Diskette drive seek failure (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mirďa2
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Diskette drive seek failure (vyřešeno)

Příspěvekod Mirďa2 » 05 říj 2006 15:47

Někdy PC nastartuje normálně a normálně i pracuje. Když se při startu Biosu objeví hláška: Diskette drive seek failure, tak W2000 sice nastartují, ale nefunguje ani myš ani klávesnice. Kde by se dala hledat nejpravděpodobněji závada? Předem díky za odpověď.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 05 říj 2006 16:42

Může být vadná disketová mechanika, můžeš mít odpojený nebo povytažený kabel z disketovky apod. Dělal jsi předtím nějaký zásah do hardwaru?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Mirďa2
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirďa2 » 05 říj 2006 17:08

Právě že jsem se do toho nehrabal. Někdy proběhne start v poho. Zkoušel jsem teď povytahovat kabely, ale je to pořád stejný.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 05 říj 2006 17:23

Tak překontroluj v BIOSu, zda máš správně nastavenou disketovou mechaniku - pokud ji vůbec máš. Tato hláška se někdy vyskytuje i u flasky zasunuté do počítače při startu. U starších počítačů to může dělat i slabá baterie, která napájí CMOSku.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Mirďa2
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirďa2 » 06 říj 2006 09:15

Ta baterka mne taky napadla, ale mám v Biosu nastavený dva disky a ty zůstávají, drží nastavený. Zrovna tak pořád zůstává nastaven disk A. Jediná změna je, že zmizí disketa A v nastavení boot sequence a někdy se zase objeví. Mám podezření na tu flešku. W2000 chtějí řádné odhlášení před vytáhnutím flešky. Nemohlo by to být třeba tímhle?

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 06 říj 2006 09:25

Píšeš, že "pořád zůstává nastaven disk A. Jediná změna je, že zmizí disketa A". Co myslíš tím disk A? Pokud máš jeden fyzický disk, tak v BIOSu by měl být označen jako disk 0. A s tou flashkou - u Win 2000 i XP před jejím odpojením z USB raději vždy klikni na ikonku Bezpečně odebrat hardware. Ještě navíc bych zkusil v Správci hardwaru odebrat disketovou jednotku a počítač restartovat. Po novém restartu si ji systém najde a může opravit její nastavení.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Mirďa2
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirďa2 » 07 říj 2006 12:50

Tak to bylo opravdu fleškou. Předchází li vytažení flešky odhlášení připojeného hardwaru závada se již neopakuje. Díky za nakopnutí...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: be_oshied, Google Adsense [Bot] a 54 hostů