Vadná grafika?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vadná grafika?

Příspěvekod Tarfein » 04 úno 2007 12:41

Ahoj-potřeboval bych poradit.

Donedávna mi jel komp docela v poho, když pominu chování woken :smile: , a až teď začal magořit při hraní některých her. Problém je jednoduchý- hra mi zčerná a následně se celý komp restaruje. Děje se to docela náhodně, jako že někdy to udělá hned po spuštění hry, někdy až po hodině. Jo-říkal jsem si špatné ovladače, ale kompletně jsem je načisto nainstaloval znova, stejně tak i DirectX, a nepomohlo to. Zvláštní je že se to děje jen u "novějších" her, tj. u Call of Duty 2 nebo World of Warcraft, nikoliv ale u Red Alert 2 nebo třeba Pharaoh. Myslel jsem si že to bude třeba tím že se přehřívá, ale potože obvykle kvůli kepším FPS hraju CoD2 na DirectX 7, a když to přehodím na Direct 9, a nepadá to :D :D :D tak to tímhle asi nebude....já nevím co stím...třeba Command and Conquer Generals mi taky nepadá-jenom určité typy her, které ale dřív jely v poho...

Jinak konfigurace systému: Asus P4PE-X , celeron 2.6Ghz, GeCube Radeon 9550 infinite, 512MB RAM (jo-dneska je to střep, a když jsem včera viděl co kámoš koupil za noťas za 35K v rakousku.... :shock: :lol: :shock:

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 04 úno 2007 13:04

no vzhledem k tomu že jsi an to vlastně přišel sám mě napadají 2 věci...

oddinstaluj a znovu naistaluj jak Direct X tak ovladače na celej PC .. co možná nejvíc aktuální
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

?

Příspěvekod Tarfein » 05 úno 2007 17:37

Možná se ptám blbě, ale JAK se odinstaluje DirectX? Přeinstalovat není problém, ale dostat ho celého z kompu? A mám tedy najednou odinstalovat direkta a ovladače a pak zas oboje nahodit nanovo zpět? Zkoušel jsem reinstal directu i nových ovladačů a stejně nic nepomohlo...

Uživatelský avatar
Rommel
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: leden 07
Bydliště: MOst
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Rommel » 05 úno 2007 17:46

JA vim ze je to nejspis blba pripominka ale bacha direkty maj nejaky ty registry a podobny blbosti ve windowsech:) Jestli to bude blbnout u po uplnem vymazani direktech tak jestli mas disk rozdelenej tak odnistaluj windows a instalni znova!:)
Lepší vládnout v Pekle neš sloužit v Nebi!

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 05 úno 2007 19:45

ještě že tady je ten strejda google
DirectX 9 Uninstaller
http://www.slunecnice.cz/product/DirectX-9-Uninstaller/
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nové Windows, ale...

Příspěvekod Tarfein » 09 úno 2007 20:37

Takže: nové ovladače nainstalované načisto nepomohly, ten uninstaler directu nefunguje, v závěru vždy hodí chybu. Nainstaloval bych nové wokna, ALE: mám už starší počítač, a os na 80GB HDD. Před půr rokem jsem si koupil novou 250, která je zapojena jako slave. Posledně když jsem nainstaloval nové wokna, tak mi ten 250 hardisk nešel najít, a pomohla až instalace SP2. Problém je v tom, že jsem tu 250ku odpojil abych si jinde přehrál data. HDD jinde nešel žádným způsobem najít a když sem ho donesl domů a zapojil tak taky nešel přidat jako síťová jednotka. Musel jsem ho rychle zformátovat a poměrně složitě z něj vytahovat asi 70GB dat. Od strýce, velkého "IT odborníka" se mi dostalo vysvětlení, že můj starý počítač neumí nový HDD pořádně zformátovat a proto s ním mají wokna problémy. Problém tedy je v tom, že mám obavy z nové instalace woken-že by mi HDD nemusel jet-teď na něm je už přez 200GB a přijít o ně tak se :evil: :evil: :evil:
Myslíte si tedy že to mám risknout a stejně ty wokna dát nanovo? Už mně to sekání fakt štve.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 09 úno 2007 22:33

to je přece blbost..pokud s tím diskem nic neděláš a systém instaluješ na tu 80GB tak po přidání SP2 to musí běhat bez problémů...já mám 3 disky(200GB,200GB,60GB) a tenhle problém jsem nikdy neměl...ale určitě si do své instalace woken přidej sp2 třeba pomocí nlite .. bez service packu je možné že to bude dělat problémy...
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Fox_22
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Fox_22 » 10 úno 2007 10:16

Tak musím se připojit se stejným problémem. Začal ihned po instalaci OS. Před tím se stejným OS a ovladači vše naprosto v pořádku. Ale asi jsem udělal chybu že jsem instaloval jako první ovladač na grafiku pak čipset atd. Jsem samozřejmě taktovač a ani defaultní takty nepomohly. Na grafiku jsem vyzkoušel všechny možné i nemožné ovladače problém stejně přetrvává. Grafiku jsem zkoušel v jiném PC výsledek byl ten že jsem si pár hodin zahrál bez restartu a potom jsem korktně vypnul hru, to je na mém PC zbožné přání. Dnes večer jdu instalovat, musím zjistit co jsem udělal špatně

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 13 úno 2007 21:17

Takže stručně: nainstaloval jsem nová wokna, kupodivu HDD šel jak měl (vím co jsem s ním ale zažil předtím!) a po nainstalování SP2 byly na řadě ovladače grafiky (čerstvě stažené z netu) a direct X....a ouha-problém přetrval. Musím dodat že dneska mi během wowu zčernala obrazovka, ale slyšel sem hudbu a když jsem na klávesnici dal otevřít batoh normálně jsem to slyšel...za chvíli už ale comp nereagoval. Nemůže být vadná grafika?

Předem díky za odpověď a Váš čas :D

Uživatelský avatar
Tarfein
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tarfein » 16 úno 2007 17:27

To mi vážně nikdo neporadí? :cry: :cry: :cry:

Zkoušel jsem už kdovíco, hledal jsem na googlu, a tam se řešily tyhle radeony 9550 docela dost. A ani tam nebyli schopni odpovědět co s tím. Zkoušel sem různé druhy ovladačů, i neoficiální, zkoušel jsem to v nouzovém režimu (nešlo spustit), testoval jsem memtestem86 paměti (v pořádku) , kopal jsem do počítače, a prosil...ale nic.......

PanHodny
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod PanHodny » 20 úno 2007 11:18

připojuju se, mám tentýž problém (grafiku mam ale jinou - GeForce N6600GT 265MB DDR3 do PCI-e). dělá mi to naprosto totéž (včetně toho, že hra asi vteřinu podle zvuku "běží" ještě po vypnutí monitoru, než se to finálně kousne). stejně tak podporuju teorii že to neni přehřívánim, dělá mi to například nenáročnej Conan a třeba Splinter Cell: Double Agent mi běží bez problémů.

hry co si pamatuju že takhle "padaj" sou z poslední doby Conan a Battle for middle-earth 2


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Grafika
    od koblihas89 » 07 zář 2023 09:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1003
    od koblihas89 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 15:49
  • Grafika
    od Fplyx » 15 lis 2023 22:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1134
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 lis 2023 07:16
  • grafika
    od spajons » 03 led 2024 18:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    42
    2840
    od spajons Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 14:06
  • Grafika
    od Novis2205 » 09 úno 2024 18:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    645
    od Novis2205 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 19:35
  • Nová grafika
    od Prophet » 30 pro 2023 20:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1084
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 23:06

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů