Kompatibilita karty microSD Vyřešeno

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod jaro3 » 05 úno 2009 10:04

Dcera má tento mobil:
http://samsung.novy-mobil.cz/mobilni-te ... ony-Black/
Zakoupil jsem jí do něj tuto kartu:
http://www.alza.cz/micro-secure-digital ... d95564.htm
Mobil kartu registruje, napíše , že byla vložena pam. karta, ikona se objeví, ale nedá se na ní nic poslat. Když se do ní v nastavení chci dostat , tak napíše: není povoleno! ( nebo nějak podobně..). Přes čtečku (USB) se do ní v PC dá nahrávat , mazat..Tak mě napadla kompatibilita, našel jsem zde:
http://sandisk.com/Compatibility/Device(8576)-Samsung-SGHE250.aspx
nahoře píšou , že podporuje jen do 2GB.Tak nevím co stím , jestli je to skutečně tím...
Dík za odpověď.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod memphisto » 05 úno 2009 10:30

jako příslušenství k tomu telefonu na těch stránkách jsou uvedeny karty i 16GB, takže tu 4GB by to mohlo zkousnout. jinak naformátoval jsi ji v mobilu? na stránkách výrobce byla uvedena podpora vysokokapacitních karet, což jsou SDHC karty
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod jaro3 » 05 úno 2009 10:42

Nejde , když na ní v settingu najedu(pam.karta) a dám O.K. tak to napíše tu hlášku..jo je to SDHC karta.Kapacitou to asi nebude, ale čím?
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Palino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod Palino » 05 úno 2009 11:34

Ahoj, myslím že tě zklamu. Ale 4Gb kartu do tohohle telefonu nedostanes, kamoš má stejnej problém. Jde mu tam max 2Gb. V první řadě se koukni do nějakého manuálu a nebo napiš výrobci jaké velikosti karet telefon podporuje.
No a jakmile ti odpoví tak bež buď reklamovat telefon nebo koupit menší kartu. Já osobně se přikláním k tomu že to umí jen 2Gb. Moc nevěřím tomu že za takový prachy by to mělo umět i 16Gb.
AMD Athlon 64 X2 5000+ 3,0GHz; 4Gb (2x2Gb dual) RAM; Nvidia GF8800GT 512Mb;160Gb + 750GB Sata2 HDD;LightScribe LG DVD-RW,22" LG;Win XP SP2 + Win Vista Ultimate 32-bit SP1

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod memphisto » 05 úno 2009 11:39

Na stránkách Samsungu je uvedena podpora vysocekapacitních karet, tedy SDHC (od 2GB nahoru). Může být chyba i na kartě, protože jsem tuhle na stránce SanDisku nenašel (nebo jsem se blbě díval), ale pokud mají i jiní s tímto problémy, tak to asi bude jen těch 2GB max :?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Imra
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Frydek-Mistek
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod Imra » 05 úno 2009 11:48

Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho pres mobil, tedy vlastnosti pam. karty a zkuste nastavit heslo. To heslo pak bude pozadovano a me to problem vyresilo. Pak uz jen to heslo dat pryc... Nebo by tam mela byt polozka Zablokovat/odblokovat, alespon to tak mam u sve nokie 6233.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod jaro3 » 05 úno 2009 14:17

Já se na ty vlastnosti( vůbec položka pam. karta) nedostanu , jak na ní najedu a dám OK, tak se objeví hláška: není povoleno!, takže ani žádné heslo..
Stejně tak , když tam chci nahrát nějaký soubor.V manuálu CZ ani v ENG není nic o max. kapacitě karty.Tak tam na Samsung asi zkusím napsat nějaký dotaz. Kdyby ještě někdo něco věděl tak napiště , zatím dík.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Imra
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Frydek-Mistek
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod Imra » 05 úno 2009 15:25

A v PC muzes delat co chces s tou kartou? Nebo to taky blokuje.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod jaro3 » 05 úno 2009 15:41

V PC funguje v pohodě , ukládání mazání, teď jsem koukal na zahr. fóra a taky tam píšou , že to funguje jen do 2GB, Samsung vůbec žádný limit neuvádí..Zkoušel jsem hledat na FAQ Samsung.cz , tam není jediný dotaz.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Prince
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: červenec 06
Bydliště: Mohelnice (Olomoucky kraj)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod Prince » 05 úno 2009 16:04

Co takhle ji zkusit nějak softwarově naformátovat na 2GB. Pokud nejde o problém hardwarový...

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod Myloš » 05 úno 2009 16:13

Mám tentýž mobil, ale kartu jsem si (předloni v létě) kupoval gigovou a na místě ji odzkoušel.
Jestli ono to nebude formátem – FAT16/FAT32 a telefon se nevyrovná s FAT32? Protože FAT16 umožňuje partition do 2 GB, takže větší karty budou nejspíš FAT32.
Pak je otázka, jestli by nepomohl nějaký novější firmware.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kompatibilita karty microSD

Příspěvekod jaro3 » 05 úno 2009 17:35

To asi bude tak , jak píšeš, zkoušel jsem ji jakoby formátovat v PC , nabídlo to FAT32. Takže Ti s 1GB funguje, tak nevím jestli v nejhorším nekoupit tu 1GB, protože co jinde píšou , tak s 2GB mohou být problémy , je to prej na hraně.
Firmware jsem hledal , ale nenašel , jen na neof. stránkách , tam jsem něco stáhl, a pak jsem koukal , že to bylo s příponou .ru :x - nešlo to smazat , tak jsem to odmazal pomocí MbAM....
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Mizí data ze všech microSD karet.
    od jan l » 10 led 2024 19:33 » v Problémy s hardwarem
    4
    693
    od jan l Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 20:15
  • Kompatibilita ram
    od lucaso84 » 08 úno 2024 14:48 » v Problémy s hardwarem
    7
    441
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:18
  • Kompatibilita komponent Příloha(y)
    od pukasinek » 08 lis 2023 10:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    683
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 11:44
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    621
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1448
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti