Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod Fox_25 » 27 kvě 2017 02:26

Příště si k tomu někoho vezmi vzhledem k tomu že ani nevíš jak na reset biosu, to jsou naprosté základy na které ti stačí manuál k desce. Taková banalita jako výměna grafické karty se může zvrtnout jak sám vidíš.

Ta karta neshořela, buď chcípla nešetrnou manipulací třeba na statickou elektřinu, nebo prostě není kompatibilní s tvou deskou, i když by měla být. A jestli to PC běží nevíš, to že se točí ventilátory a pevný disk nic neznamená.
A to, že má na sobě přídavné napájení není nic zvláštního, když si dáš do google vyhledat GTX 750ti 6pin a dáš obrázky, uvidíš x karet s tímto čipem od různých výrobců s přídavným napájením.

Uvidíš co a jak po resetu biosu.

Reklama
Kofler
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod Kofler » 27 kvě 2017 05:15

Fox_25 píše:Příště si k tomu někoho vezmi vzhledem k tomu že ani nevíš jak na reset biosu, to jsou naprosté základy na které ti stačí manuál k desce. Taková banalita jako výměna grafické karty se může zvrtnout jak sám vidíš.

Ta karta neshořela, buď chcípla nešetrnou manipulací třeba na statickou elektřinu, nebo prostě není kompatibilní s tvou deskou, i když by měla být. A jestli to PC běží nevíš, to že se točí ventilátory a pevný disk nic neznamená.
A to, že má na sobě přídavné napájení není nic zvláštního, když si dáš do google vyhledat GTX 750ti 6pin a dáš obrázky, uvidíš x karet s tímto čipem od různých výrobců s přídavným napájením.

Uvidíš co a jak po resetu biosu.


Základ těžko, možná v nějakém hw koutku nadšenců, neznám ve svém okolí jediného člověka, co by tohle uměl a dělal. Studovat stostránkové manuály takhle po odpoledni, když není důvod, ne každý má potřebu. Za 20 let použivání pc jsem to v životě nepotřeboval, takže proč bych to měl vědět? A všechny problémy jsem si za tu dobu vyřešil sám. Složit a zapojit pc umím, terminologii všech komponentů rozumím a veškeré software věci obhospodařit, nastavit síť, flashnout bios, taktovat přitom znát bezpečnou mez napětí atd. Holt jsem tohle doteď nevěděl. Proč pak jako každý jiný, co tohle ani nezvládá, si ke koupi grafické karty měl někoho brát? :D Nešetrná manipulace těžko alespoň z mé strany určitě ne. Vím o statické elektřině taktéž, takže si dávám pozor a pc vypínám při manipulaci ze zdroje. Kdybys byl takovej expert, tak bys mi možná dávno napsal něco o nových maxwell čipech v kartách Nvidie počínaje řadou 7xx a nedoporučování kvůli biosům starších základních desek od techniků výrobců na fórech podpory.(A v tomto případě nejdou o obligátní kecy z důvodu (ne)atestu). Holt nakonec si vždy stejně každý poradí nejlíp sám, ale díky za snahu. Takže teď budu vědět, že to chce osvědčenou desku s vyšším chipsetem než P35, nejlépe dle zkušeností lidí, co mají v provozu funkčně vyšší řadu následníku mikroarchitektur Keplera. Tak ať to víš taky...když jsi mi to nepověděl... Ano, nejjednodušší je si naklikat v košíku na Alze nový pc za dvacet a nechat si ho ještě sestavit technikem, holt já se vydal jinou cestou. Každopádně zde nebyl předpoklad, že by při známé zpětné kompatibilitě pci-e sběrnice a zajištění dostatečného napájení měl nastat takovýhle problém, což si sám ze začátku celkem jednoznačně tvrdil. Ale hádat se nechci ... když v pondělí karta najede na jiných novějších pc, jak očekávám, tak koupím lepší základovku s prokazatelným užíváním podobné karty. EP35-DS3 od GA to holt asi nezvládá, už tehdy byla nanejvýš střední nizší třída pro ten 775 mainframe

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod petr22 » 27 kvě 2017 07:51

Reset BIOSu se dela pomoci tlacitka na zakladni desce nebo prehozenim jumperu. Pripadne lze odpojit baterii ktera BIOS napaji. Tohle umi kazdy, jen o tom jeste nevi, protoze to zatim nepotreboval.

Co se tyce kompatibility graficke karty a zakladni desky, problem neni ani v Maxwellu, ani v chipsetu P35, ale v BIOSU graficke karty, kdy u Geforce 9XX (ale jeste ne Geforce 7XX) je u mnoha karet pouzit UEFI BIOS, ktery vyzaduje podporu UEFI na zakladni desce, jinak graficka karta nefunguje.

Proto jsem psal, ze Geforce 750 je posledni karta, ktera by na tvoji desce bez podpory UEFI mela fungovat.

Co je potreba zjistit je jaka verze BIOSu je flashnuta v graficke karte a pripadne flashnout jinou.

Kofler
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod Kofler » 27 kvě 2017 15:19

petr22 píše:Reset BIOSu se dela pomoci tlacitka na zakladni desce nebo prehozenim jumperu. Pripadne lze odpojit baterii ktera BIOS napaji. Tohle umi kazdy, jen o tom jeste nevi, protoze to zatim nepotreboval.

Co se tyce kompatibility graficke karty a zakladni desky, problem neni ani v Maxwellu, ani v chipsetu P35, ale v BIOSU graficke karty, kdy u Geforce 9XX (ale jeste ne Geforce 7XX) je u mnoha karet pouzit UEFI BIOS, ktery vyzaduje podporu UEFI na zakladni desce, jinak graficka karta nefunguje.

Proto jsem psal, ze Geforce 750 je posledni karta, ktera by na tvoji desce bez podpory UEFI mela fungovat.

Co je potreba zjistit je jaka verze BIOSu je flashnuta v graficke karte a pripadne flashnout jinou.


No teď už to vím a vidím, že to lze napsat i normální neponižující formou.;-) Je to jednoduché, nicméně mi to nepomohlo. Koukám na web, kde se dají stáhnout Vbios mé grafické karty, měl bych ale stáhnout nejnovější verzi a flashnout ji? Viděl bych to na pokus flashnutí nejstaršího a nejnovějšího. https://www.techpowerup.com/vgabios/?ar ... =&memSize= Akorát to budu moci vyzkoušet až v pondělí. Tak si to připravím. Jsem zvědav, to je asi taková poslední možnost, jak to nějak zpárovat, pokud je grafika funkční (věřím, že ano), že?

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod Fox_25 » 27 kvě 2017 17:06

Kofler píše:Studovat stostránkové manuály takhle po odpoledni, když není důvod, ne každý má potřebu. Za 20 let použivání pc jsem to v životě nepotřeboval, takže proč bych to měl vědět? A všechny problémy jsem si za tu dobu vyřešil sám. Složit a zapojit pc umím, terminologii všech komponentů rozumím a veškeré software věci obhospodařit, nastavit síť, flashnout bios, taktovat přitom znát bezpečnou mez napětí atd.


Ano, stostránkový manuál k základní desce.... Nikdo neříká že ho máš číst celý, ale stačí si prostě podle obsahu vyhledat co potřebuješ. A promiň že mám pochybnosti o znalostech které máš, ale nediv se, odvozovat podle ventilátorů zda PC běží, nebo na základě počtu ventilátorů hádat zda ti poběží grafika, to je mírně řečeno divné.

A ano, flash jiného biosu GK by mohl pomoci.

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod Adys301 » 27 kvě 2017 17:18

Grafiky od EVGA by měly podporovat legacy bios

Stáhni BIOS https://www.techpowerup.com/vgabios/165 ... 8-140825-1
Stáhni NVFlash https://www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash/

bios přejmenuj třeba na evga.rom
Spusť CMD jako správce a naviguj do složky s rozbaleným nvflashem. (cd "umístění programu")
napiš příkaz nvflash64 evga.rom -6, zmáčkní "y" 2x za sebou
Za pár vteřin bude flash hotový

Kofler
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta GTX 750 ti - pc nestartuje

Příspěvekod Kofler » 28 kvě 2017 03:19

Adys301 píše:Grafiky od EVGA by měly podporovat legacy bios

Stáhni BIOS https://www.techpowerup.com/vgabios/165 ... 8-140825-1
Stáhni NVFlash https://www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash/

bios přejmenuj třeba na evga.rom
Spusť CMD jako správce a naviguj do složky s rozbaleným nvflashem. (cd "umístění programu")
napiš příkaz nvflash64 evga.rom -6, zmáčkní "y" 2x za sebou
Za pár vteřin bude flash hotový



Díky. Zkusím to. Vypadá to nadějněji než odpojování větráků na kartě, tak jsem zvědav. :listen: Jen se radši zeptám, nemůže nastat nějaký problém s kompatibilitou, když mám kartu od Gigabyte a vbios je od Evga? Jasný, totožný chipset s jádrem, ale jednotliví výrobci mají určitě víc úprav než jen výběr chladiče s větráky, jiné takty, apod. Vidím, že v odkazu na vbios jsou zachycené v tabulce BIOS Internals, tak aby to nedělalo nějakou neplechu-


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová grafická karta
    od freelanc » 23 dub 2023 11:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    863
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 17:09
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1333
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    522
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1193
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    614
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů