Vadný konektor Sony Ericsson C510 Vyřešeno

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
pigi14
Level 2
Level 2
Příspěvky: 238
Registrován: srpen 11
Bydliště: Kovářská
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vadný konektor Sony Ericsson C510

Příspěvekod pigi14 » 17 říj 2012 13:55

Zdravim,

tento mobil C510 mám již skoro 3 rokem a doteď s ním nebyly problémy. Ale v nedávne době mi začal blbnout konektor, který slouží na nabíjení nebo připojení handsfree. Špatný kontakt je 100%

na straně telefonu, jelikož jsem v tom zkoušel hned 3 sady sluchátek a 2 nabíječky a všechny části mají problém s kontaktem. Proto se chci zeptat zda s tím někdo nemá nějaké zkušenosti, popřípadě

kolik by stála oprava. Ale myslím si, že u tak starého přístroje už bude nejspíš zbytečná.

mobil.gif
Nejdřív si to po sobě pořádně přečti!

Reklama
Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2117
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný konektor Sony Ericsson C510

Příspěvekod Peťa » 17 říj 2012 14:17

Tento typ konektroru prostě po čase odchazi. Sám jsem měl několik telefonů s tímto konektorem a nikdy nevydržel víc jak 3 roky. Oprava skutečně moc význam nemá ale zkus se podívat na www.MP.cz

Uživatelský avatar
satam
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2347
Registrován: červen 12
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný konektor Sony Ericsson C510

Příspěvekod satam » 17 říj 2012 15:28

Myslím, že jsou dvě možnosti a ani jedna není "mimo mísu".
1. Zoxidované dotykové plošky konektoru, popř i připojovaných zařízení. Řešení: Jemným způsobem očistit (oškrabat) dotykové plošky jak u telefonu, tak u zařízení a odzkoušet.
2. Tzv studené spoje na připojení konektoru do desky telefonu. Používáním konektoru se časem spoje uvolní, "vyviklají" a ztrácí kontakt. Oprava přepájením konektoru je jednoduchá, ale doma bych ji nedělal a nechal to někomu zkušenému. Přece jen v mobilu je to hodinářská práce.
Takže tyto opravy se vyplatí. Teprve pokud by toto selhalo, začal bych uvažovat o "neopravitelnosti" :wink:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
pigi14
Level 2
Level 2
Příspěvky: 238
Registrován: srpen 11
Bydliště: Kovářská
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný konektor Sony Ericsson C510

Příspěvekod pigi14 » 17 říj 2012 15:40

Díky za rychlé odpovědi.

Čím se mám pokusit oškrábat dotykové plošky telefonu. Nerad bych telefon poslal do křemíkovýho nebe.
Nejdřív si to po sobě pořádně přečti!

Uživatelský avatar
satam
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2347
Registrován: červen 12
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný konektor Sony Ericsson C510

Příspěvekod satam » 17 říj 2012 15:45

Když už jsem začal radir, měl bych to i dokončit. Ale kdybych věděl přesně, čím to udělat, napsal bych to hned. V každém případě je to na citlivou jemou práci asi nejlépe pod lupou, abys na to dobře viděl. Já sám tyhle kontakty občas čistím špičkou ostrého nožíku, ale může se stát, že mě tu za to někdo rozcupuje, takže natvrdo to nedoporučím, zkusit to můžeš.
V každém případě po ukončení práce vyčistit od "minišpon"!
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
pigi14
Level 2
Level 2
Příspěvky: 238
Registrován: srpen 11
Bydliště: Kovářská
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný konektor Sony Ericsson C510  Vyřešeno

Příspěvekod pigi14 » 17 říj 2012 15:49

Já jsem to ani radši nechtěl psát, ale zkoušel jsem to čistit hrotem kružítka :D musím říct, že tam je silnej nános nečistot, ale efekt zůstává stále stejnej. Nechci ty plošky přeci jenom poškrábat.
Nejdřív si to po sobě pořádně přečti!

Uživatelský avatar
satam
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2347
Registrován: červen 12
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný konektor Sony Ericsson C510

Příspěvekod satam » 17 říj 2012 15:57

Hlavně na to neber žádnou chemii!
Hrot kružítka je pořád hrot, tím to fakt nejspíš poškrábeš, na šičce nožíku - spíš bych měl psát u špičky nožíku - je břit, kterým při potřebné opatrnosti lze tu špínu i oxidaci odstranit bez katastrofálních následků :wink:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti