Jake pda?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

TomBiker
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jake pda?

Příspěvekod TomBiker » 22 bře 2009 21:11

Dlouho se rozhoduji jaky pda koupit- melo by spsi slouzit jako nahrada za mobilni telefon, ktery se mi ted pos*al (n3650:D). Prave kdyz jsem vahal jakej telefon novej jasna vobla padla na pda (gps uzivim). Kvuli tomu davam asi i prednost pevne klasicke klavesnici- to jest prvni podminka a druha cena do 9000 (+ -)

V hledacku mam tyto 3:

http://www.alza.cz/asus-p750-256mb-rom-d90192.htm
http://www.alza.cz/pocket-pc-hp-ipaq-vm-q7102a-voice-messenger-d107177.htm
http://www.alza.cz/htc-touch-s740-rose-d104505.htm

jaky vybrat?
dik

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod memphisto » 22 bře 2009 21:18

ten ASUS má malou RAM (64 MB). rozhodoval bych se mezi tím HP a HTC. Pro mě je best HTC, ale je to můj osobní názor :smile: To HTC má 256 MB RAM, což je krásné a navíc má klávesnici jako mobil, takže nebude problém s psaním, ale já už jsem zhýčkaný výsuvnou klávesnicí a tahle zvětšuje celý mobil :?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

TomBiker
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod TomBiker » 22 bře 2009 21:52

kdyby to htc nevypadalo jako dalkovy ovladani tak ho beru bez vahani:D proc ne ten asus?

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod memphisto » 22 bře 2009 22:24

Jak jsem psal. Má malou RAM. Spustíš dva náročnější programy a už to řve, že má málo paměti. 64 MB je opravdu málo a pod 128 MB bych nešel. Procesor má HP i HTC stejný. HP má zase ale "jen" 128 MB RAM. Jen mě zaráží, když už to HTC má jednu klávesnici (výsuvnou), tak proč tam dali i tu druhou :? Vypadá to strašně. Za mě osobně bych šel asi do toho HP. Má pár funkcí navíc, 3G atd. Ale pozor! Oba mají anglický Windows
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

TomBiker
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod TomBiker » 22 bře 2009 22:50

to jen dobre, dik za nazory...vaham furt mezi hp a tim htc

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod memphisto » 22 bře 2009 23:12

sám mám HTC TyTN II a jsem maximálně spokojen, ale je to cihla (přes 200 g), takže se dá použít i na sebeobranu :lol: Jinak QWERTY klávesnice je fakt super a zvyknul jsem si na ni překvapivě rychle. RAMku mám 128 MB a nenarazil jsem ještě na problém a to navigaci a společně s ní používám další programy. Ten HTC vypadá sice né zrovna líbivě, ale díky té druhé klávesnici bude mít větší tlačítka u QWERTY klávesnice a bude se na ní líp psát. HP má taky podporu 3G, což bude za chvíli nutnost a navíc zvládá u WIFI šifrování WPA 2. Takže asi takhle :smile: Každý má své plus i mínus a teď se musíš rozhodnout. Chybu určitě neuděláš ani s jedním z těch dvou :wink: nebo pak se ještě můžeš mrknout na mobilmánii a vyhledat a srovnat parametry ještě s jinými PDA
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

TomBiker
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod TomBiker » 22 bře 2009 23:38

dik za tu mobilmanii, me nejak nenapadlo tam mrknout a porovnat. No je to dost "vyrovnany", co me doclea rozhodilo je ten fotak u htc, jaktoze dostal tak malo? Nejsou k dostani nekde na netu ukazkovy fotky, jestli to je tak vazne spatny... sakra to uz jsem byl skoro rozhodlej.

TomBiker
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod TomBiker » 23 bře 2009 02:08

Tak jsem uz fotky videl a zas tak hrozny to neni a kdyz jsem videl, za jakou cenu je na sunnysoftu, tak jsem nevahal a uz ho mam objednanyho- oproti tomu hpcku rozhodl design a ramka

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod memphisto » 23 bře 2009 07:33

v tom hodnocení foťáku je i zahrnuto jestli má přisvětlovací diodu, blesk, samozaostření, kvalita zoomu atd. HTC přisvětlování diodou nemá, tak má horší hodnocení. jinak podle hodnicení foťáku atd. bych se neřídil. přeci jen tohle není mobil na focení ale na práci
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jake pda?

Příspěvekod Tomina » 23 bře 2009 09:43

Nejlíp vypadá ASUS, ale jak řekl kolega přede mnou, technická výbava je žalostná. HTC to podělalo v tom, že to opravdu vypadá jak ovladač na video. HP mě také moc nenadchlo..zkusím se mkrnout po jiných..HTC má i lepší modely..

EDIT: ahá, máš objednáno, tak už nic :lol:

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod memphisto » 23 bře 2009 10:22

HTC bohužel do 9k nedělá moc PDA s dotykovým displayem a k tomu QWERTY klávesnici :?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

TomBiker
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jake pda?

Příspěvekod TomBiker » 27 bře 2009 11:52

Tak me dnes prisel konecne novej phone- htc s 740. :D Takze diky za vase nazory, ktery mi ulehcili vybirani.
Ale hned bych mel par uzivatelskejch "blbejch" dotazu:

1. Doufam ze lze nekde nastavit priority pristupovych bodu- nemam rad kdyz se telefon samovolne pripojuje k netu- stalo se mi to hned pri vybirani regionu/pocasi- okamzite se rozsvitilo Gecko (predpokladam gprs, sviti furt:( ) Takze mi jede na pozdi neco co ani nechci. Rad abych aby se dalo nekde nastavit, aby telefon dycky vyhodil vyzvu pomoci ceho se na internet pripojovat, ci ne.

2. Daji se nejak nastavit jednotlive prvky na home screenu? v nastaveni jsou pouze jejich layouty:(

3. (postreh). Ty sluchatka co k tomu balej jsou tragicky :D

EDIT: Tak a je to asi v pr. :D trosku jsem si s tim hral a podarilo se mi kliknout na CLEAN STORAGE- displej zhas a vse se vymazlo. Ted se mi v menu nezobrazuju spravne nektere ikony(aplikace)- chce to zrejme preintalovat, ale mam tu jen 2CD- manual v pdf a cd se synchronizaci, poradi nekdo co s tim? :mad: :roll:


dik
Naposledy upravil(a) TomBiker dne 27 bře 2009 16:16, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaké RAM do notebooku?
    od gully » 08 úno 2024 20:53 » v Problémy s hardwarem
    12
    752
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 10:03
  • Jaké mini PC pro běžného uživatele?
    od Baader » 14 kvě 2023 16:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    454
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 16:07
  • Jaké je nejspolehlivější cloud úložiště pro dokumenty?
    od Matiseli » 14 čer 2023 05:26 » v Vše ostatní (inet)
    5
    2267
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    14 čer 2023 18:50
  • Propagace služeb - jaké jsou nejlepší možnosti?
    od HelFix » 09 pro 2023 13:16 » v Komunikace na internetu
    1
    1914
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 22:15
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1596
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů