Šedý dovoz

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Šedý dovoz

Příspěvekod Rimmer » 28 črc 2004 20:48

Ahoj, poslední dobou jsem toho četl dost o tzv. šedém dovozu mobilů...neví náhodou někdo, odkud ty mobily dovážejí?
Rimms

Reklama
pegot.ivan@tiscali.cz
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

mobil

Příspěvekod pegot.ivan@tiscali.cz » 01 zář 2004 22:48

Většinou to dělají překupníci.,někde to nakupují v zahraničí, přivezou do Čech ,nahrají češtinu.seženou originální balení ,myslím tím krabice atd.
A pak to prodávají jako nový přístroj. Pozor mají i záruční listy a velmi
zdařilé!!Já osobně jsem měl stím tu čest! Koupil jsem Nokia 7250i za 5000kč ,Já bych si to nikdy jako úplně nový telefon nekoupil!!Když jeho
pořizovací cena byla donedávna kolem 11 000kč!!
Tak nějak to funguje,ale i v jiných oborech,každej dělá co umí!
A druhá možnost krádeže buhví kde,postup se opakuje a vlastně je ještě jedna možnost :nákupy velkém někde za pár šlupek!
Snad jsi měl na mysli tohle! :?: Ps.slyšel jsem,že někde existuje banka na
sériová čisla od výrobce a že mají ještě nějaké kody odkud ten telefon pochází a mám taky dojem,že zrovna u Nokií to existje!!

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 21 kvě 2005 00:06

Taky jsem koupil takovýto přístroj. V jednom nejmenovaném internetovém obchodě. Byla to Nokia 3410 s německou krabicí sítě O2. Manuál v němčině. V češtině také - vytištěný z PDF souboru ze stránky výrobce. A byla u toho neoriginální baterka, kterou mi poslali až na druhý pokus. První pokus byl mobil bez baterie. Prozatím mobil funguje bezchybně, takže v šedém dovozu nevidím problém.
Jiří Škorec

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 22 kvě 2005 15:09

Technicky to asi opravdu žádnej problém není, otázka je jak je to se zárukou a existuje tady, i když jen asi teoretická, možnost o mobil přijít v případě, že se dokáže jeho původ v trestné činnosti a policii se podaří mobil u tebe vystopovat. :cry:

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 03 pro 2005 15:50

mmmartin píše:Technicky to asi opravdu žádnej problém není, otázka je jak je to se zárukou a existuje tady, i když jen asi teoretická, možnost o mobil přijít v případě, že se dokáže jeho původ v trestné činnosti a policii se podaří mobil u tebe vystopovat. :cry:


Teorie taková je,ale např u Siemense protožetím se zabývám jde změnit IMEI.Je to divné ale je to tak.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti