Notebook nechce naběhnout

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Omča
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook nechce naběhnout

Příspěvekod Omča » 16 srp 2017 19:08

Zdravím,
poslední dobou mi dělá problém rozběhnout můj dva a půl roku starý notebook Acer Aspire V17 Nitro (VN7-791G-79JH). Po zapnutí jede asi 8 vteřin, potom na pár vteřinu utichne a začne se asi ve dvouvteřinovém intervalu zapínat a vypínat větrák (nevím, která je to součást). Po celou dobu je obrazovka černá. Vždycky se zapnul po nějaké random době, třeba 20-40 minut. Zkoušel jsem resetovat baterii skrz pinhole zespodu notebooku (baterie je vevnitř a nejde vyndat), ale vůbec to nepomohlo.

Poradí mi prosím někdo, jestli/jak bych ho mohl zprovoznit nějak sám, nebo jestli ho mám dát do servisu?

Reklama
Kusi
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Notebook nechce naběhnout

Příspěvekod Kusi » 18 srp 2017 01:24

Ahoj, po nastartovanie funguje NTB normalne? Je mozne spravit restart, alebo sa takto sprava aj po napr. hodinovej praci a naslednom restarte?
Kazdopadne odporucam skontrolovat HDD na chyby (napr cez toto: http://hddscan.com/ )
Nasledne skontroluj, ci nemas v USB (a slote pre pamätovu kartu) nieco pichnute, alebo skrat na kablikoch.
V BIOS nastav bootovanie na HDD, kde mas OS, nech neprebieha cez DVD, USB a pod.
Ak su tieto veci v poriadku, tak môze byt problem v BIOS alebo na MB, no neodporucam aby si v takomto stave preflashoval bios sam. Môzes si odpalit MB a tym aj cely NTB.
Nestartuje PC? Skus toto video: https://www.youtube.com/watch?v=VZDv9ubQfY4

yargoadam
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook nechce naběhnout

Příspěvekod yargoadam » 18 srp 2017 22:33

Ahoj lidi. Mám takový problém. Mám starý HDD disk asi 3 roky. Chci ho připojit do notebooků a nenačte se. Pořád mi to skáče do BIOSu a v BIOSu taky není na boot manager. Ale strčím ho třeba do pc a tam se načte i s operačním systémem. Pořadí mi někdo čím to může být? Předem dík

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook nechce naběhnout

Příspěvekod petr22 » 18 srp 2017 22:46

Je to tim, ze ten operacni system musis znovu nainstalovat aby fungoval na jinem pocitaci. V tom pocitaci to funguje proto ze to je disk z pocitace, jehoz hardwarova konfigurace je podobna pocitace, kde byly Windows co jsou na disku instalovany. Disk, na kterem jsou instalovany Windows nemuzes jen tak prendavat z pocitace do pocitace.

Proc ale lezes se svym dotazem do ciziho tematu, ktere s tim navic vubec nesouvisi ? Pouze nekolik minut po tom co souhlasis ze to udelat nesmis.

AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook nechce naběhnout

Příspěvekod AdrianR » 25 srp 2017 18:26

Ak je obrazovka čierna ale po istom čase NB nabehne je asi príčina v grafickom čipe, ktorému sa prerušil niektorý prívod k doske. Zahriatím sa kontakt spojí a do nasledovného vychladnutia to môže fungovať. Ale vyhliadky takejto poruchy sú zlé. Stav sa bude iba zhoršovať, až display vôbec nenabehne. Oprava je možná prespájkovaním čipu, ale je to práca pre odborníka. To zapínanie a vypínanie vetráku je dôsledok regulácie teploty a filozofie "tichého" notebooku. Skrátka zapína sa iba na chvíľu aby nehučal. To mu jeho senzory odmerajú.
Skús či sa rovnako správa aj externý monitor. Ak áno tak je to popísaná závada, ak nie tak je to závada displeja NB.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Počítač nechce najet (Overclock failed)
    od MrAnnix99 » 15 dub 2023 00:57 » v Problémy s hardwarem
    0
    534
    od MrAnnix99 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 00:57
  • Pocitac se nekdy nechce probudit z rezimu spanku
    od Koberec » 31 led 2024 23:14 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    516
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 07:26
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1377
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1313
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů