Ale je nabusenejsi.
Ono asi se hrát dá to je jasný, ale ten vykon 4060tky asusu je jediný, co je o 1/4 výkonnější papírově i procesor. Ale videl jsem i 4060, že spadne vykon pod 3060 nebo stejně, když to je hůř polazený a myslim zrovna asus.
Akorát Asus má i lepší baterku, tam Lenovo ztrácí, ale pokud to tu dobře chápu pomalejší stroj za to kvalitneji zpracovany vydrží déle a o to jde taky.
Jen ten procak a g.k. je nabuseny u asus, jinak bych byl rozhodnutý jasně.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 15 pro 2023 19:23

Zdravim, potřebuji radu, jestli dědečka - rok 2022 legion 5 s dobrou odezvou displayem a snad i šasí.
Nebo ať už Asus nebo např. Lenovo Loq tak nabušenejší s novějšími komponenty s g.k. 4060 8gb.
Oba maji to stejné a sice velice špatný display, kde barvy v recenzich špatný a odezva 25ms, což údajně vede k rozmazání hry, ghosting nevim přesně už ten výraz.
A forza horizon je taky náchylná k odezvě,co hraji.
Takže se ztrácí, to proč bych tyto ntbky kupoval a to výkonnější grafika, procesor, výkon ve hrách.
Pomozte mi někdo to rozlousknout, navíc asus bez 3lete záruky, a dle Alzy Legion5 je nový, jak jsem psal, že o tom pochybuji.
Jestli ten dědeček je tak o ničem (Lenovo Legion 5 pro ale právě model 2022= už 2 roky a g.k. 3060 a jen 6gb, ale supr display a asi nebo snad to uchladí, používali do něj mnohem silnější gpu, cpu.
Pokud neni nějak přehnaně staré chlazení)?. A že by to byl větší držák, pokud stál dřív 45tisic, nepotřebuju u her úplně nej grafiku, ale aby to zas ty hry rozjelo jako forza hor.5 nebo chci zkusit god of war. Hodiny na tom ale neztravim.
Někdo to tu schválil legion5 a že to lip uchladi, tak to nebude takova herní mašina, ale déle vydrží mě napadá? nebo jen dědeček se slabými komponenty?
Děkuji jsem pro, ale u ntb nemám zkušenosti, ono zas je lákavé nárůst o 1/3 bodů v benchmarku u těch 4060, ale horší display na který koukam furt, (nechci externí) budu to tahat do práce, tak aby to hučelo jak stíhačka a vydrželo 3roky také nechci... A hlavně prvni část dotazu, jesi horší odezva zhorší kvalitu hry, tak že se vlastně nevyplatí za každou cenu trvat na g.k. 4060?
Nebo kolik je na tom pravdy, z recenze YouTube, člověk co recennzuje vše a dle mě to má hlavu i patu.
A co uchlazena 3060 6gb a lepší display a myslím víc kvalitnějších věcí u Legionu5ky(aspoň doufám, neviděl jsem je, ale recenze dobré). Děkuji co Petr na to? 3 roky to má záruku, ale..viz. výše!?

nl635
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod nl635 » 18 pro 2023 00:33

Ja som ti aj chcel poradit, ale v 1/3 ma z tvojho pisomneho prejavu zacala boliet hlava.

Uživatelský avatar
mlc17
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook kolem 20tis.

Příspěvekod mlc17 » 18 pro 2023 09:47

Sory píšu na mobilu, někdy i 2x že se to smaže či nelze vrátit o odstavec, nevím proč v dnešní době mobilní.

Šlo o otázku, jestli se honit za novými 4060tkami?
Asus tuf 15 i Len.Loq levnější verze 1080p, mají cca 25ms odezvu.
V jedné recenzi bylo vidět, že je pak hra rozmazaná.
Mno a Legion5 pro s gpu 3060 (ikdyz rok 2022) měl o cca 5-6 fps méně a skoro doháněl tyto 4060tky diky malé odezvě oproti nim.
Tak jestli nekoupit sice starší, ale kvalitnější display atd. u legion 5pro. v te cenovce 27tis.

Nebo pak připlatit za Len.Loq gpu 4060 s lepším displayem 1440p za cca 33tis.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Grafická karta kolem 20tis
    od bolek_98 » 24 led 2024 15:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1498
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 11:30
  • Repas 15" notebook kolem 10k
    od be_oshied » 20 lis 2023 14:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    20
    2473
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 18:32
  • PC na hry kolem 25t
    od zeus » 02 črc 2023 10:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1262
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 23:52
  • Herní PC kolem 40k
    od maranicitel » 02 srp 2023 18:34 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1110
    od maranicitel Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 16:23
  • PC kolem 40000,-
    od hawks86 » 08 dub 2024 23:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1222
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 09:22

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů